İller Bankasından Personeline 300 Bin Liralık Covid Testi İhalesi Tartışma Yarattı!

T24'de yer alan habere göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı İller Bankası Anonim Şirketi (İLBANK), genel müdürlük binasında 12 ay boyunca Covid-19 PCR testi yaptırmak için binlerce lira harcadığı iddia edildi.

Gündem 12.11.2020, 23:14 12.11.2020, 23:18 Güler Sağlam
İller Bankasından Personeline 300 Bin Liralık Covid Testi İhalesi Tartışma Yarattı!

Pandemiyle mücadelenin kahramanları, alkışla avutulup, yıllık izin kullandırılmayıp gelecek yıla aktarılması müjde olarak verilen ve gelecek yılın sağlık çalışanları yılı olduğu boy boy ajanslara haber yaptırılan sağlık personeli ise pozitif olduktan 10 gün sonra YENİ BİR TEST yapılmadan göreve başlatılıyorken, İller Bankası tarafından uzaktan veya esnek çalışan personeline dahi düzenli aralıklarla test yaptırmak için 300 BİN LİRALIK İHALE açtığı iddia edilmesi sağlık çalışanlarına verilen değeri tekrar yeniden gözler önüne serdi.

İLLER BANKASI PERSONELLERİ SAĞLIKÇILARDAN DAHA MI FAZLA RİSK ALTINDA!

Soruyoruz; sağlık çalışanlarına neden yapılmıyor bu covid testi. İller bankası çalışanları sağlık personelinden ne kadar fazla risk altında olabiliyor? Pandemi servislerinde, yoğun bakımlarda çalışan sağlıkçılara semptomlari yoksa PCR testi yapılmazken, İller Bankası 12 ay boyunca çalışanlarına düzenli PCR testi yapılması için ihale açıyor.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, İller Bankası Anonim Şirketi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, 21 Ekim tarihinde “Sars Cov2 PCR Testi Yaptırılması” adı altında pazarlık yöntemiyle bir ihale düzenledi. İhale kapsamında İller Bankası Anonim Şirketi Dışkapı Hizmet Binası’nda 12 ay boyunca Covid-19 PCR testi yapılacağı belirtildi. İhaleye tek başına katılan ve 300 bin TL teklif veren Trg Seyahat Acentesi Turizm Anonim Şirketi ile de 3 Kasım tarihinde sözleşme imzalandı.

ŞİRKET TANIDIK ÇIKTI

Binlerce liralık Covid-19 PCR testi ihalesini alan Trg Seyahat Acentesi Turizm Anonim Şirketi, Güven A.Ş.’ye bağlı. Güven A. Ş. ise AKP’nin her yıl toplantılar düzenlediği Ankara Kızılcahamam’daki Elizi Otel’in sahibi. Otel, 2016 yılına kadar FETÖ’ye ait iken 216 yılındaki darbe girişimin ardından da Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konularak Güven A. Ş.’ye satıldı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Anestezist 1 yıl önce
Birr sağlıkçıyım. Baktırsınlar, ne güzel işte. Başlığınız tam bir provokasyon sayın admin. Yayınlamayın da göreyim bunu. Sendikaların, bakanın pasifğini aman dile getirmeyin. Adamlara ne mutlu ki onları düşünen birileri var. Biraz adil olun.
... 1 yıl önce
Adamlar personeline değer veriyor demek ki test için para harcıyor sağlıkçılara pozitif cıkar korkusu ile test bile yapmak istemiyorlar gerçi pozitif çıksa da üç gün sonra işe gel başla deniliyor neyse Allah tan 2021 sağlıkçıların yılı olacakmış buna seviniriz boş boş
Namussuz siyaset 1 yıl önce
Sizin bu yaptığınız tam bir kışkırtma yaptırsınlar işte ne güzel niye rahatsız oluyorsun ters bir şey varmış gibi
10
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?