İddia: Sağlık Müdürü Doktoru Kamelyadan Geri Çevirdi: Senin İşini Yapmayacağım

Milas Devlet Hastanesinde çalışmakta olan Kadın Doğum Uzmanı ile Yatağan Devlet Hastanesinde Fizik Tedavi Uzmanı olarak çalışmakta olan eşi aile birliğinin sağlanması için boş kadrosu bulunan uygun hastaneye görevlendirilmesi talebi ile İl Sağlık Müdürü ile KAMELYADA görüşmek istiyor.

Gündem 17.09.2021, 19:33 17.09.2021, 19:37 Zeynep Elmalı
İddia: Sağlık Müdürü Doktoru Kamelyadan Geri Çevirdi: Senin İşini Yapmayacağım

Son zamanlarda Muğla İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Kamu Hastanelerinde görev yapan 60’a yakın uzman ve pratisyen hekimimizin istifaları ilimizde sağlık hizmet sunumunda hizmet aksamalarına neden olduğu ve Muğlalı hemşerilerimizin hekim eksikliği nedeniyle poliklinik ve muayene hizmetlerine ulaşmalarının güçleştiği iddia edilmektedir. 
MHRS’den randevu alan hastalarımızın, randevularının mesaj yoluyla iptal edildiği, bu nedenle muayene olmak için vatandaşlarımızın özel hastanelere, Aydın ve İzmir gibi yakın illerde bulunan sağlık tesislerine müracaat ettiklerini sosyal medya ve yerel basın aracılığıyla üzülerek takip etmekteyiz.

Muğla’da, Covid 19 Pandemi döneminde diğer kurumlarda görev yapan kamu personeli esnek mesai saatlerinde çalışırken, sağlık çalışanlarımız yıllık izin, emeklilik, istifa gibi özlük hakları kısıtlanmasına rağmen büyük bir özveriyle, fedakârca çalışmaya devam ettikleri herkes tarafından bilinmekte ve takdir edilmektedir.

Ne yazık ki fedakarlığı herkes tarafından bilinen, aşılama oranında Türkiye 1.si olan sağlık çalışanlarımızın emekleri Muğla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından takdir görmemiş, çalışanlarımızın sorunlarına çözüm bulunmamış ve fedakar sağlık çalışanlarımızla görüşülmek dahi istenmemiştir.

Dr. İskender GENÇER’in “sakın oturma senin işini yapmayacağım” diyerek gelen iki hekimimizin derdini dinlemeden gönderdiği ve bu sebeple her iki uzman hekimimizin istifa ettiği iddia edilmektedir. 
İlimizde İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde bulunan kamelya, maalesef idarecilerin çay bahçesine dönüşmüş olup; derdini anlatmak isteyen sağlık çalışanları dertlerini diğer yöneticilerin önünde ayaküstü anlatmak için saatlerce kamelya önünde beklemek zorunda bırakılmış, ancak İl Sağlık Müdürüne ne dertlerini doğru düzgün anlatabilmişler, ne de dertlerine çözüm bulabilmişlerdir.  

Muğla İlinde istifa eden personelin neden istifa ettiklerine yönelik detaylı bir araştırmanın Sağlık Bakanımız Dr.Fahrettin KOCA tarafından yaptırılması, daha fazla personel kaybına müsaade edilmemesi, ayrıca sağlık çalışanlarımız ve Muğlalı hemşerilerimizin artık yıpratılmamasını istiyor ve fedakar sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz.

Salih BARDAKÇI
Sağlık Mil Sen İl Temsilcisi

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Sağlık 1 ay önce
Sağlıkçıların hiçbiri memnun değil. Ancak sadece hekimler istifa etme cesaretini gösterebildiklerinden asıl sorunu halk randevu bulmakta zorlanarak görüyor anlıyor. Keşke herkes hekimler gibi net tepki koyabilse. Ama malesef hekim dışı çalışanlar devlette buldukları rahatın ve imkanların yarısını bile özelde alamayacaklarını bildiklerinden söylenmekten başka tek bir tepki koymuyor. İş öyle olunca da hiçbir sorun çözülmüyor. Öyle ki sendikadan bile istifa etmiyorlar. Torpil peşinde koşarak, 3 ayda 400 lira alacaklar diye tüm sistemin çöküşüne destek veriyorlar. Yazık çok yazık.
emergency 1 ay önce
O kamelya Zonguldaktadır
19
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?