İngiltere'de Sağlık Çalışanları Eylemde: Hayat Kurtaranları Kurtarın!

İngiltere'de Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS) çalışanları ve destekçileri, Yüzde 15'lik zam talebinde bulunarak "Paha biçilmez ama parasız", "Hayat kurtarıcıları kurtarın", "Artık yeter", "Alkışlarla akşam yemeği alınmıyor" yazılı dövizlerle yürüdü.

İngiltere'de Sağlık Çalışanları Eylemde: Hayat Kurtaranları Kurtarın!

İngiltere'de Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS) çalışanları ve destekçileri, zam talebiyle protesto düzenledi.

İngiliz kamu yayın kuruluşu BBC'nin başkent Londra'daki binası önünde başlayan gösteri, Trafalgar Meydanı'nda sona erdi.

YÜZDE 15 ZAM TALEBİ

En az yüzde 15'lik zam yapılmasını isteyen sağlık çalışanları, "Paha biçilmez ama parasız""Hayat kurtarıcıları kurtarın", "Artık yeter""Alkışlarla akşam yemeği alınmıyor" yazılı dövizlerle yürüdü.

"ELİNİZDE KAN VAR"

"640 sağlık çalışanı öldü. Elinizde kan var" yazılı pankarta da yer verilen gösteride, Başbakan Boris Johnson ve Sağlık Bakanı Matt Hancock başta olmak üzere hükümete tepki gösterildi.

Sağlık çalışanları, Johnson ve Hancock'un yanı sıra, Başbakan Yardımcısı Michael Gove ile Başbakan'ın karantina kurallarını ihlal etmekle suçlanan danışmanı Dominic Cummings'in ellerini kanlı gösteren posterler taşıdı.

"YÜZLERCE SAĞLIK ÇALIŞANI ÖLDÜ"

TIKLAYIN

Yapılan konuşmalarda koronavirüs salgını sırasında sağlık çalışanlarının mücadelesine işaret edildi. Koruyucu ekipman olmadığı için yüzlerce sağlık çalışanının hayatını kaybettiği vurgulandı.

"JOHNSON'IN HAYATINI HEMŞİRELER KURTARDI"

Başbakan Johnson'ın koronavirüs nedeniyle yoğun bakıma kaldırıldığında hayatını hemşirelerin kurtardığı kaydedilirken, hemşirelere zam yapılmamasının anlaşılmaz olduğu belirtildi.

İngiltere'de temmuz ayında açıklanan 900 bin kamu sektörü çalışanına yönelik maaş zammında hemşireler ile mesleğin başındaki doktorlara yer verilmemişti.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2020, 04:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlık
Sağlık - 1 ay Önce

Sağlıkçılara zam verilmemesini anlamış degilim acaba dünya da her ülke bu şekilde mi bi karar aldı...yada bu işte başka bi durum mu var anlamadim...

Zam?
Zam? @Sağlık - 1 ay Önce

Başka ülkeleri bilmemde biz mevcutu koruyamadik.salginla savaşırken geliri tek düşen kamu personeli sağlık personeli oldu

Sağlıkçılar
Sağlıkçılar - 1 ay Önce

Sağlıkçılarımıza ne zam veririz ne de iyileşme, helal olsun İngilteredeki sağlıkçılara olması gerekeni yapıyor bizlerde seyirci olur bakarız..

Sağlıkçıı
Sağlıkçıı - 1 ay Önce

Bizim hemşireler penguen dansı yapar sonrada hak bekler çok bekleriz bu kafayla.. Saygılar

SIRADAKİ HABER