İki İddia: Aşılar Bozuldu ve Sağlık Personeli Görevlendirmesini Sağlık Müdürlüğü Değil Valilik Yapıyor!

Gümüşhane Valiliği tarafından Sağlık İl Müdürlüğüne talimatlı olarak yazı ile Toplum sağlığı için 3 personel görevlendirilmesi istenmiş. Buradan şu çıkıyor. Valilik makamına bizim personel sayımız yetersiz, personel istedik vermiyorlar denildi ki Valilik doğrudan Sağlık Müdürlüğüne talimatlı yazı yazıyor.

Gündem 26.04.2021, 08:46 26.04.2021, 10:52 Güler Sağlam
İki İddia: Aşılar Bozuldu ve Sağlık Personeli Görevlendirmesini Sağlık Müdürlüğü Değil Valilik Yapıyor!

Gümüş Koza sitesinde yer alan habere göre;

Geçtiğimiz günlerde Toplum sağlığı için Gümüşhane valiliği tarafından personel yetersizliğimi yoksa başka bir şey mi söz konusu bilemiyoruz. 3 personel görevlendirilmesi yazısı Sağlık İl Müdürlüğüne talimatlı olarak yazılmış. Anlayamadığımız Toplum sağlığında görevli amir bu talebi il müdürlüğüne yazması gerekmez miydi ki, Valilik tarafından böyle bir yazı yazılmış. Buradan şu çıkıyor. Valilik makamına bizim personel sayımız yetersiz, personel istedik vermiyorlar denildi demek ki diye düşünüyoruz. Valilik böyle bir emir vermiş. Personel ataması için. Yoksa Valiliğimizin neden böyle bir yazı yazma ihtiyacı duysun!

İkinci bir husus, Pandemi nedeniyle gelen aşılarda bir sıkıntı olduğu söyleniyor. Saklama sıkıntısı nedeniyle bazı aşıların bozulduğu ve apar topar geri gönderildiği söylentiler arasında. Ne diyelim 3 tane aşıyı saklayamıyorsak bu şehirde vay halimize. Hastane içinde ki sıkıntılar had safhada bunları daha sonra dile getireceğiz. Yalnız idari sıkıntılarının yanında geçtiğimiz yıl gündem olan ve sıkıntılı ihaleden dolayı KİK’e giden yemek ihalesinden sonra yemeklerin sıkıntılı olduğu ve çalışanların homurdandığı söyleniyor. Firmamız aslında bölgede en iyi yemek veren firmalarından biri. Bunu da buradan belirtmek istedik.

Bir şeyi belirtmekte yine de yarar var. Geçtiğimiz günlerde yine sağlıkla ilgili olarak, 05 Mart 2021 Cuma günü yazdığımız “sağlıkçıların 4*4 araç dururken normal araçla hastane yetkilileri hizmete yolluyor” haberimizde, hizmete tabi araçla toplum sağlığı tarafından yollanıyormuş. Bunu da düzeltiyoruz.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Doktor 5 ay önce
Sağlık müdürlüğü yönetiminin değişmesi gerekiyor. Yaşayan bilir!
BirDok. 5 ay önce
1 yıldır uzatmaları oynayan bir yönetim anlayışıyla olacağı bu.Aşıda bozulur normaldir.Liyakate uygun yeni bir yönetim belirlenmeli.
Uzm. Doktor 5 ay önce
Sağlık müdürlüğüne liyakat sistemi acilen gelmeli. Yanlış insanlar hak etmedikleri yerlerden uzaklaştırılmalı. Derhal yöneticiler baştan aşağı değişmeli
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?