İktidar sağlıkçılara kulaklarını tıkadı: 'Sağlıkçılar yorgun, mutsuz, umutsuz'

“Sağlık çalışanlarının koşulları iyileştirilmeli” diyen Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, “Ölen sağlıkçı sayısı 160 oldu. Sağlıkçılar yorgun, mutsuz, umutsuz. Acil bir şey yapılmalı” ifadelerini kullandı.

Gündem 23.11.2020, 13:37 23.11.2020, 13:39 Güler Sağlam
İktidar sağlıkçılara kulaklarını tıkadı: 'Sağlıkçılar yorgun, mutsuz, umutsuz'

Koronavirüse yakalanma riski toplumun geneline göre 14 kat fazla olan sağlık çalışanları zor günler geçiriyor.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, hasta olan sağlıkçıların ‘çalışmaya zorlandığını' açıklayan Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, “Pandemi koşullarında şiddet vakaları tırmanıyor. Kullandıkları kişisel koruyucu ekipmanın bile kalitesinin düştüğü sağlık çalışanları Kovid-19 virüsüne karşı savunmasız bırakılıyor. Sağlıkçılar yorgun, mutsuz ve umutsuz. Büyüyen ekonomik sorunlar da cabası. Siyasi iktidar  sorunlarına karşı kör, sağır, dilsiz” dedi.

Bacaksız ayrıca şunları söyledi:

TIKLAYIN

'BULAŞ RİSKİNİ ARTIRIYOR'

“Virüsten hayatını kaybeden sağlık çalışanı sayısı 160'a ulaşmıştır. Siyasi iktidarın iş bilmez tavrı, sağlık çalışanlarının sağlığını daha da tehlikeye atmaktadır.

Sağlık çalışanının salgın semptomları olsa bile Kovid-19 testi pozitif çıkana kadar görevine devam etmesi istenmektedir. Oysa bu durum bulaş riskini artırmaktadır.

Bir an önce yeterli sayıda kadrolu sağlık çalışanı istihdam edilmeli, personel açığı kapatılmalıdır. Birçok ilde Aile Sağlığı Merkezi çalışanlarına hiç ödeme yapılmamıştır.

Pandeminin başından beri büyük özveriyle hizmet veren sağlıkçıların çalışma koşulları acil düzeltilmelidir. Kovid-19 meslek hastalığı listesine vakit kaybetmeden eklenmelidir.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (11)
Hemsire 2 ay önce
Sandığı bekliyoruz
Mmr 2 ay önce
Yıllardır chpye oy verenler sandık diyerek şantaj yapıyorlar. Erken seçim olsa kazanacaklarmış gibi tehdit ederek milletin iradesine asla saygı duymuyorlar
Sandıkçılarda İnecek Var 2 ay önce
O sandık hakettiğini hakettiğine veriyor merak etme
ünvan 2 ay önce
sağlık çalışanlarına mülakatsız ünvanları verilsin ve tek kalemde maaşları verilsin
Vatandas 2 ay önce
Covit19 da herkurumdan memur la çalışılsnı(özellikle öğretmenler) onlarda görev alsınlar evde oturup maaş almasınlar sağlık personeli yoruldu artik takviye lazım hep saglikcilardan beklenilmemeli birazda başka memurlar gorevlendirilsin covid19 filyasyon için özellikle gerekli
vatandaş2 2 ay önce
Sen evinde otur düzelir her şey..taktınız öğretmenlere ya hayırlısı. Tüm öğretmenlerimizin gününü kutlarım.
BİR MİLYON ÜYEM VAR DİYEN SENDİKA 2 ay önce
bırakın bunları ağalar sandık gelince yine oy verilecek maaş zammında zam alamayacağız sendikaları çok sevip başkanlar yüksek maaş alsın diye istifa etmeyiz sonrada hep şikayet hep şikayet bakın 20-30 bin kişi istifa etti sendikanın etekleri tutuştu hele sayı 50-100 bulsun bakın noluyor sendikalar siyasetin arka bahçesi danışıklı dövüş bunlar nekadar çok istifa okadar memur hakkı
Ümitsiz 2 ay önce
Ya arkadaşlar akşamdan açılmamı kaldınız bütün herşey hak verildi de bi ünvan kaldı züğürt ağa misali
sağlıkçı 2 ay önce
MÜLAKAT KALDIRILSIN
sağlık personeli 2 ay önce
sağlık çalışanlarına mülakatsız ünvanları verilsin ve tek kalemde maaşları verilsin
sınavsız ünvan değişikliği 2 ay önce
Bu dönemde hala bizlerin sesinin duyulmasını bekliyoruz ve ben inanıyorum ki duyulacak. 4 tane üniversite diplomam var. buna rağmen sınava girdim. artık mülakatsız bir şekilde hepimizi atayın. barajı da geçtik. daha ne yapalım ha. bu ay içerisinde mutlaka çözüm bekliyorum ben.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?