İsrail'de hemşireler greve gitti

İsrail'de hemşireler, hastanelerde görev yapan hemşire sayısının yetersiz olduğu ve bunun da üzerlerindeki iş yükünü artırdığı gerekçesiyle ülke genelinde grev başlattı.

İsrail'de hemşireler greve gitti

Hemşire sendikaları, yeni hemşireler alınması talebiyle Maliye Bakanlığı yetkilileriyle yaptıkları görüşmelerden sonuç çıkmaması üzerine genel grev kararı aldı.

TIKLAYIN

Bu sabah başlayan grev kapsamında hemşireler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları ve acil durumlar hariç diğer birimlerde iş yavaşlatmaya gidecek.

Sağlık Bakanlığı, Kovid-19 nedeniyle 831 hemşirenin karantinada olduğunu açıklarken, sendikalar, hastanelerdeki hemşire yetersizliğinin salgından önce de var olduğunu, pandemiyle durumun daha da ağırlaştığını aktardı.

Kovid-19 salgınında ikinci dalganın etkisine giren İsrail'de, hemşirelerin grevinin ne kadar süreceği henüz bilinmiyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elf elf
Elf elf - 3 ay Önce

Bizim ülkeninde sonu bu. Saglik bakanı fahrettin koca saglikcilarin sesini duymuyir. Çok is az maas cok is az eleman mantiginda bakalim görevdeki meslektaslarimiz daha ne kadar direnecek. Atama bekleyen yuz binlerce yuksek puanla bekleyen var adaletsiz atamalarla turkiyede ki recep akdagin atadigi personelle su an sistem ayakta. Fahrettin koca gibi atamayi 32 bin deyip 18 binlerde alsaydi zamaninda. Halimiz harapti. Saglikcilar atama bekliyor. Saglikcilar adaletli ucret almak ve insanca calismak istiyor. Bu donemde bile bu istekleri yerine getirmiyorsanız Allah askina o koltugu bırakın.

YETER ARTIK
YETER ARTIK @Elf elf - 3 ay Önce

BEN SENDİKALI DEĞİLİM NEDENİ İŞTE BU YÜZDEN ANCA OTURUYOR MASA BAŞINDA KONUŞUYOR ANCA

SIRADAKİ HABER