İddia: Okul İdaresi Görevdeki Hemşireyi Parmak Sallayarak Tehdit Etti!

Derince İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli Hemşire B.N.U.E. tarafından Anadolu Lisesine götürülen bir öğrencinin durumuyla ilgili yaşanan sıkıntı sonrasında okul idarecilerinin Hemşire B.N.U.E. ‘ nü makamlarına çağırtarak, hemşireye parmak sallar halde “ismin ne” diye sorması üzerine odayı terk eden hemşire için hizmetli personele “polis çağır” diyerek kolluk kuvvetiyle tehdit etme yoluna gittiği iddia edildi.

Gündem 05.09.2020, 15:57 Güler Sağlam
İddia: Okul İdaresi Görevdeki Hemşireyi Parmak Sallayarak Tehdit Etti!

Kocaeli Derince ilçesinde bugün yapılan iokbs sınavına temaslı olduğu için Derince İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli Hemşire B.N.U.E. tarafından bir öğrencinin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine götürülen ve kapıdaki görevliye temaslı öğrenci olduğu bildirildiği halde, normal sınıfta sınava alınan öğrencinin tekrar teslim alınması sırasında okul idarecilerinin, Hemşire B.N.U.E. ‘ nü makamlarına çağırtarak, makamlarında ilgili personele parmak sallamak suretiyle “ismin ne” diye sorması üzerine odayı terkeden sağlık personelini tehdit etmek maksadıyla yanındaki bulunan hizmetli personele “polis çağır” diyerek ayrıca personeli kolluk kuvvetiyle tehdit etme yoluna gitmiştir.

TIKLAYIN

ÖSYM sınav klavuzuna göre sağlık personelinin sadece okula kadar eşlik etme görevi bulunduğu ancak teslimiyle ilgili bir görevinin bulunmadığının ilgili okul idarecilerince bilinmediği anlaşılmaktadır.

Kaynak: Sosyal Medya

Yorumlar (3)
Murat reis 3 ay önce
Oğlum aylardır yatıyorsunuz kadın sizi uyarmış temaslı hasta diye ne dangalak adamlarsınız işinizi yapamıyorsunuz bari birazcık adam olun
Estir Bursa 3 ay önce
Sınavıda mı biz yapak, sayın milli eğitim.
Hemşire 3 ay önce
Teslim alma ve vermelerde bir teslimat formu doldurulsa keşke, eksiklik var bence
-4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?