PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

İstanbul İl Sağlık Müdürü: Sağlıkçıların Beklentisini Çok Yakında Sağlık Bakanlığı Çözecek

İstanbul’da İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu çok yakında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjde verdiği sağlıkçılara yönelik maddi anlamda çalışmanın sonuçlandırılacağını ifade etti.

Gündem 03.06.2022, 18:05 Cansu Polat
İstanbul İl Sağlık Müdürü: Sağlıkçıların Beklentisini Çok Yakında Sağlık Bakanlığı Çözecek

Prof. Dr. Memişoğlu, salgın sürecinde İstanbul'da yürütülen çalışmalar, maske zorunluluğunun kaldırılması ve gelinen son duruma ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, sosyal medyada yer alan "devlet hastanelerindeki bazı doktorların çalışmadığı, iş bıraktıkları ve randevusu olan hastaların gittiklerinde hekimleri bulamadıkları" iddialarına ilişkin de şunları kaydetti:

"Kovid savaşından çıkan sağlık ordusunun karşısına, biraz ötelenmiş, iki senedir bekletilmiş bir sağlık talebi çıktı. Bu tabii yönetim anlamında da hizmet anlamında da bir vakadır. Bunu düzeltmek için elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle kamu, sağlık hizmetinde çok büyük bir yük taşıdı.

Özellikle acil servisler, poliklinik veya muayene hizmetlerini kamu tarafı daha çok -İstanbul için söylüyorum- yönetmeye çalışıyor. Böyle olunca da orada hekimin veya sağlık çalışanının beklentisi oldu. Bu beklentiyi Bakanlığımız çok yakında çözecek. Sayın Cumhurbaşkanı'mız zaten bu konularda -özellikle şiddet konusundaki mevzuat zaten çıkmış durumda- diğer hususlarda da maddi anlamda çalışma ortamında düzeltme olacağını ifade ettiler.

Çok yakında bunun olacağını düşünüyorum ama özel sektör veya üniversite sektörü özellikle sağlık turizmiyle ve onun talebi ve maddi getirisiyle şu anda daha büyük bir avantaj sağlamış durumda. Kamu sağlık hizmetlerinde inşallah bu tesis edilecek diye bekliyoruz."

Yorumlar (40)
Puhahahaha 4 hafta önce
Aga bu kadar da alay etmeyin la
Vov 3 hafta önce
Tabi ya sağlıkçılara verilecek iyileştirmeyi öteleye öteleye temmuza getirdiniz şimdi de enflasyon farkıyla arada bir iki kırıntı verip dersiniz sağlıkçılar zam yaptık diye. Anlamıyoruz değil mi amacınızı
KURALCI 4 hafta önce
GİDİCİ OLDUĞUNU ANLADI, SON DAKİKA YIRTARMIYIM DİYE UĞRAŞIYOR
Sağlık 4 hafta önce
Sayın Bakanımızın sözleri hep boş çıktı. İnandırıcılık kalmadı. Şimdi il sağlık müdürleri başladı
Aslan 4 hafta önce
Dalgayı artık müdürler geçmeye başladı
Yalan kaçıncı yalan 4 hafta önce
Yalan yahu maaş+sabit birleşecek. Temmuz memur zammı + köle gibi çalışana performans. Maaşa zam falan yok diğer memurlara temmuzda verecekleri kadar zam var
Hejdjd 4 hafta önce
Gecin dalganizi dicem de her saglikci hak
Ettigi gibi yonetilir googleye girin ve saglikta yetkili semdiki kimmis bakin memurlarin yetkili
Sendikasi kimmi bakin
657 4 hafta önce
TEMMUZ ZAMMIYLA UYUTACAKLAR BİZ DAHA ÇOK BEKLERİZ .
A 4 hafta önce
Ağa ne zaman mezara girince mi
Rıfkı 4 hafta önce
Sayın sağlık Ya tutarsa
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?