PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Herkes Üstlendiği İşi, Oturduğu Makama Uygun Yapsın!

Hangi personel branşının dışında başkaca işlerde görevlendirilip çalışırken konu maaş ve döner sermaye ek ödemesini almaya geldiğinde atandığı kadro ya da branşından alıyorsa bu haramdır, haksız kazançtır.

Gündem 06.08.2022, 11:23 07.08.2022, 16:11 Cansu Polat
Herkes Üstlendiği İşi, Oturduğu Makama Uygun Yapsın!

Kişi madem ebe, hemşire ya da teknisyen kadrosunda Sağlık Bakanlığı’na atandı, o zaman o kadroya uygun olarak çalışmalı ve çalıştırılmalıdır. Atandığı kadronun haricinde geçici görevle başka bir yerde salla başı al maaşı cinsinden çalışıyor ve çalıştırıyorsa, arkadaşları çalışmaktan canı çıkarken o adeta kebap yapıyorsa, bunu yapan da yaptıran da buna göz yumanda kul hakki yemektedir.

Kızmaya gerek yok, doğruların peşinde isek doğru bir tanedir, iki ayrı doğru olamaz. Burada yazılanları sizlere düşmanlık olsun diye yazmıyorum. Kim ki devletin ve milletin çıkarı dışında kendi şahsi çıkarı için bir şey yapıyorsa ALLAH KAHRI BELA VERSİN.

Devlet işi edep, adap, hilat işidir. Devletin her kademesinde görev yapan memur bu hilatı giymiş demektir. (Hilat: Osmanlı döneminde, padişahların, gönül almak ya da ödüllendirmek için bir kimseye giydirdikleri, çok değerli bir kumaştan ya da kürkten yapılmış kaftan.)

Toros Devlet Hastanesinde Başekim olarak görevlendirilen hekim, göreve gelir gelmez beyin cerrahları dahil diğer branşlarda olup değişik hastanelerde görev yapan kadrosu toros hastanesinde bulunanları hastaneye çağırdı. Sebep iş aksamasın, halk düzgün hizmet görsün diye. Eğer Başhekim samimi ise kadrosu yine başında bulunduğu hastanede olan EBE- HEMŞİRE- LABARATUVAR VE RÖNTGEN TEKNİSYENİ- SAĞLIK MEMURU- ATT- TIBBİ SEKRETER v.s gibi branşlarda olanları da HASTANEYE çağırsın...

Çağırsın ki, o gece gündüz nöbet tutmaktan hayatı kayan ebe hemşire kardeşlerimiz de bir rahat nefes alsın, insanca yaşasınlar.

Bu sağa sola, alakasız yerlere, stratejik alanlara, masa başına, genel idare hizmetlerindeki memurun yapacağı işe kaydırılanlar, depoda, ayniyat da, sekreterlikte çalıştırılanlar EBELİK- HEMŞİRELİ- SAĞLIK MEMURLUĞU- TEKNİSYENLİK yapsınlar ki, işi ehli ve uzmanı yapsın, HALKDA KALİTELİ HİZMET GÖRSÜN.

İşin ehlini, ehil olmadığı alana kaydırıp, ehliyet ve liyakat aranan bu SAĞLIK HİZMETİ sınıfında işi, temzilikçiye, ilgisiz alakasız kişilere yaptırırsanız verim alamazsınız.

Olan ZAVALLI VATANDAŞA olur.

Başhekim kolları sıvayıp, şunları da çağırsın asıl işlerine... Poliklinik sayısını arttırsın, kendiside poliklinik yapsın. Başhekim yardımcılarının mesaiye riayet edip etmediklerini incelesin, mesai saatinde nerelerdeler ona baksın ve hastaneye millete getirilerine baksın...

Başhekim yardımcılarının icap ve nöbetlerini sağlasın. Acili elden geçirip, orada çalışanların tepesine klima suyu akmasının önüne geçsin. Bodrum katlarda çalışanların çalışma ortamlarını sağlıklı hale getirsin. Rapor alıp işten kaçanları tespit etsin, raporları hakem heyetlere gönderip inceletsin, gereğini yapsın.

