İstanbul Sultanbeyli Devlet Hastanesinde SSK Kuyruklarıyla Vatandaşın Çilesi Bitmiyor!

İstanbul Sultanbeyli Devlet Hastanesine gelen vatandaşlar, muayene olabilmek için uzun süre sırada beklemek zorunda kalıyorlar. Uzun hasta kuyruklarında saatlerce bekletilen vatandaşlar, eski SSK hastanelerinde yaşanan hasta kuyruklarını 2020 yılı Sultanbeyli Devlet Hastanesinde yaşıyorlar.

Gündem 05.02.2020, 15:47 05.02.2020, 16:17 Güler Sağlam
İstanbul Sultanbeyli Devlet Hastanesinde SSK Kuyruklarıyla Vatandaşın Çilesi Bitmiyor!

Yeni binasına taşınan Sultanbeyli Devlet Hastanesi’nde sıra çilesi acil servislerde yaşanan grip yoğunluğunun azalmasına rağmen artarak devam ediyor.

Muayene olmak için Sultanbeyli Devlet Hastanesi’ne gelen vatandaşlar uzun süre sırada beklemek zorunda kalıyor.

Özellikle yoğun olan Acil Servis de yaşanan yoğunluk dikkat çekiyor. Çoğu hasta vatandaş muayene olabilmek için oturacak yer kalmadığından ayakta beklemek zorunda kalıyor.

ACİL SERVİS PERSONEL SAYISI AZALTILDI İDDİASI!

Haber merkezimize yansıyan bilgilere göre, oluşan uzun kuyrukların sebebinin acil servis hemşire sayısının idare tarafından azaltıldığı yönünde. Günde 3500-4000 hastanın giriş yaptığı acil serviste mevcut sağlık personeli sayısını azalttığı iddia edilen Sultanbeyli Devlet Hastanesi yönetiminin adeta SSK kuyruklarını andıran bu görüntülere ne zaman müdahil olacağı merak ediliyor.

Sultanbeyli devlet hastanesinin yeni yapılmasına rağmen gelişen ve büyüyen Türkiye’ye yakışmayan görüntüler kuyruklardaki bekleyen vatandaşların ortak görüşü. 4 bine yakın hastanın giriş yaptığı acil servis de personel takviyesi yapılacağı halde, hemşire sayısını azalttığı iddia edilen yönetimin pervasızlığı ise sağlık idareciliğinin hangi noktada olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiş durumda. 

BU YÖNETİCİLERLE AK PARTİ OY KAYBEDİYOR!

