Hollanda sağlık çalışanlarına 1000'er Euro ikramiye verecek

Hükümet, koronavirüs salgını sırasında yoğun çaba harcayan hemşire ve hasta bakıcıların yanı sıra ambulans personeli, temizlikçi ve engelli bakıcıları gibi diğer yardımcı personele net 1000'er euro ikramiye vermeyi kararlaştırdı

Gündem 28.06.2020, 19:21 29.06.2020, 16:01
Hollanda sağlık çalışanlarına 1000'er Euro ikramiye verecek

Hollanda hükümeti, koronavirüs salgını sırasında yoğun çaba harcayan hemşire ve hasta bakıcıların yanı sıra ambulans personeli, temizlikçi ve engelli bakıcıları gibi diğer yardımcı personele net 1000'er euro ikramiye vermeyi kararlaştırdı. Hekimler ise, ikramiyeden muaf tutuldu.

TIKLAYIN

Halk Sağlığı Bakanı Hugo de Jonge, bir defaya mahsus ödenecek ikramiyenin, sağlık sektörüne korona krizi sırasında yapılan olağanüstü çabalar için teşekkür etmenin bir aracı olduğunu söyledi.

Hollandalı bakana göre, ikramiyeler sonbaharda ödenecek. Yaklaşık 800 bin kişinin ikramiye almaya uygun olduğunu belirten de Jonge, bu nedenle 800 milyon euroluk bir bütçeye ihtiyaç duyulduğunu belirtti.


Sağlık çalışanları sendikaları, ikramiye kararını memnuniyetle karşıladı ancak yapısal bir ücret artışı için baskı yapmaya devam edeceklerini bildirdi.

Yorumlar (1)
Tuldenim lee 4 ay önce
Bari bizede 500 euro verseler hemde kurban öncesi oğul kötümü olur Hüsenin emigilin çocuklarisa çağırırım mangal yeriz sayın bakanımız bu haberi okursan hemen gecme saglikcilar haketti biz Hollanda'daki daha çok çalıştık
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?