İl Sağlık Müdürü, Hıfzıssıhha Kararını da Hiçe Saymış!

Kamusal alanda oğlu için düğün yemeği vermesi ile gündemden düşmeyen Mersin İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçacı ile ilgili yeni bir skandal daha ortaya çıktı.Müdür Bahçacı’nın Vali Ali İhsan Su ve kendisiyle birlikte imzası bulunduğu Hıfzıssıhha Kurulu’nun ‘İkramın durdurulmasına’ yönelik alınan kararı hiçe saydığı belirlendi. Skandal düğün ile ilgili Toros Devlet Hastanesi personelinin yazışmaları da saptandı.

Gündem 09.09.2020, 14:08 09.09.2020, 14:20 Güler Sağlam
İl Sağlık Müdürü, Hıfzıssıhha Kararını da Hiçe Saymış!

Mersin İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 25.08.2020'de Vali Ali İhsan Su başkanlığında, İçişleri Bakanlığı'nın 13677 sayılı “Covid-19 Ek Tedbirler” konulu genelgesi doğrultusunda gerekli kararları almak üzere olağanüstü toplandı. Vali Su, İl Sağlık Müdürü Bahçacı ve diğer 8 kurum temsilcisinin de katıldığı toplantıda görüşülen konularla ilgili 2020 / 83 numaralı karar imza altına alınarak açıklandı.

İKRAMIN DURDURULMASI KARARI VERİLMİŞ

İçişleri Bakanlığı'nın 24.06.2020 tarih ve 10116 sayılı Genelgesinde,  salgının kalabalık ortamlardaki yayılım hızı göz önünde bulundurularak düğün (gelin alma, kına vs. dahil), nişan, sünnet düğünü vb. etkinliklerin tüm illerimizde, mümkün olan en kısa sürede tamamlanması, İçişleri Bakanlığının 07.07.2020 tarih ve 10888 sayılı Genelgesiyle de köyler ve/veya sokaklarda yapılan söz konusu etkinliklerin aynı gün içerisinde kalacak şekilde saat sınırlamalarının il/ilçe hıfzıssıhha kurullarınca belirlenmesi istendiği hatırlatıldı.

Sağlık Müdürünün Düğün Yemeğinde Çalıştırdığı 112 Personeli Corona Oldu! haberi için tıklayınız

DURDURMA KARARINA UYMADI

TIKLAYIN

Yine aynı bakanlığın 30.07.2020 tarih ve 12682 sayılı genelgesinde, salgının seyrinin takip edilerek artış ve azalışlara göre il bazında ilave tedbirlerin de alınabileceğini vurgulanan ve oy birliği ile alınan kurul kararında şu ifadelere yer verildi:
“Bu çerçevede İçişleri Bakanlığının 13677 sayılı Covid-19 Ek Tedbirler adlı Genelgesi de dikkate alınarak 26.08.2020 tarihinden itibaren ilimiz genelinde, kamu kurum ve kuruluşlarında yemekhane hizmetleri hariç olmak üzere kişilere (personel, ziyaretçi ya da hizmet almak için bulunan vatandaşlarımız da dahil) yapılacak her türlü yiyecek-içecek (paketli su servisi hariç) ikramının durdurulmasına”

İŞTE YENİ YAZIŞMA

Müdür Sinan Bahçacı'nın skandallar zincirine imza attığı etkinlikle ilgili Kamu Hastaneleri WhatsApp Grubu’ndan yapılan  yazışmalarından sonra bu kez Toros Devlet Hastanesi personelinin yazışmaları ortaya çıktı.

Sağlık Müdürü Yalanladı Ama Whatsapp Yazışmaları Ortaya Çıktı! haberi için tıklayınız

Toros İdare Yönetim WhatsApp Grubu'nun 31 Ağustos 2020 10.48'de yapılan ve Başhekim Güntekin Çalışkan'ın grup yazışmasındaki davetle ilgili, “İyi haftalar arkadaşlar. Yarın akşam müdür bey yemek verecek.(Oğlunun düğünü nedeniyle) Hızlı bir şekilde hastanemizden katılacak idareci sayısı bildirirseniz, başhekim, başhekim yardımcısı, müdür, müdür yardımcıları dahil” ifadelerine yer verildi.

Kaynak:Sözcü

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
33 5 ay önce
Allahı sopası yok. Haksızlık yaptığın yetmediği gibi iftiralar attığın insanların günahını alıp itibarlarıyşa oynadınız. Yanınıza kalmadı. Attığınız iftiraların içinde boğuluyorsun Uz.
33 5 ay önce
Sinan bey birazcık gururunuz varsa bırakın.. Konyaya memleketinize hizmet edin(tabiii Konya sizi kabul ederse) yalnız giderken iftira atıp uzaklaştırdığınız personellerle helalleşmeyi unutmayın
konya 5 ay önce
konya ya gelmesinde nereye giderse gitsin
Mersin 5 ay önce
Mersin müdürü, yardımcıları biri hariç ak partili bulamazsınız. Uzman ve Sorumluları bile ak düşmanı ve. Makam şoförü ve sorumlu şoför dahi CHP li ve bunu açıkça söylüyor. Bunları bile bile birde devletin imkanlarını ve makamını kullanıp çokar ilişkilerine giren çapsız biri Mersin gibi büyükşehre yakışmıyor.
mutlular 5 ay önce
hocam bu sınan ıftırayı yalanı cıyanı cok ıyı bılır yapar her turlu pıslıgı gıder devlet ımkanıyla hacca temızlenır gelır sorsanız 10 kere hacıdır ogluna ıs kuracaktır demır cimonto ınsaat malzemesı olmus nekadar
-4
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?