İstanbul Sağlık Müdürlüğü, ASM’lerde çalışanların “sağlık çalışanı” olduğunu Fark Etti!

Dev Sağlık-İş Sendikası İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'ne bir dilekçe vererek İstanbul’da ASM'lerde çalışan sağlık çalışanlarının İBB tarafından sağlanan ücretsiz ulaşım hizmetlerinden yararlanamamasını gündeme getirdi. Bunun üzerine il sağlık müdürlüğü gerekli düzenlemelerin yapılması için ilçe sağlık müdürlüklerine yazı gönderdi

İstanbul Sağlık Müdürlüğü, ASM’lerde çalışanların “sağlık çalışanı” olduğunu Fark Etti!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) sağlık çalışanlarının pandemi döneminde ulaşım hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanması için “sağlık çalışanı kartı” uygulaması başlattı ancak Aile Sağlığı Merkezi (ASM) çalışanları bu uygulamadan yararlanamadı.

TIKLAYIN

Bunun üzerine Devrimci Sağlık İşçileri (Dev Sağlık-İş) Sendikası 9 Haziran’da İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne bir dilekçe vererek İstanbul’da ASM’lerde çalışan sağlık çalışanlarının İBB tarafından sağlanan ücretsiz ulaşım hizmetlerinden yararlanamamasını gündeme getirdi.

24 Mart’ta Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı olmasına rağmen Dev Sağlık-İş’in verdiği dilekçe sonrası İl Sağlık Müdürlüğü Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi’ndeki (ÇKYS) kayıtların düzeltilmesi için ilçe sağlık müdürlüklerine yazı gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2020, 16:01

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
istanbul
istanbul - 3 gün Önce

Gider ayak acaba bişey olur mu işleri bunlar galiba. Şimdiye kadar bilmiyor muydu acaba?

SIRADAKİ HABER
Please insert below script in to upper part of body section. -----------------------------------------------------------------------------------------------------