İdareciler Engelli Sağlık Çalışanlarını Üzmeyin!

Sağlık Bakanlığı tarafından son bir hafta içerisinde 3 defa değişikliğe gidilen yıllık izinlerin iptaliyle ilgili nihayet sahanın sesine kulak verildi ve hamile, engelli sağlık çalışanlarının idari izin konusu çözüm buldu. Ancak...

İdareciler Engelli Sağlık Çalışanlarını Üzmeyin!

Bakanlığın yayınladığı yazıda engelli istihdam edilen bütün çalışanlar ibaresi yer alması nedeniyle EKPSS ile Sağlık Bakanlığına atananlara izin verildiği, diğer engelli çalışanlara izin verilmediği yönünde bir çok mağdur mesajı aldık.

Mesajların hayli yoğun olması üzerine Sağlık Bakanlığı kaynaklarımızla yaptığımız görüşme neticesinde, BAKANLIKTA GÖREV YAPAN TÜM ENGELLİ SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İDARİ İZİN UYGULAMASINDAN YARARLANACAĞI belirtilmiştir.

TIKLAYIN

Kaldı ki birçok ilde idareciler engelli çalışanlara bu konuda yardımcı olurken, bazı illerde idarecilerin sorun çıkardıkları belirtiliyor. Sayın Yöneticiler; lütfen üst makamlarınızla görüşerek engelli arkadaşlarımıza zorluk çıkarmaktan vazgeçiniz.

BAKANLIK BU HASTALIĞI OLAN ÇALIŞANLARIDA KAPSAMA DAHİL ETMELİ! 

Elde edilen verilerin ve Cumhurbaşkanlığının genelgesi ışığında bu hastalık; tansiyon, şeker, koah, kalp damar, organ nakli ve kanser hastalarını ciddi tehlikede etkiliyor. Sağlık Bakanlığının izin genelgesinde bu hastalıklar yer almamış durumda. Diğer bakanlıklar hasta personeline izin verirken sağlıkta kronik hasta olan personele izin verilmemesi kabul edilemez.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 20:29

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER