İdari İzinli Memurlar 1 Temmuz'da Mesaiye Başlayacak mı?

1 Temmuz itibariyle sadece esnek mesainin mi biteceği yoksa İdari izinli sayılan personelin, 1 Temmuz itibariyle görevlerine başlayıp başlamayacağı tamamen muamma durumunda. Çıkması beklenen Cumhurbaşkanlığı genelgesinde bu soruların cevabı belli olacağı için söz konusu Genelgenin geciktirilmeden yayımlanmasında yarar bulunmaktadır.

Gündem 28.06.2021, 22:25 28.06.2021, 23:13 Güler Sağlam
İdari İzinli Memurlar 1 Temmuz'da Mesaiye Başlayacak mı?

Kamuda esnek çalışmaya dair son Genelge 14 Nisan 2021 tarihinde yayımlandı. Genelge için tıklayınız. Genelge ile esnek çalışmanın yanı sıra bazı durumlarda personelin idari izinli sayılması öngörüldü.

Genelgenin idari izinlere dair maddesi şu şekildedir:

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlardan,
- Milli istihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç; gebeliğinin yirmi dördüncü haftasından otuz ikinci haftasına kadar olan süre içerisinde hamile çalışanlar, süt izni kullananlar ile engelli çalışanlar,
- Sağlık Bakanlığı ve Milli istihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç; 60 yaş ve üzerinde olanlar (yönetici pozisyonlarındakiler hariç), Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı bulunanlar ile 10 yaş ve altı çocuğu olan kadın çalışanlar, idari izinli sayılacaktır.

Diğer taraftan, Cumhurbaşkanı Erdoğan 21 Haziran 2021 tarihli kabine toplantısı sonrasında, kamuda 1 Temmuz itibariyle normal mesaiye geçileceğini belirtmişti. Genelge için tıklayınız. Ancak 21 Haziran'dan bu yana ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi henüz yayımlanmamıştır.

2021/8 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesinde, istisna sayılan kurumlar dışında hamile çalışanlar, süt izni kullananlar, engelli çalışanlar, 60 yaş ve üzerinde olanlar (yönetici pozisyonlarındakiler hariç), Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı bulunanlar ile 10 yaş ve altı çocuğu olan kadın çalışanlar idari izinli sayılmaktadır.

Kaynak: Kaynak: Memurlar.Net

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
...... 6 ay önce
yeter artık 1,5 senedir yatıyorlar,ya emekli edin, yada bunlar çalışmaya başlasınlar.
Dr 6 ay önce
Bir embati yapın kendinizi onların yerine koyun onlar normal olsalardı zati sizler gibi çalışırlardı ama şunu da UNUTMAYIN herkes BİR ENGELLİ ADAYI bunlar bizim insanlarımız Devletimiz bunları pozitif ayrımcılıkla toplumla iç içe yaşamayı sağlıyor hayata küsmesinler diye bunları tüm uzuvları tammış gibi görmeyelim bunları sevelim kucaklayalım saygıyla karşılayalım alınan kararları saygılar
8
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?