TIKLAYIN

Daha önceki haberimizde de anlattığımız üzere “Sözleşmeli Yöneticilik En Çok Ak Partiye Oy Kaybettiriyor!” . 2003 yılında başlatılan Sağlıkta Dönüşüm Programının 'vatandaş' odaklı ayakları hasta memnuniyetini artırırken, bugün gelinen noktada Sultanbeyli Devlet Hastanesi yönetimi örneğinde olduğu gibi çözüm üretmeyen-üretemeyen bürokrasi nedeniyle hem sağlık çalışanları hemde vatandaşlar büyük mağduriyetler yaşamaya devam ediyorlar.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (28)
istanbul 13 ay önce
bu haberin nedeni ne acaba .. başhekimi gayet başarılı birisi.. sanırım çıkarcıların ayağına bastı.. hangi hastanenin acili yoğun değil.. kartala bir gidin bakalım.. bu ülkenin sorunu acile başvuru yoğunluğu.. bence yönlendirilmiş bir haber.. önce diğer hastanelere bakın.. maramara pendik kartal.. sadece sultanbeyli ise haber yapın.. ben etik bulmadım..
peki 12 ay önce
biliyormusunuz belki bu hastanede acilde orantısız bir fazlalık var.. başhemşire hanım bu hususta çalışma yapıyor..bu bilgiye sahipmisiniz yok..bende soruyorum..bu haber için size kimler baskı yapıyor.. bu habercilik etiğine sığarmı.. sizin haber anlayışınız bumu.. yandaş insanları mutlu etmek mi amaç..
YAZIK 12 ay önce
ne yazıkki bunu size haber yaptırabiliyorlar.. sendikanın gücümü bu.. ülkenin sorununu hastane sorunu gibi göstermekteki amacınız ne .. bir haber sitesi olarak bu etik bir davranışmı.. acilde sendika temsilcisimi çalışıyor acaba.. yada sendika acilden kimlerin alınmasına itiraz etti..ülkemizi bu hale getirmeyin lütfen
İst anbul 13 ay önce
Diğer arkadaşa katılıyorum , idareci si kim bilmiyorum , çalışan da bu yoğunlukta canla başla çalışıyordur. Bu yoğunluga rağmen sağlık hizmeti veriliyor. Ellerine sağlık çalışanların
peki 13 ay önce
niye sultanbeyli haber oldu.. tüm aciller bom boş bi orasımı dolu..
Nesibe Yıldız 13 ay önce
Bende Sultanbeyli devlet hastanesine gidiyorum iddia edildiği gibi kuyruga bir defa rastladim her hastanin yanında iki kisi gelince sonuc boyle oluyor maalesef
Ercan ÖZÇELİK 13 ay önce
Bu haberi Acil'den bol dönerli kalabalık ve rahat çalışmalı torpilli ortamdan çıkarılan Hemşireler sendikacı ağalarına yaptırmışlar. Hemşirenin görevi acilde hasta muayene etmek değildir. Zaten bu hastalar da görüldüğü gibi acil hasta değildir. Sistemin sorunlarını itibar suikasti için kullananlar tüm sağlık camiasının vebaline giriyor. İstediği atamaları yaptıramayan yetkili sendika da öfkeden kendi meslektaşlarına saldırıyor. Yazıklar olsun....
istanbul 13 ay önce
tebrik ederim süper tespit olmuş.. Allah razı olsun.. bu şer odaklarından rabbim bizi korusun..
Raziye Şenoğlu 13 ay önce
Yıllardır sultanbeylide yaşıyorum. Bu haberi okurken Şimdi eski hastanede ki görüntüler zihnimde canlandı. Tüm hastane şimdi hizmet verilen Acil servisin alanı kadardı. Muayene sırası o kadar uzardı ki hastanenin bulunduğu bahçeden sokağa kadar uzardı. Muayene ortamı küçücük ve havasızdı. Sıralar uzun olduğundan bekleyemediğimiz durumlarda artık tekelleşmiş özel hastalere bir dünya paramızı verirdik.
Şimdi ise devasa bir hastane. Tertemiz, havadar. Ben bu haberin maksatlı olarak yazıldığını düşünüyorum. Amaç nedşr bilmiyorum ama haksızlık yapılıyor. O kadar şnsan emek veriyor. Mevsimsel olarak her hastane yoğun şu anda. Her ne kadar çok bilmiş haberci grip yoğunluğu azalmasına rağmen diye bir ibare kullanmış ise de (demekki virüs ve bakterilerle bir akrabalığı olduğundan haber alıyor) bu yoğunluk 3 gün önce gittiğim hastanede daha çok vardı.
Emeğe saygı lütfen. Bu arada bildiğim kadarıyla sağlık bilgileri özel hayatın gizliliği kapsamında. Bu fotoğrafları da muhtemelen orada rahat hareket kabiliyeti olan birisi çekmiş. Yoksa güvenlikler izin vermez. Çünkü oğlumun müşadede resmini çektim diye hemen mantıklı bir açoklama yapıp sildirdiler.
Raziye karakelle 13 ay önce
Bu haberi okuyunca merkezdeki köhne, izbe, toplam alanı şu andaki Battalgazi mahallesinde bulunan acili kadar olmayan eski bina aklıma geldi. Muayene fişi almak için girilen sıra hastane bahçesini geçer bulunduğu sokağa taşardı. Havasız, kirli bir mekan. Sağ giren hasta çıkardı. Şimdi ise ferah, temiz, sıcak, havadar bir ortamda muayene oluyoruz. Bence bu haber maksatlı olarak yapılmış. Haberi yazan editör grip yoğunluğu azalmasına rağmen diye bir cümle yazmış. Herhalde kendisi virüs yada mikroplardan haber alıyor. Bundan 3 gün önce başka bir hastaneye gittim. Daha beter bir yoğunluk vardı. Bu mevsimde herkes bir şekilde hasta olup hastaneye başvuruyor. Yazın acile hastalanmam nedeniyle  gittim. 30 dakikada tedavi olarak evime döndüm. Acil bomboştu.
Bu arada konulan resimleri nasıl çekmiş helal olsun. Normalde güvenlik izin vermez. Çünkü aynı hastanede oğlulumun fotoğrafını çektim diye hemen izah ederek sildirdiler. Herhalde içeride çok rahat hareket eden birisi.
Faki yilmaz 12 ay önce
Yasasin bas hekim yasasin bas hemsire ..... kahrolsun yandas yayin isbirlikci calisan ..... acilde bence calisan fazlaligi var boskaldikca resim cekip yayin yapiyolar bence ordan eleman cekmek lazim daha yogun yerlere ...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?