İl Sağlık Müdürünü Kendi Personeli Sosyal Medya'dan Uyardı!

İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç Koronavirüs tedavisini Ankara’da tamamlaması nedeniyle Samsun’da virüs ile mücadele eden sağlık personelini hayal kırıklığına uğrattığı yönünde eleştirilerin hedefi olmuştu. Şimdi de Sağlık personeli Fatih Küçükaltun'un sosyal medya üzerinden Samsun İl Sağlık Müdürünü önlemler konusunda uyardı.

Gündem 01.04.2021, 13:20 01.04.2021, 13:52 Güler Sağlam
İl Sağlık Müdürünü Kendi Personeli Sosyal Medya'dan Uyardı!

Sosyal medya üzerinden, “23 Kasım 2020 de yazmıştım. Sürpriz bir sonuç değil. Tedbirler de uygulamadan uzak olunca, biz daha çok birinci oluruz” diye yazan Sağlık personeli Fatih Küçükaltun 2020 yılında yapmış olduğu uyarısın da şu şekilde ifade ediyor;

“Gazi Devlet Hastanesi'nde Covid testi için önceliği BT ye vermek ne kadar doğru? Her gün yüzlerce tomografi maliyeti ve sağlık personeline getirilen iş yükü hiç düşünülmüyor mu?

Pozitif olup akciğerlere inmemiş virüsü yakalayan olağanüstü bir durum geliştirilmişse tebrikler.

Değilse her gün yüzlerce pozitif vakayı, negatifsin diyerek sokağa salıyorsunuz...”

Kendi personeli dahi sosyal medya üzerinden uyarı yaparak Samsun’da Covid 19 mücadelesinin tedbirlerinin ve uygulamalarının çözüm ve çareden uzak olduğunu yazan Samsun İl Sağlık Müdürü’nün böyle bir durum karşısında ne tepki vereceği merak konusu oldu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Gariban Sağlıkçı 4 ay önce
Müdürü uyarmışta bakalım müdür Samsun'da mı?Bakalım müdür pcr testlerini,BT'yi burada mı yaptırıyor?Ankara'da olmasın!!!!!
gerçek sağlıkcı 4 ay önce
bu arkadaş nasıl sağlıkcı covit testi virüs akciğerlere inmeden de pozitif çıkıyor. covit hastalarının coğu akciğere inmez zaten. bunlarda testi pozitif çıktığı için karantinaya alınır.
Sağlıkçı 4 ay önce
Arkadaş sanırım uzmanlığını eline almış. Bilim kuruluna da alsınlar çok bilmiş arkadaşı.
20
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?