Reçete yazmaktan başkaca hiçbir iş yapmayan bazı doktorları da bir zahmet uyarsın, ameliyat yapmayan cerrahları takibe alsın. Genel cerrahları sıkı çalıştırsın.

Uyduruk birim ve bölümlere görevlendirilmiş olup akşama kadar çay kahve sohbeti ile mesai öldürenleri tespit edip çalıştırsın. 

Kantin fiyatlarını incelesin, halka ucuz ve sıhhi ürünün satılmasını sağlasın. Değişik üniforma ve kıyafetli hastane çalışanlarının, Hastane acil ve etrafında SİGARA içmesini önlesin. Hiç yakışmıyor.

Sağlık çalışanı hastane bahçesinde kenara çekilip sigara içiyorum bahanesi ile günde en az 3 saat kaytarıyor. Sigara içenler için açık bir alan yapsın, baksın işten kimler kaytarıyor tespit etsin.

Hastanede kamera düzeni var, her yeri her alanı görecek şekilde sayıyı arttırsın, çalışmayan kaytaranı tespit etsin.

Güvenlikçileri özellikle izletsin.

ALLAH, DEVLETE VE MİLLETE ZEVAL VERMESİN.

Baki Selam ve Dua ile.
Kaynak: Haber Analiz Net

Yorumlar (20)
bing 1 hafta önce
Gülhane hastanesinde bu şekilde olan çok çalışan var. Yönetim adamlarını çok güzel kayırıyor.Y an gel yat osman hesabı
sağlıkçı 5 gün önce
bu düşünce sadece sağlık bakanlığında var. sağlıkçı olmayan adamlar inşaatçılar iktisatçılar kamu yönetimciler gelsin bizim bakanlıkta oturup maaş alsın sonrada kalkıp bize sağlıkçı branşı dışında çalışması diye ahkam kessinler iyi mi. heryerde olacağız bundan böyle
Ankara da hastene yönetimlerinde değişime gidilmeli. 1 hafta önce
Gülhane ve Ankara şehir hastanesi idarecilerinin değişmesi lazım
Vatandaş 1 hafta önce
Burası bizim ülkemiz haramın artık önemsenmediği helalden çok haramdan daha fazla hoşlanan bir toplum olduk. Dünyanın cazibesine kapılıp gidiyoruz maalesef herşeyin bir sonu var tabi bunların hesabını düşünen yok ama gerçekler geldiği gün bakalım böyle insanlar Allah a nasıl hesap verecek.saygilarimla....
Harami 7 gün önce
Bazı olaylar fakirlere haram zenginlere helal, bence İslam alimleri haramın tarifini yeniden yapsın, bu saatten sonra zenginde olamıyacağım herşey bana haram, yedim ayvayı.
Realite 1 hafta önce
Reçete yazmaktan başkaca hiçbir iş yapmayan bazı doktorları da bir zahmet uyarsın, ameliyat yapmayan cerrahları takibe alsın. Genel cerrahları sıkı çalıştırsın. ( çok güldüm ) ( uyan da balığa çıkalım ) uzman hekim özlük haklarını elinden al , ek ödeme ha verdik , ha vereceğiz , ha şimdi vs vs ( eşitiz maaşta adalet hekim kadar maaş sloganları )
Sadece TBB ye 3000 hekim sağlık bakanlığından onaylanan ile 5000 civarı , emekli olanlar ( daha erken oluyorlar ) 10000 civarı hekim sistemden çıktı . Özele geçenlerin sayısı sürekli artıyor . Devlette yan dal hekim 1000 altına düşmüş . Hekimleri tehdit ile , baskı ile çalıştırmazsınız nokta . Hasta bakmak değildir çözüm , haftaya doğru tanı ve tedavidir . Bunun için hekim üst yeti ve ciddi bilgi birikimi olmalı ( bunun için çok okunalı ve çok eğitim almalı ) şimdi bu