İmamoğlu Sağlıkçılara Ücretsiz Ulaşımı Onayladı: Mansur Yavaş Direniyor!

İstanbul'da sağlık çalışanlarının yıl sonuna kadar ücretsiz toplu taşıma ve İSPARK'dan yararlanmalarının önündeki engel kalkarak, 1 Ekim itibariyle ücretsiz toplu taşıma başlıyor.

Gündem 01.10.2021, 06:14 01.10.2021, 11:31 Zeynep Elmalı
İmamoğlu Sağlıkçılara Ücretsiz Ulaşımı Onayladı: Mansur Yavaş Direniyor!

Mehmet Tevfik Göksu paylaşımında, “İBB AK Parti ve MHP grupları olarak meclisten geçirdiğimiz ancak İBB Başkanı tarafından ilkinde VETO edilen “Sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım ve İSPARK haklarının uzatılması” kararımız İBB Başkanı tarafından sonunda onaylandı. 1 Ekim'de başlıyor. Hayırlı olsun.” dedi.

MANSUR YAVAŞ SAĞLIKÇILARA ÜCRETSİZ ULAŞIM MÜMKÜN DEĞİL DEDİ!

Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisinde de 7 Temmuz 2021’de “30 Haziran’da sona eren sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım hakkının 31 Aralık’a kadar uzatılması” şeklindeki bir önergeyi oy birliğiyle kabul etmişti. Ancak ABB Meclisi’nin oy birliğiyle aldığı kararın sonradan iptal edildiği öğrenildi. EGO Genel Müdürlüğü son yaptığı açıklama ile "sağlık personellerine ücretsiz ulaşım hakkı verilmesi mümkün değildir. " ifadelerine yer verdi. Haberin detayı için tıklayınız.

GÖKSÜ DUYURDU

İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım ve İSPARK haklarının uzatılmasına ilişkin bir paylaşımda bulundu.

İBB AK Parti ve MHP gruplarının kararın onaylanmasındaki çabasına dikkat çeken Göksu, şu ifadeleri kullandı:

"İBB AK Parti ve MHP grupları olarak meclisten geçirdiğimiz ancak İBB Başkanı tarafından ilkinde VETO edilen "Sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım ve İSPARK haklarının uzatılması" kararımız İBB Başkanı tarafından sonunda onaylandı. 1 Ekim'de başlıyor. Hayırlı olsun."

İBB Meclisi AK Parti grubunun çalışmalarını tamamlamasıyla söz konusu teklif, temmuz ayı meclis gündemine alındı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Sağlık çalışanlarımızın toplu taşıma ve İSPARK'ları ücretsiz kullanma hakkını 31 Aralık 2021'e kadar uzatıyoruz.

Minibüsçülerimizin ise 1 Ocak 2020'den 1 Ocak 2022'ye kadar İSPARK kullanımlarının ücretsiz olmasını karara bağlıyoruz. Şimdiden hayırlı olsun" dedi.

Sağlık çalışanları toplu taşıma araçlarını ve İSPARK'a bağlı otoparkları 31 Aralık 2021 tarihine kadar ücretsiz olarak kullanabilecek. Haberler.com sizler için en doğru bilgileri araştırıyor. Doğru kaynak için doğru yerdesiniz.

Söz konusu haktan; tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan memur, işçi, sözleşmeli tüm çalışanların, İBB ve ilçe belediyelerindeki sağlık çalışanlarıyla İBB Mezarlıklar Müdürlüğü çalışanları istifade edebilecek.

 # Personel Sağlık'ın Whatsapp Grubuna abone olmak için tıklayın 

HABERLERİ YAKINDAN TAKİP ETMEK İÇİN-TIKLA-TAKİP  ET-KAÇIRMA

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
........... 3 hafta önce
HER İKİ BAŞKANIN DA ALLAH'IN İZNİ İLE YANINDAYIZ. DOĞRUYU YAPIYORLAR.
Sağlıkçı 3 hafta önce
Mansur Yavaş yapmıyorsa yasal dayanağı yoktur, usülsuz iş yapmama prensibindendir. Birşey oluyorsa 81 ilin tamamında olabilir eğer olmuyorsa birileri mevzuat dışı iş yapıyor demektir.
sağlık lisansiyeri 3 hafta önce
SAĞLIKÇI arkadaşımız diyor ki bizden değilse usüsüz bizden ise usulu budur.Ücretsiz yapılabilirken adam yapmamış işte ne usülü. Birazcık düşünce lütfen,biraz mantık
KURALCI 3 hafta önce
DENİZ TARAKLARI, DİĞER 79 İL İÇİN NEDEN HABERİNİZ YOK. SAĞLIKÇILAR BİR TEK İSTANBUL ANKARA DA MI YAŞIYOR. ADAMLAR 9 KERE TAKSİ MEVZUSUNU OYLAMAYA SUNDU, NİYE KABUL ETMİYORLAR. BÜYÜK TROLL TEVFİK EFENDİ ANCAK ESENLER BELEDİYESİNE AKRABALARINI YERLEŞTİRMEK İÇİN ÇABALASIN
Mehemt 3 hafta önce
Bizimde seçimlerde Mansur Yavaş dememiz mümkün değildir.
Aa 3 hafta önce
ne dememizi beklionuz ooo ak partiye bak çalışıyor bizim hakkımız için felan mı? çok beklersiniz. sizin tinetinizi saülık personelinin özlük haklarını hiçe sayarken gördük. Şu hayat pahalılığında varsın 4 lira da gitsin. belediyelerde siz olsanız muhalefet olmadığı için koklatırdınız bunları herkes bunu böyle biliyor bknz hükümetinizin buçuk zamları.
k.maraş 3 hafta önce
k.maraşta neden ulaşım ve park ücretli
hayrettin güngör de mi direniyor.
ah bu chp yokmuuuu
13
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?