PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

İmamoğlu Sağlıkçıları Veto Ederken Bu Belediye Sağlık Çalışanlarına Ücretsiz Moral Kampı Düzenliyor

Pandemi kahramanı sağlık çalışanlarına kimisi alkışla teşekkür ederken kimisi de haklarını ödeyemeyiz demeye devam ediyor. Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'da İBB Meclisinde oy çokluğu ile kabul edilen sağlık çalışanlarına ücretsiz toplu taşıma ve İSPARK haklarını Başkanlık yetkisini kullanarak veto ediyor. Tüm bunların yanında sağlık çalışanlarına vefa gösteren Belediyelerde yok değil. Düzce Belediyesi ve Düzce Sosyal Etkinlikler Derneğinin (DÜSED) ortaklaşa gerçekleştirdikleri proje ile korona virüs pandemisinde fedakârca görev alan sağlık çalışanları için moral kampı düzenliyor.

Gündem 27.07.2021, 20:53 27.07.2021, 21:17 Güler Sağlam
İmamoğlu Sağlıkçıları Veto Ederken Bu Belediye Sağlık Çalışanlarına Ücretsiz Moral Kampı Düzenliyor

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Sağlıkçılara Vefa Kampı adı altında sağlık çalışanlarının, 3 gün süre ile Gölyaka Kültür Park'ta kurulacak çadır kampında misafir edileceğini duyurdu.

İmamoğlu'nun Veto Ettiği Sağlıkçılara Ücretsiz Toplu Taşıma Kararı Yeniden Meclise Getiriliyor - Tıklayın

2020 yılının Mart ayından itibaren günümüze kadar korona virüs pandemisi ile mücadele eden sağlık çalışanlarını Düzce Belediyesi unutmadı. Aşılama çalışmalarının hızlanması ve kısıtlamaların büyük ölçüde kaldırılmasının ardından Düzce Belediyesi, Düzce Sosyal Etkinlikler Derneği ile ortaklaşa hayata geçirilen proje ile bir ilki gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Bugüne kadar her türlü fedakarlığı yapan sağlık çalışanlarını Düzce Belediyesi "Sağlıkçılara Vefa Kampı" adı altında Düzce'de buluşturuyor. Gölyaka Kültür Park'ta yapılması planlanan ve 3 gün sürecek olan kamp Türkiye'de bir ilk olacak.

"Haklarını asla ödeyemeyiz"

6-8 Ağustos tarihleri arasında Düzce Belediyesi tarafından Gölyaka Kültür Park alanında düzenlenecek olan etkinlikle ilgili sağlık çalışanı ve yakınlarını kampta buluşturacaklarını dile getiren Başkan Dr. Faruk Özlü, "Sağlık çalışanları doğumumuzdan ölümümüze kadar hayatımızın her anında yanımızda. Pandemi sürecinde bunu çok daha iyi gördük ve anladık. Ailelerinden ödün vererek günlerce evlerinden uzak kalarak, kendi canlarını hiçe sayarak pandemi ile mücadele ettiler ve etmeye devam ediyorlar. Biz de kısıtlamaların bir nebze de olsa kaldırılması ile üzerinde çalıştığımız projeyi hayata geçirmeye karar verdik. Sağlıkçılarımızı 3 gün Düzce'de çadır kampında misafir ederek streslerini bir nebze de olsun atmalarını istiyoruz. Onların haklarını asla ödeyemeyiz, ancak biraz olsun moral bulmalarını sağlayabiliriz" dedi.

"Çıkın gelin diyoruz"

Kampın içeriğine yönelik değerlendirmelerde de bulunan Başkan Özlü, "Kampa katılacak olan sağlık çalışanları ve yakınları 6 Ağustos Cuma günü itibariyle şehrimize gelecek. Korona virüs tedbirleri çerçevesinde 8 Ağustos Pazar akşamı toplu olarak yapacağımız alan mıntıkası ile sona erecek kamp süresince Düzce Belediyesi olarak ekiplerimizin destekleriyle sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemeği ikram edilecek. Bunun yanı sıra çevre güvenliği, çevre temizliği konularında da yine belediye olarak tüm çalışmaları biz yapacağız. Etkinliğe yönelik tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Sağlık çalışanlarımıza sadece Düzce'ye gelmek kalıyor." şeklinde konuştu.

Kampa katılanları birçok etkinlik bekliyor

İlk günü yerleşme ve tanışma olarak geçecek olan 3 günlük vefa kampına katılacak sağlık çalışanlarını, doğada keyifli vakit geçirirken aynı zamanda yoga ve sabah egzersizi, zumba, temel kampçılık eğitimi, ateş yakma teknikleri, işaret dili atölyesi, açık hava sineması, foto safari - fotoğrafçılık atölyesi, doğa nesnelerinden sanat eseri yapma eğitimi, tanışma oyunları kamp ateşi ve canlı müzik etkinlikleri düzenlenecek. öte yandan çocukların da keyifli zaman geçirmelerini sağlamak adına kamp alanında palyaço ve çocuk oyunlarına kadar birçok etkinlik yapılacak.

Yorumlar (6)
Ayder 1 yıl önce
Chp belediyeleri ne zaman hizmet yapmış ki zaten. Chp denilince aklıma çamur pislik çöp koku berbat yollar ve yılmış bezmiş insanlar aklıma gelir
Fitneci Yorumcular 1 yıl önce
İmamoglunun ise aldırdigi elemanlar her yerdeler her fitnenin altindalar üstundeler ama saglikciya yapilan hizmeti bile cok gorurler yeterki imamogluna chpye pkkya laf gelmesin
sağlık çı 1 yıl önce
Sağlık personeline ulaşım Kayseri de ücretli,bunu niye haber yapmıyonuz...
...... 1 yıl önce
AKP'NİN REKLAMLARINI İZLEDİNİZ:))))))))))
SAĞLIKÇI 1 yıl önce
SİZİN İMAMOĞLU DIŞINDA DERDİNİZ YOKMU...BAŞKASININ YAPTIĞI HİZMETİ ANLATIN AMA ...İMAMOĞLU İLE BAĞLANTI KURMADAN OLMUYOR MU...REYTİNG ALAMIYORMUSUNUZ
Sağlıkçı 1 yıl önce
Aynı Düzce'de sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım 1 temmuzda kaldırıldı ondan da söz edin isterseniz ????
23
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?