kapasite bu eğitimi alan 50 yaşında yayın okuyan , çalışan hekim ile sağlık personeli aynı muhabbeti özlük hakkını al dön ya bunlar niye gidiyor niye pasif çalışıyor . Çalıştırmazsın nokta . Bir de hizmet aksayınca hekimi hedef göster , hizmet alan şiddet ve baskısı artsın. Şimdi işler çökünce torpilli personel akla geldi onlara saldırma .Hiçbir yanlış bir ömür gitmez , herkes istese bile gitmez . Tıp akademik üst bilim dalıdır , iyi sağlık sistemi isteniyor ise hekimler Özek muayene hakkı verilmeli , özelde kadro şartı kalkmalı . Sadece hekim değil eskiden hemşire , ebe vs de devlet dışında çalışabiliyor idi . Evde bakıma gider idi , sağlık kabini açar idi , vatandaş enjeksiyon vs bakımı orda yaptırır idi , üç kuruş beş kuruş , bu işler hastaneye yük olmaz idi . Ev bakım hizmeti bu şekilde olur idi . Şu an evde bakım için bir ton şart vs , özel hastaneler bile bir ton para istediği halde yoğunuz diye gelmiyor . Ev de enjeksiyon vs için bir ton sorun. Halbuki eskiden hemşire mesai dışı ayda 150 -200 enjeksiyon , 150-200 pansuman yapar idi , serum vs takar idi . 30-50 TL alır idi işlem başına . Hastada memnun idi sürünmez idi. Maaşı dışında 400-500 işlem x 50 TL = 10-20 bin TL arası ek gelirin oluyor idi hemşirelerin , yada özel de nöbet vs tutar idi vs vs . Sonuç hemşire ve doktor eksikliği daha az hissedilir idi . Hekim olarak şöyle diyim 1000-2000 TL için hekim döneri vs tartışan , ek ödeme peşinde koşan arkadaşlar , özlük hakkı bu değildir . Özlük hakkı mesai dışında özgürce hizmet verebilmenizdir. 10-20 bin ek gelir yerine sadece 1-2 bin peşinde koşmayın . İstanbul pahalı şehir neden eskiden tercih edilir idi . Ben hemşirenin mesai sağlık kabini ve evlere hizmetten maaşın 5- 6 katını kazanır idi. İstanbul da enjeksiyon, pansuman 100-200 TL rahat verir vatandaş çünkü bu hizmeti alabilmek şu an zulm. Zam peşinde koşmayın sağlık personeli ve hekimler . Özlük hakkı . Özlük hakkı ; mesai dışı çalışma hakkı özel de , kadro şartı kalkması , her isteyen sermaye hastane açabilmeli , zincir hastaneler hekim ve sağlık personeline gelirin sadece % 5-10 ni veriyor: eskiden % 50 si dağıtılırdı . Sağlık ta tekel kalkmalı , muayenecilik , sağlık kabini serbest olmalı vs vs o zaman görün sağlık personeli gelirini . Yoksa alın 2-3 bin ek zam vs vs 1-2 yıla enflasyon vs geri kaybedesiniz . Özlük hakları maaş zammı değildir
Amir 1 hafta önce
Herkes isine bsksın zirvalamayın calismadan maas alanlar var
elçi 1 hafta önce
boşuna uğrama sözleşmeli sistem olduğu sürece böyle gider.
Sağlık çalışanları 1 hafta önce
ONU ALLAH'IN KULLARI YAPAR PARTİYE KUL OLANLAR DEĞİL. LİYAKATSİZ YÖNETİMLER YAPAMAZ.
Sgk 1 hafta önce
Müslüman varmı ki haramdan korksun müslüman yokki
attci 1 hafta önce
haram mı?Haram da ne oli..? Onlar eski zamanda idi.Şimdi her şey yasal(bknz liyakat? adalet? hak? vs..)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?