PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Isparta Sağlık’ta Neler Oluyor?

Isparta Sağlık-Sen seçimlerinde İl Sağlık Müdürünün seçimlere müdahale ettiği iddia ediliyor.

Gündem 05.07.2022, 09:55 Cansu Polat
Isparta Sağlık’ta Neler Oluyor?

Bugün yapılan Isparta Şehir hastanesi delege seçiminden önce Başhekim Dr. Mehmet Zafer Dirik’in İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya’nın talimatıyla tüm servisleri gezerek mevcut şube başkanı Erdal Demiralay’ın listesinin karşısındaki adaya oy vermelerini personelden istediği, Hastane Bakım Hizmetleri Müdür yardımcılarının oy verecek personele liste verdiği, tatilde olan sendika üyelerine hastaneye gelip oy verme karşılığında gerekirse yol parasını vereceklerini, sosyal medyadan mevcut sendika yönetiminin aleyhinde haber yaptıkları, usulsüzlük olmadığı halde bu haberler sayesinde mağdur pozisyonuna girmeye çalıştıkları, seçimin yapılacağı günün öncesinde tüm idarecilerin üyeleri İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya’nın adayı olduğu iddia edilen Mahmut Agun’a oy istedikleri ve bunların tamamının kamera kayıtları ile sabit olduğu iddia ediliyor.

İddialar arasında daha vahimi başka bir ilde görülmeyen bir şekilde Isparta ilinde görev yapan 45 idarecinin 25 tanesinin delege adayı olması.

Isparta Sağlık-Sen seçimlerine iddia edildiği gibi tüm idarecilerin seçimlere karışması iddiası karşısında Sağlık-Sen Genel Merkezinin suskun kalması herhangi bir işlem yapmaması da Isparta sağlık çalışanları arasında kırgınlığa neden olduğu ve seçimlerden sonra sendikadan büyük oranda kopmaların olacağı iddialar arasında.

Sağlık Bakanlığının iddia edildiği gibi ise ilde bulunan idarecilerin sendika seçimlerine karışması karşısında ne yapacağı merak konusu.

Yorumlar (22)
ıspartalı 2 ay önce
BİR AYDIR GEZİYORLAR, TÜM İDARECİLER İL SAĞLIK, BİTLİSLİ MAHMUTU BAŞKAN YAPMAK İÇİN, ISPARTALILAR DA BİR ACAYİP, ADAM BİTLİSTEN GELMİŞ TÜM İDARECİLERİ ARKASINA ALMIŞ, HER ÇALIŞANLARA TELEFON AÇTIRIYOR, LİSTE DAĞITTIRIYOR SEÇİM ESNASINDA, AMA BİR ISPARTALI ÇIKIP NE YAPIYORSUN DEMİYOR. HAYRET BİRŞEY.
SAMSUNLU 2 ay önce
Samsun İl Sağlık Müdürü Sağlık Sen Şube başkanı oldu. Adam resmen sendika başkanı gibi çalışıyor Bunlar koltuklarını sendika ile koruma derdindeler.
Mesut 2 ay önce
Samsun sağlık müdürü aynı zamanda saadet partisi eşbaşkanı olarak da çalışıyor.hem sendika başkanı,hem de müdür,takdir edilecek bir durum ama şu var,şehrin sağlığı onu ilgilendirmiyor
Ispartalı sağlıkçı 2 ay önce
Son çırpınışların Erdal herkesi karalamaktan vazgeç artık
Sağlık 2 ay önce
Yalan haberlerle insanları oyalamayın yok bitlisliymiş de yok kimse ses çıkartmıyormuş da sen Isparta lı bir başkanın olsun istiyorsan Isparta lı başkan bulursun bu kadar basit ama insanları empoze etmeden önce tekrar araştır bence kimin nereli olduğunu çünkü haber gibi söylediklerinde yalan
Realite 2 ay önce
Başhekim , il sağlık müdrü , hekimler sendika seçimleri vs vs . Sendikalaşma ve sendikal haklar işçi sınıfı için yapılanmalardır. Kurumlarda işvereni temsil eden hastane yöneticisi ve il sağlık müdürü , işçi hakkı savunan sendikaya müdahil olması vs vs yardımcı sağlık personeli işçi statüsüne geçirilmeli ve sendikalaşma devam etmeli. Ancak idari personel ve hekimler memur olarak devam etmeli , sendika memurlara yasaklanmalı.
Sağlık 2 ay önce
Ne oldu Erdal bey Mahmut bey in güzel işler yapacağından mı korktun da bu kadar çırpınıyorsun..
uleeeeeeee 2 ay önce
tüm idarecileri görevden alın ve sandikayı lav edin
Sağlıkk 2 ay önce
Son gün kuyrugun sıkıştıgını bu kadar belli etmemelisin emekliligi gelmiş adamsın biraz ciddiyet seçim sırasında yaptıklarını gözümüzle görüyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?