PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

İşe Gelmeden Maaş Alan Memurun Foyasını Hemşirenin Dikkati Ortaya Çıkardı

Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir memurun işe gelmediği halde yıllardır maaş alması bir hemşirenin dikkati sonucunda ortaya çıktı. Memurun gözleme dükkanı işlettiği belirtildi.

Gündem 06.10.2022, 10:30 12.10.2022, 02:05 Cansu Polat
İşe Gelmeden Maaş Alan Memurun Foyasını Hemşirenin Dikkati Ortaya Çıkardı

Aksaray Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinde memur olarak görev yapan kişinin, Aksaray Eskil İlçesinde kafe açması sonucunda hastanedeki memuriyet görevinden istifa ettiği ancak bu istifasını daha sonra geri çekti öğrenildi.

İstifasını geri çeken memurun Eskil ilçesindeki kafeyi bazı sebeplerden dolayı kapattığı ileri sürülürken bu kez de Aksaray merkezde Gözleme Salonu açtı.

Hastanedeki memuriyetten önce istifa eden, ardından istifasını geri çekmesine rağmen işe gitmeyen memurun her ay maaş ve görev parası almaya devam ettiği ileri sürüldü.

Aksaray son dakika sitesinde yer alan habere göre;

Hemşirenin Dikkati Olayı Ortaya Çıkardı

Görev parasının yatırıldığı geçtiğimiz ayda hastanede personel sorumlusu A.Ç.’nin görevli bir hemşireyi arayarak görev parasının yanlışlıkla 300 lira fazla yattığını iddia ederek, hemşireden 300 lirayı istedi. Hemşire ise yanlışlık olduğunu düşünerek parayı A.Ç.’ye gönderdi. Bu olaydan yaklaşık 1 hafta sonra hemşire olayı muhasebe bölümüne bildirerek nasıl bir yanlışlık olduğunu sorunca gerçek ortaya çıktı.

Olay detaylı şekilde araştırıldığında görev listelerinde mutebetliğe giden listede S.A.’nın ismi yer alırken, personel sorumlusu A.Ç.’den kalan listede ise S.A.’nın isminin yer almadığı zaten bu listenin de bir öneminin olmadığı öğrenildi.

Hastane yönetimi tarafından yapılan soruşturmada S.A.’nın yaklaşık 1,5 yıldır göreve gitmeden maaş ve nöbet parası aldığı iddia edilirken, gerçekler ise yapılan soruşturma sonucunda ortay çıkması bekleniyor.

Yorumlar (15)
Doğrucu zuzu 2 ay önce
Eyvah Hemsire sürüldü,
Senmisin yanlışı ortaya çıkaran....
Hadi geçmiş olsun kardeşim şana....
Murat 2 ay önce
Kimler göz yumuyor Allah bilir hemşirenin dikkati hikaye böyle daha niceleri vardır
mehmet53 2 ay önce
idare ne iş yapar şube müdürleri yada birim amirleri hepsi suçludur. işe gelmiyorsa soruşturulur zaten. ama belli ki dokunulmamış özellikle...
şemşi paşa 2 ay önce
Bildiğim kadarıyla Mutemetlik kendilerine bildirilen isimler üzerinden gerekli hesaplamayı yapar. İnsan kaynaklarının, şahıs istifasını geri çektiyse bağlı olduğu birime bildirim yapması gerekmez miydi? Bildirmediyse suçlu ve kabahatlidir. Yok bildirdi ve şahsın çalıştığı ilgili birimde kişiyi takip etmediyse olayda çok büyük kabahat veya görmezlikten gelme vardır. Ve yine şahsın bağlı olduğu ve başındaki avanak Müdür Yardımcısı birgün olsun (aslında geniş zamanlı) hiç mi bakmamış, sormamış; “-Benim mahiyetimde kaç kişi var? İzinli, geçici görevli kaç personel var?” Hiç mi ara ara çek etmemiş? Hiç mi sorgulamamış. ? Evet Yapmamış anlaşılan. Küçük bir örnek olmakla birlikte problemleri çoğaltabiliriz. Yaşıyor, görüyoruz. İşte bende buna kızıyorum. Liyakat, Liyakat, Liyakat…
RntgnTkn 2 ay önce
+ bu zırtopoz 10 gün ve üzerinde işe gitmediği için zaten müstafidir.
osman 2 ay önce
hemşirenin personel biriminde ne işi var dedim bende
Mutemet 2 ay önce
Hemşirenin dikkati ortaya çıkardı demişsiniz de alakası yok gözden kaçan bir durum başka bir konu araştırılırken tespit edilmiş sadece
şemşi paşa 2 ay önce
İşte onada kelebek etkisi diyebiliriz :))
Şemmuz 2 ay önce
sakarya eğitim ve araştırma da 5000000 tl vurgunda kapatıldı merak etmeyin buda kapatılır

https://medyabar.com/haber/8740261/seahta-yolsuzluk-operasyonu-iki-kritik-isme-gozalti
Rxvyy 2 ay önce
Nasıl oluyor da sorumlu personelin listesinde S.A nın ismi yokken muhtemetlige giden listede S.A nın ismi oluyor. Işbirliği içinde olduğu birileri var demekki
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın