Hizan Devlet Hastanesinde Nöbet Tutmadan Nöbet Parası Alıyorlar İddiası!

Hizan Devlet Hastanesinde nöbet tutmadığı halde nöbet alan personeller olduğuna dair iddia sahiplerinin whatsapp ihbar hattımıza gönderdiği bilgi ve belgeleri kanıt göstererek sağlık yöneticileri hakkında yargıya başvurduklarını belirttiler.

Hizan Devlet Hastanesinde Nöbet Tutmadan Nöbet Parası Alıyorlar İddiası!

İdari memur olarak hastanede gece görevlendirilen memurların 657 sayılı kanun gereği mesailerini hastanede verilen görevi icraa ederek geçirmeleri gerekirken, iddialara göre ilgili memurlar hastaneye gelmeden nöbet tutuyormuş gibi ücret aldıkları söylendi. Nöbet tutmadıkları halde, nöbet tutuyormuş gibi puantaj listelerinde isimleri ve çalıştıkları saatler yazılarak ücret aldıkları iddia edilen memurlarla ilgili yargıya da başvurulmuş durumda. 

İddialar sadece nöbetçi memurlarla sınırlı kalmadı. Hizan Devlet Hastanesi Dahiliye Servisinde de nöbet tutan bazı hemşirelerin mesai saatlerine uymadıkları halde tam gün nöbet tutuyormuş gibi nöbet parası aldıkları iddia edildi. Dahiliye servisinin birim sorumlusunun imza atmaktan imtina ettiği puantaj listelerinin müdür tarafından başka bir hemşireye sorumlu gibi imzalatılarak bankaya ödeme listesi de gönderildiği iddia edildi.

TIKLAYIN

Başka bir iddiada ise; 112 nöbetini tutmadıkları halde bazı personellere de nöbet tutuyorlarmış gibi nöbet ücret ödendiği söylendi. Hastanede Müdür olarak görev yapan kişinin, 112’de 24 saat nöbet tuttuğu puantaj listelerine yansırken, bir personelin hem müdürlük görevini hemde 112 nöbetini aynı anda nasıl tuttuğu ise iddia sahipleri tarafından savcılığa ihbar edilmiş durumda.

SİZ BİZE SIKINTI ÇIKARDINIZ!

Yukarıda yer alan iddialardan sonra, yargıya başvuran iddia sahipleri sağlık çalışanları hakkında, hastane müdürünün mobbing uyguladığı, yine iddialara göre “sizin yüzünüzden başımız ağrıdı, sizinle uğraşacağım” anlamında sözler sarfederek, personellerin görev yerlerini sık değiştirerek mobbing uyguladı iddia edildi. Konuya yargıya taşındığı için, iddia sahipleri tarafından iddialarla ilgili gönderdikleri diğer resmi evrakları yayınlamadık. 

Yaşanan olayların adli mercilere şikayet edilmesinin ardından Sağlık Bakım  Hizmetleri Müdürü'nün istifa ettiği, ancak onun yerine yeni saglik bakim hizmetleri müdüru seçilmediği gelen bilgiler arasında. Şuan görevlendirmeyle hastanede bulunan ve 5 yılını doldurmamış hemşire'nin, Hizan Devlet Hastanesinde tecrübeli hemşireler ve yılını doldurmuş hemşireler bulunmasına rağmen idare tasarrufu olarak sağlık bakım hizmetleri müdür vekili olarak görevlendirildiği iddia edildi.

GÖNDERİN YAYINLAYALIM!

Sağlık Personelleri; çalıştıkları sağlık tesislerinde karşılaştıkları hukuksuz uygulamaları saglikpersonelihaber.net haber merkezimize bildirerek gündeme getirebilirsiniz. Her an her durumda karşılaştığınız yada şahit olduğunuz bir durumu cep telefonunuzla görüntüleyebilir, videoya çekebilir ve konuyla ilgili tüm bilgileri yazdıktan sonra WhatsApp'ı - E-Postamızı veya İletişim bölümümüzü kullanarak bize iletebilirsiniz. Dilerseniz haberi sizin isminizle, isminizin açıklanmasını istemiyorsanız 'bir okuyucumuz' şeklinde yayınlayabiliriz. Hiç bir şart ve koşulda isminiz yayınlanmayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 23:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hizanlı
Hizanlı - 1 yıl Önce

