Herkes Filyasyona Çekilirken Masa Başı Hemşireler Oturmaya Devam Ediyor!

Bir sağlık personelinin bazı ADSM Ağız Diş Sağlığı Merkezlerinde hemen hemen bütün personellerin filyasyon görevine çekildiği halde hemşirelerin neden masa başında görev yaptığına dair sitemize gönderdiği mesajı yorumsuz paylaşıyoruz.

Gündem 01.02.2021, 07:53 01.02.2021, 08:47 Güler Sağlam
Herkes Filyasyona Çekilirken Masa Başı Hemşireler Oturmaya Devam Ediyor!

Ağız diş sağlığı merkezinde diş protez teknikeri olarak görev yapmaktayım.3 aydır filyasyonda şoför olarak gorevlendirildim. Severek işimi yapıyorum hiçbir itirazım yok. Ancak pandemi döneminde neredeyse kapanma noktasına gelen diş hastanelerinde diş protez teknisyenleri, tıbbi sekreterler ağız diş sağlığı teknisyenleri diş hekimleri hepsi pandemide görevlendirilirken sağlık bakanlığı tarafından diş hastanelerinde pdc leri sifirlanan hemşireler masa başında oturmaktadır.

TIKLAYIN

Yıllardir kadro olmadığı için geçici görevle diş hastanesinde çalıştırılan hemşirelere bu süreçte dahi el sürülmemistir.devlet hastanelerinde karantina süresinden,covid pozitif olmasından çalışacak hemşire sıkıntısı çekilirken,kan sulandırıcı iğneleri size öğretelim siz yapın diye bize teklifte bulunulurken diş hastanelerinde ki hemsireler neden çay kahve partileri yapmaktadır.bu durum çok kanıma dokunmakta devlet hastanesindeki hemşire arkadaşlarında kul hakkına girmektedir.Pdc peri sıfırdır bu kesin bilgi turkiyede çoğu adsm de görev yerlerine gonderilmisken bazı iller hala gondermemektedir.

Türk sağlık sen bu olayla ilgili engelli personeller dahi filyasyona çekilirken masa başı hemşireler neden hala oturmakta diye basın açıklaması yapmıştı.dis hekimi diş protez teknisyeni ağız diş sağlığı teknisyeni tıbbi sekreter herkes pandemide görevli ama hemşire hanımlar oturuyorlar. Yorum sizlerin...

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Ankara 4 hafta önce
Ankara da Destek Başkanlığında Mali birim olan satınalma, tahakkuk da kaç tane Hemşire Masabaşı çalışıyor? Filyasyona hiç gittiler mi?
İZMİR 4 hafta önce
İzmir İl Sağlık Müdürlüğünde de hemşireler, ebeler vs..masabaşında çalışıyorlar. Adil bir müdür istiyoruz.
Şanlıurfa Mehmet Akif 4 hafta önce
Birde Şanlıurfa Mehmet Akif Hastanesini araştırın
Özellikle nütrisyon hemşireleri ve çalışan güvenliğinden sorumlu hemşireler Mart ayından beridir oturuyor ve kimse bunlara iş yaptıramıyor.Birde eğitim hemşirelerine
Atiye yildiz 4 hafta önce
Hemşire rumuzlu hemşire lerin yorumlarını merak ediyorum.ama yorum yok
sssssss 3 hafta önce
nurdağı devlet hastanesindeyim filyasyon ekibinde görevlendirildim.kasım aralık elime geçen277 tl +277 tl sizce bu doğrumu gelen ek ödeme yazısına baktım.filyasyon kelimesi geçmiyor o yüzden birşey diyemedim.burdan bana yardımcı olacak yokmu.
0
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?