İl Sağlık Müdürlüğü’nde Neler Oluyor?

Önce Fethiye’de patlak veren “Dine ve peygambere hakaret olayı” ardından bazı sağlık çalışanlarının Muğla İl Sağlık Müdürlüğü hakkında sosyal medya üzerinden dile getirdikleri şikayetler Muğla’da gözlerin İl Sağlık Müdürlüğü’ne çevrilmesine neden oldu. Şikayetlerin merkezinde ise personel hizmetleri birimi bulunuyor.

Gündem 27.08.2020, 22:27 27.08.2020, 22:33 Güler Sağlam
İl Sağlık Müdürlüğü’nde Neler Oluyor?

Mağduriyet iddiaları sosyal medyada!

Pandemi sürecinin en önemli aktörleri olarak ön plana çıkan sağlık çalışanlarının Muğla İl Sağlık Müdürlüğü üzerinden sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla gün yüzüne çıkan mağduriyet iddiaları gündemdeki yerini korurken son olarak eşinin tayini Muğla’ya çıkan bir sağlık çalışanının Muğla İl Sağlık Müdürlüğü’nde yaşadıklarını sosyal medya üzerinden paylaşması gündem oldu.

Aile kurumunun korunması önemli!

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

İl sağlık müdürlüğü nezdinde yaşadıkları sorunları hem özelden hem de açıkça sosyal medya hesaplarından paylaşan bazı sağlık çalışanları ise Muğla İl Sağlık Müdürlüğü’nün yaklaşımının kendi aile kurumlarının devamını olumsuz yönde etkilediğini belirterek “Biz yasalara aykırı bir şey istemiyoruz sadece insani bir durum olduğunu, küçük çocuklarımızın olduğunu, her gün 90 km yol gidip gelme imkanımızın olmadığını ve bir çözüm aradığımızı beyan ediyoruz. Bize kapı duvar, her sözleriyle set çekip geçiyorlar. Lafa gelince sağlık çalışanları baş tacı ama icraata gelince önce kendi kurumlarımızın yöneticileri tarafından eziliyoruz” şeklinde sözlerle şikayetlerini dile getiriyorlar.

Soruşturma sürecine ne oldu?

Fethiye İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görevli iki erkek personelin baş örtülü bir bayan doktor üzerinden dine ve peygambere hakaret etmeleriyle ilgili sürecin akıbeti de belirsizliğini koruyor. Olayın üzerinden iki aya yakın bir sürenin geçmiş olmasına ve idare tarafından soruşturma açıldığına dair kamuoyuna açıklamalar yapılmış olmasına rağmen soruşturmayla ilgili somut herhangi bir ilerlemenin kaydedilmemesi “Dine ve peygambere hakaret edenler il sağlık müdürlüğünde birileri tarafından korunuyor mu?” sorusunu da beraberinde getirdi.

Sağlık Mil-Sen’den Tepki!

Sağlık Mil-Sen Muğla Şube Başkanı Niyazi Güneş ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Muğla’da mağduriyet yaşayan tüm sağlık çalışanlarının yanlarında olduklarını ifade ederek konunun takipçisi olacaklarını belirttiler. Muğla genelinde benzer sorunların birçok yerde olduğunu belirten Niyazi Güneş sorumluluk makamında olan herkesi sağlık çalışanlarının sorunlarının çözümüne yönelik adımlar atmaya çağırdı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (18)
Özcan çiçek 11 ay önce
Düzeltme sağlık milsen şube değil muğla da 40 üyesi olan bir sendika yani 4688 sayılı kanuna göre il temsilciliği bilginize yanlış haber yapmaktan ne zaman vaz geçeceksiniz işlerinizde kolaylıklar
Salih Bardakçı 11 ay önce
Sayın Özcan Çiçek Sağlık Milsen bir üyesi bile olsa, haksızlığa sesini yükseltip çalışanların hakkını savunuyor ya! Eğer çalışanların hakkını savunmaksa konu haşmetlü sendikanız nerede.
Erkan Çam 11 ay önce
Ha sen pasif ve silik sendikacılığınıza değilde, Sağlık Mil-Sen Şube Başkanı yazılmasına bozuldun. Tam size yakışan bir hareket. Sizi bu açıklama yapmaya iten Niyazi GÜNEŞ’ i tebrik ediyorum. Adamlar 40 üyeyle gündem oluyorlarsa demekki yetkiyi aldıklarında kaçacak yer arayacaksınız.
Konya 11 ay önce
Yetkili yetkisiz sendika adını şaşalı duyursan ne olacak anca baş kaldırmasınlar diye üyelerinin sesine kulak tıkar sesçıkaranı tatile gönderir sağlık mil seni tebrik ediyorum 40 üyeyle böyle iş yapan 4000 üyeyle neler yapar muglada ona bakmak lazım
Zahid alnıaçık 11 ay önce
Kısa süre önce kurulan bir sendikanın tepki gösterip malum senin göstermemesi olası bir durum değil mi zaten. 25 yıldızlı otelde tatil yapmak varken niye uğraşsın :)
Nam-ı Diğer 11 ay önce
Haksızlık karşısında susan, dilsiz şeytandır.
Zahid alnıaçık 11 ay önce
Hangi sendika olduğuna bakmadan bu tür haberleri kim gündem yapıyorsa her zaman alkışlamak istiyorum.
Bu arada daha hiç alkışlayamadığım gökdeleni olan sendikalar var.
Yusuf Avcı 11 ay önce
Nice az topluluklar nice çok toplulukları galebe çalmıştır. Sağlık Mil-Sen'ni tebrik ediyorum.
Asım Zülfikar 11 ay önce
Sağlık Mil Sen i tebrik ediyorum. Birileri sayısal veriler üzerinden Bu sendikaya vurmaya çalışmışlar. Bu da göstermekte ki nicelik değil nitelik önemli. 40 kişi ile birnlerce üyesi olan bir sendikanın yapamadığını yapmışlar. Helal olsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?