İl Sağlık Müdürlüğü, Menzilcilere 55 Milyonluk İhale Verdi İddiası!

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünün bir ihaleyi daha Menzil Cemaati’ne yakın şirkete verdiği iddia edildi.

Gündem 05.12.2020, 21:38 05.12.2020, 21:43 Güler Sağlam
İl Sağlık Müdürlüğü, Menzilcilere 55 Milyonluk İhale Verdi İddiası!

İstanbul’daki yedi kamu hastanesinin Covid-19 PCR testi işini Menzil Cemaati’ne yakınlığıyla bilinen Techno Health Laboratuar Şirketi’ne devreden Sağlık Bakanlığı’nın Halk Sağlığı Laboratuvarı’nın test ihalesini de bu şirkete verdiği ortaya çıktı.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Sağlık Bakanlığı’na bağlı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, 11 Eylül tarihinde “Sonuç Karşılığı Covid-19 PCR Testi Hizmet Alımı” adı altında bir ihale düzenledi. Kamu İhale Kanunu’nun 21B maddesindeki tartışmalı pazarlık usulüyle düzenlenen ihale, Menzil Cemaati’ne yakınlığıyla bilinen Techno Health Laboratuar Şirketi’ne verildi. Şirket ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında da 55 milyon 812 bin TL’lik sözleşme imzalandı.

30 Kasım tarihinde yayımlanan ihalenin sonuç ilanına göre şirket, milyonlarca liralık ihale kapsamında, 5 Eylül tarihinde 1 No’lu Halk Sağlığı Laboratuvarı, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Covid-19 PCR testlerini yapmaya başladı.

TIKLAYIN

Şirketle Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan sözleşmeye göre şirket, 31 Aralık tarihine kadar, yani yaklaşık üç ay boyunca Halk Sağlığı Laboratuvarı ile iki hastanenin PCR test işlerini yapacak.

55 milyon TL’lik Covid-19 PCR testi ihalesi verilen şirket 5 Kasım tarihinde de 144 milyon TL’lik bir başka ihale daha almıştı. Şirketin Sağlık Bakanlığı’ndan aldığı iki ihalenin toplam bedeli 200 milyon TL’yi buldu.

Techno Health Laboratuar Şirketi’nin yöneticisi Mehmet Rüştü Kaya, “Menzil Cemaati’nden misiniz” sorusuna yanıt vermek istemediğini belirterek, “Ne var yani bunda? Menzil’e gitmek, Menzil’i sevmek suç mu” demişti.

birgün

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (9)
veremli 2 ay önce
Tarikat,cemaat,siyaset,ticaret bu ülkenin baş belası sarmalları. ALLAH'ın izni ile bir gün bu kangrenler kollar kesilip atılacaktır.
Mek 2 ay önce
İhaleye herkes girebilir kim olursa olsun ne var bunda mafya babalarida alabilirdi
sağlıkçı 2 ay önce
Sürü psikolojisinden kurtulduğumuz gün saydıklarının hepsi kendiliğinden yok olacaktır.
Ahmet 2 ay önce
Taşhiyeci Nurcu bir Memur da Ankara da 2-3 hastanede müdürlükten sonra Bakanlığa kurum başkan yardımcısı oldu deniyor doğru mu? Bu cemaat tarikat bunlara fırsat verilmemeli...
Sağlıkçı 2 ay önce
Bende Menzile bağlıyım. Eğer menzil adını kullanarak çıkar sağlayan varsa zerre acımayın en ağır cezayı verin. Partide sendikada olduğu gibi tarikatlar içerisinde de dünyevi çıkarları için kullanan insanlar var ne yazıkki. Bu yenide değil. Hacı Bayram Veli hazretlerinin kıssasını herkes bilir. O insanlardan da en çok nefret eden bizleriz.
Dostlar nasıl Menzilci olunuyor, ben de olmak istiyorum. Bitaraf olan gerçekten de bertaraf oluyor. 2 ay önce
Vakti Geldi
tereli 2 ay önce
olabilirsin sıkıntı yok, fakat devlet işlerinden uzak dur yoksa bana ne
adamın biri 2 ay önce
ihale verilmez alınır. 4734 sayılı kanun gayet açık ve şeffaf. Mudurlugu karalama kampanyasından başka bisey değil.
Atropin 2 ay önce
AKP içişleri, milli eğitim ve adalet bakanlığını fetö ye vermişti. Ülke olarak başımıza gelenleri yaşadıklarımızı hepiniz biliyorsunuz. Ama kimse sormadı o günden sonra siz hangi bakanlıkları hangi cemaatlere teslim ettiniz diye. Buyrun ispatı, recep akdağ dan beri sağlık bakanlığı menzil tarikatının iradesine teslimdir. Yapilan atamalara, yönetici profillerine baktığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
1
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?