İngiltere'de Hemşireler Ayaklandı: Artmayan Maaşlar İçin Eylemdeler!

Başkent Londra’da hemşireler ve diğer Ulusal Sağlık Hizmeti (NHS) çalışanları,koronavirüs salgını döneminde verdikleri yoğun emeğe karşın maaşlarına zam yapılmamasını protesto etmek için eylem düzenledi.

Gündem 08.08.2020, 20:28 08.08.2020, 20:38
İngiltere'de Hemşireler Ayaklandı: Artmayan Maaşlar İçin Eylemdeler!

İngiltere'de kamu çalışanlarının koronavirüs salgını döneminde ortaya koyduğu katkıdan dolayı, maaşlarına enflasyon oranının üzerinde zam yapılmasına karar verilmişti.

İngiliz hükümetinin kamu çalışanlarına yönelik maaş zammı kararına doktor ve öğretmenler dahil edilirken, 2018'de yapılan üç yıllık ücret anlaşması nedeniyle hemşireler dahil edilmedi.

ARTMAYAN MAAŞ ZAMMI GÖSTERİSİ

Başkent Londra’da hemşireler ve diğer Ulusal Sağlık Hizmeti (NHS) çalışanları, hükümetin kamu sektörü maaş zammının dışında bırakılmasına karşı erken maaş artışı talebiyle Başbakanlık Ofisi 10 Numara'nın bulunduğu Downing Street’te bir gösteri düzenledi.

TIKLAYIN

BORİS’İ HEDEF ALDILAR

Eylemciler taşıdıkları pankartlarda kendisi de koronavirüse yakalanan ve tedavisinin ardından iyileşen başbakan Boris Johnson'ı da hedef aldı.

Çoğunluğunu kadınlardan oluşan eylemciler Johnson'a ‘Biz olmasak iyileşemezdin, sesimizi duy’ diyerek seslendi.

Yorumlar (5)
Sag.mem 3 ay önce
Peki biz neden yapamıyoruz
saglıkcı 3 ay önce
yasal hakkımız olan protestoyu fedöcü diye işten atarlar korkusundan yapamıyoruz.Ülkenin geldiği nokta burası
Sağlıkçılar 3 ay önce
Yakında Türkiye'de ki tabloda bu şekilde olursa saglikcilarda meydanlara inerse kimse şaşırmasin kimse ne oluyor demesin bu gidişle yakındır sanki
Bir 3 ay önce
Bir tek grev kaldı , herkes herşeyi biliyorda yapmıyor
sağlık personeli 3 ay önce
Sadece bizde değil dünyada kovidle birlikte hemşireleri değersizleştirme pandemisi yaşanıyor. Hemşire deyince insanların beyinleri duruyor.
10
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?