Hürriyet Yazarı Yeni Bakanların Açıklanacağı Tarihi Duyurdu!

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında bugün gerçekleştirilecek AK Parti Kongresi ve Kabine'de beklenen değişikliklerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Gündem 24.03.2021, 10:44 Güler Sağlam
Hürriyet Yazarı Yeni Bakanların Açıklanacağı Tarihi Duyurdu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan başka kimse cevabını bilmiyor! Hafta sonundan önce açıklanacak

Gazeteci-yazar Abdulkadir Selvi, yeni kabinenin hafta sonuna kalmadan açıklanacağını ve bakanlık görevi verilmesi düşünülen isimleri 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan başka kimsenin bilmediğini' söyledi.

"Erdoğan bu kez AK Parti yönetimine daha fazla yoğunlaşıyor. Çünkü partiyi 2023 seçimlerine bu kadro götürecek" diyen Selvi, 'Erdoğan’ın açıklayacağı manifesto ne olacak?' başlıklı yazısında şunları söyledi:

TIKLAYIN

"Hem isim olarak hem de Türkiye’nin temsili açısından MKYK listesinin farklı bakış açısıyla hazırlandığı ifade ediliyor. Erdoğan bu süre zarfında MKYK listesine alacağı isimler üzerinde yoğunlaştı. Yarın önce kongre, akşam saatlerinde ise yeni parti yönetimini belirleyecek. Ardından da hafta sonuna kalmadan yeni kabine açıklanacak. Kabine değişikliği üzerindeki beklentiler pazartesi günü yoğunlaşmıştı.

KONGREDEN SONRAYA KALDI

Ancak kongreden sonraya kaldı. Erdoğan’ın bu süre zarfında kabine değişikliği üzerinde de çalıştığı söyleniyor. Zaten bir süredir Ankara kulislerinde kabine değişikliği konuşuluyor. Hatta kabine için oranlar veriliyor, kimlerin gideceği konuşuluyor. Bakan olacak isimler hakkında değerlendirmeler yapılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan başka kimsenin bilgisi yok. O kadar net söyleyebilirim.

Ama görünen o ki beklenen değil, beklenmeyen isimlerde de değişiklikler olabilir. Erdoğan hem partide hem kabinede Türkiye’yi 2023’e taşıyacak kadroları ortaya çıkaracak. Kongre konuşmasında ise 2023’ün perspektifini verecek."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Vatandaş diyorki 3 hafta önce
bence kabine değişiklikliği olmasın nedeni ise herkes kendi işinde uzmanlaştı işini takip edebiliyor artık yeni kabine ise işine alabilmesi için epey zamam geçecektir.zaman kaybı oluyor.İşeytebu yüzden
Knn tprk 3 hafta önce
Sağlık bakanı değişecek bence. Yoksa sağlık personelinin sorunlarını dillendirmezdi. Gittikten sonra da diycek ben görevden alınmasaydım herşeyi çözecektim!!! Olan yine bize olacak!!
ALİ 3 hafta önce
HERŞEYİ BİLEN ADAM SELVİ Mİ KAVAK MI BELLİ DEGİL HER DÖNEMİN ADAMI
1
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?