İdarenin Yaptığı Yüzde 100'lük Kreş Zammına Sağlıkçılar Tepki Gösterdi!

Pandemi döneminde canını hiçe sayarak çalışan sağlık personelimiz canını dişine katarak geçinmeye çalışıyor. Bu zammı kabul etmiyoruz diyen sağlık çalışanları, İzmir Ege Üniversitesi’nin kreş ücretlerine yaptığı yüzde 100’e yakın zam kararını protesto etti.

İdarenin Yaptığı Yüzde 100'lük Kreş Zammına Sağlıkçılar Tepki Gösterdi!

Ege Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, kreş ve anaokulunda çocuğu okuyan velilere gönderdiği mektupla yüzde 100’e yakın yapılan zam kararını açıkladı. Geçtiğimiz dönem 730 TL olan bir aylık kreş ücretinin bin 500 TL’ye yükseldiğini öğrenen Ege Üniversitesi’nde görevli sağlık personeli, zam kararına büyük tepki gösterdi. Bir çok veli çocuğunu Ege Üniversitesi Anaokulu’ndan aldı.

TIKLAYIN


Kreş ücretine yapılan zammın geri alınması ve kreş ücretinin makul seviyeye çekilmesi için Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Ersan ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Aysel Ildızlı ile görüştüklerini belirten Türk Sağlık Sen İzmir Üniversiteler Şube Başkanı Osman Ata, “Üniversite yönetimi kreş ve anaokuluna yaptığı fahiş zammı bir an önce geri çekmelidir. Şu an Ege Üniversitesi’nin kreş ve anaokulu fiyatları özel sektörün üzerinde kalmıştır. Pandemi döneminde büyük fedakarlık gösteren sağlık çalışanlarımızın kreş mağduriyeti giderilmelidir. Sendikamız bu sorunun çözülmesi için her türlü çalışmayı yapacaktır” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2020, 13:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlık
Sağlık - 1 ay Önce

Sağlıkçılar zulüm ne zaman bitecek arkadaş si haberleri okudukça böyle bir dönemde gercekten ayıptır günahtır Allah çarpar bir gün dikkat edin yaw bu nedir arkadaş gelen giden saglikciya vurur oldu...Şu ülkede yapılacak en son iş sağlıkçı olmak nokta......

alper yoldaş
alper yoldaş - 1 ay Önce

VURUN ABALIYA....

SIRADAKİ HABER