Hizan halkı adıyla yorum yapan arkadaşa cevap olarak ben 55 yaşında 30 yıllık devlet memuruyum hizan devlet hastanesinini öncedende biliyorum ama müdür geldiğinde beri çok değişiklik yaptığı açık en azından insanlara insan muamelesi yapılıyor atılan iftiralardan başka bişey değil sadece çekememezlik ve siyasi karalamadır asıl hizanlı olan birkaç hemşire var onlar başka yere gönderilirse hiç bir sorun sıkıntı kalmayacak ama ne yorum yaparsanız yapın elinizi vicdanınıza koyup konuşun hiçbir yerde bir müdürün gece gündüz Kar kış demeden idarenin dışında ambulans ile hasta aldığı ülkemizde görülmemiştir Allah tüm çalışanların yardımcısı olsun

Hizan
Hizan - 1 yıl Önce

Mesele hastane meselesi değil iğrenç siyasi oyunlar hastane müdürü Ak Parti hizan aday adaylığı sürecinden sonra ciddi bir karalama kampanyası başlatıldı .bu şikayeti edenlerde zaten siyasi olumsumlarin kuklalaridir .

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 1 yıl Önce

İlin en iyi hastanelerinden biri olduğu kesin gereği neyse yapılmalı ve yapılır ama asıl sevindirici olan esnaf bile personel sağlığı takip etmesi

Esnaf
Esnaf - 1 yıl Önce

Oyle bir mudur olduğu icin dua edin siz hafta sonu calismayan eleman bile acil veya standart sevk olayinda kalkıp müdahale ediyorsa veya sevkini vs. İslemlerini yapıyorsa öpüp alnıniza koymaniz lazim brn cok gordum eleman eksikliğine ragmen sevk islerimi herhangi bir sağlıkçı tarafından yapıldı bence verdigi hizmet kalitesi ortada onceden 3 kisinin durabildigi acil kapaksitesi 5 kat arttı ha birde hemsire arkadaşlar biraz yorulabilir kusura bakmasınlar sonucta 5 bin lirayi aldıklarında sesleri çıkmıyor döner sermaye Türkiye'nin çoğu hastanesinde Max 300 lira ama hizanda 700 kusure ulaşıyor ona niye sesiniz çıkmıyor madem bu kadar kişisel hak hukuk diyorsunuz ay başı döner fazla yattı mı sesiniz cikmaz kardeşim cekemeyen varsa herhangi bir usulsüz para aklama olayi varsa araştırılır bakanlık tarafından çözümü bulunur hemşire arkadaşlarda her ay fazla aldığı doner sermayeyi hastanenin kasasına iade etseler guzel olur ama gel gor kimsenin sesi çıkmıyor fazla para alinca

VEDAT EKİNCİ
VEDAT EKİNCİ - 1 yıl Önce

Hizanlisi olsun yabancısı olsun farketmez kim ki devletin tek kuruşunu zimmetine geçirmiş kim ki görevini kendi emelleri için kullanmış hepsi ortaya çıksın . Bizim tek istediğimiz adalet hizana hizmet icin gelmiş hicbir personel zorbaliklara maruz kalmasın burası muz cumhuriyeti değil Türkiye Cumhuriyeti Devleti kimsenin anasının babasının mirası değil . Herkes hakettiğini görsün ve bulsun .Zalimler için hırsızlar için yolsuzluk yapanlar için yaşasın cehennem !

VEDAT EKİNCI
VEDAT EKİNCI - 1 yıl Önce

Esnaf ne zamandan beri hastane dönerlerini araştırır olmuş hadi o kadar araştırdın diyelim döner sermayenin personellerin hakkı olduğunu bilmezmisin ? Sadece hemsireler uzerine yogunlasmissin bu da ayrı ilginç bi detay .. Sahte hesaplarla prim yapmayı bırakın . Ne bu dünyada ne de diğer dünyada yetim hakkı yiyenlerin yanına kalmaz inşAllah .

Mehmet taha
Mehmet taha - 1 yıl Önce

Ben hizan devlet hastanesinin eski çalısanlarindanim
Bahsi geçen iddaların hepsi doğrudur. Mitingin alasını da yalakaligin alasını da ben hizan da gördüm . Adam gibi adamlar da gördüm ama malesef hastane yönetimi o adamlardan değil. Malesef o yönetim devletin verdiği yetkiyi kötüye kullanıp çıkar amaclı para kazanıp çalışanlara ve insanlara mal gözüyle bakan bir yönetim. O yönetim değirmenin sonsuza dek döneceğini zannettiler ama bu değirmen böyle dönmez. Er yada gece cezalarını çekecekler...

.....
..... - 1 yıl Önce

Taha kardeş dilin boyundan uzun


SIRADAKİ HABER