İstanbul'da doktorlara bıçaklı ve demir çubuklu saldırı

İstanbul'da Esenyurt'ta iddiaya göre babasının kimliğini beyan etmediği için ilaç yazdıramayan bir kişi, Aile Sağlığı Merkezi'ndeki sağlık emekçilerine bıçak ve demir çubukla saldırdı.

Gündem 10.06.2020, 11:59 10.06.2020, 16:15
İstanbul'da doktorlara bıçaklı ve demir çubuklu saldırı

Sağlık emekçilerine yönelik bitmeyen şiddet dün de Esenyurt’ta kendini gösterdi. Dün Esenyurt Yenikent Mahallesi’nde bulunan Yenikent Aile Sağlığı Merkezi’ne gelen bir kişi, babasının mide rahatsızlığı için ilaç yazdırmak istedi, ancak kimlik beyan etmediği için sağlık merkezindeki doktorlar ilaçları yazmadı.

TIKLAYIN

Doktorların kimliğin getirilmesi gerektiğini söylemesi üzerine ayrılan kişi, kısa süre sonra elinde bir bıçak ve demir çubukla sağlık merkezini bastı. Sağlık çalışanlarına küfür ve hakaret eden saldırgan, elindeki demir çubuğu sağlık merkezindeki doktorun boğazına dayadı. Saldırgan, bu anları cep telefonu kamerasıyla görüntülemeye çalışan diğer doktoru fark etti.

‘SİLAHLA GELECEĞİM’ DEDİ

Elindeki demir çubuğu olayı görüntüleyen doktora doğru fırlatan saldırgan, içeridekileri de tehdit etmeye başladı. Demir çubuğun kimseye isabet etmemesi sonucu herhangi bir yaralanma olmadı. Saldırgan, “Evden silah alıp geleceğim” diyerek sağlık merkezinden ayrıldı. Bunun üzerine içeridekiler, sağlık merkezinin giriş kapılarını kilitleyip polise haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, sağlık merkezi önünde nöbet tuttu.

Sağlık çalışanları Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek, saldırgandan şikayetçi oldu. Sağlık merkezindeki güvenlik kamerasını inceleyen ekipler, saldırganın Enginay E. olduğunu tespit etti. Evine baskın düzenleyen ekipler, olaydan 1 saat sonra şüpheli Enginay E.’yi gözaltına aldı. Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen şüphelinin işlemleri devam ediyor.

Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?