İntihara kalkışan hastane müdürü ‘mobbing mağduruyum’ deyip suç duyurusunda bulundu

Acıpayam Devlet Hastanesi’nin çatısına çıkarak intihara yeltenen hastane müdürü Ahmet Yıldız, kendisine mobbing uyguladığını iddia ettiği İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk hakkında suç duyurusunda bulundu.

İntihara kalkışan hastane müdürü ‘mobbing mağduruyum’ deyip suç duyurusunda bulundu
banner71

Hastane müdürlüğü yaparken, Acıpayam Devlet Hastanesi’ne, memur olarak atanan ve mobbinge (yıldırma) maruz kaldığı savıyla hastane çatısına çıkarak intihara teşebbüs eden Ahmet Yıldız olayında yeni gelişme yaşandı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Mobbingin devam ettiğini ileri süren Yıldız, ‘mobbinge maruz kaldığı için intihara yeltendiğini’ belirterek sorumlu tuttuğu İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk hakkında Denizli Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

SAĞLIK MÜDÜRÜ ÖZTÜRK’TEN ŞİKAYETÇİYİM

TIKLAYIN

Suç duyurusunun ardından konuşan Yılmaz,Bu intihar eylemi en çok eşimi ve çocuklarımı üzdü, sevenlerimi üzdü. Emniyetteki ifademde Berna Öztürk’ten şikayetçi olduğumu belirtim. Acıpayam Cumhuriyet Savcısına da beni intihara kadar sürükleyen kişinin Berna Öztürk olduğunu belirttim” dedi.

HASTANE ÇATISINDA İNTİHARA YELTENDİ

Denizli Servergazi Devlet Hastanesi’nde müdür olarak görev yaparken, Ocak 2019’da Acıpayam’a görevlendirien Yıldız mobbingin devam ettiğini ileri sürerek 22 Temmuz’da hastane çatısına çıkarak intihara intihara yeltenmişti

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ CEPHESİ

İddiaların odağındaki isim Sağlık Müdürü Berna Öztürk ise, 22 Temmuz’daki olayın ardından yaptığı açıklamada, olayın kendileri ile bir ilgisi bulunmadığını belirterek, “Bu olay bizimle ilgili değil, Acıpayam Devlet Hastanesi başhekimliği ile ilgili bir olaydır. Bir üst makam olarak gereğini yapacağız. Biz her zaman personelimizin yanındayız. Eğer iddia edildiği gibi mobbing varsa sonuna kadar takipçisi olup gereğini yapacağız” demişti.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2020, 19:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Denizli
Denizli - 1 ay Önce

Denizli sağlık müdürlüğü den ikibucuk yıldır emekli olanların bakanlık tarafından çağrılır niçin emekli oldukrarinin araştırılması gerekir mobink olup olmadığının birde siyasi görüşleri sorulsa iyi olur nasılsa emekliler rahatlıkla söylerler hepsi Ak Partili veya MHP' li bundan ne çıkartiriz acaba

Denizli
Denizli - 1 ay Önce

Md talimatı ile karalamalar hemen başlar.karalama yapanlara uyarıyorum işiniz bitince başınıza aynı şeyler gelecektir

SAĞLIKÇI
SAĞLIKÇI - 1 ay Önce

Denizli sağlıkta skandallar YAPTIĞINIZ YORUMLARA GÖRE ANLADIĞI KADARI İLE ÇOK BİR KUYRUK ACINIZIN OLDUĞUDUR.MÜDÜRE HANIMI VE SİZİ TANIMIYORUM AMA VERDİĞİNİZ LİNKTEKİ YAZI VE HABERLERE BAKTIM.HEPSİ TARAFLI HABERLER.LÜTFEN VİCDANI OLUN İDARECİLER BÖYLE KOLAY YETİŞMİYOR

Denizli sağlıkta skandallar
Denizli sağlıkta skandallar - 1 ay Önce

https://drive.google.com/file/d/100HLbIdw4u-Z4Y88LH1XGKll0scuTtIj/view?usp=drivesdk

Denizli Sağlıkta skandallar
Denizli Sağlıkta skandallar - 1 ay Önce

Bu kadar çok skandalı olan Denizli sağlık müdürü ne zaman görevden alınacak!!!

Denizli Sağlıkta skandallar
Denizli Sağlıkta skandallar - 1 ay Önce

https://youtu.be/_2ca1cg1O1M

SIRADAKİ HABER