Hemşireye Hakarete 6.650 Tl Para Cezası Ve 5 Yıl Denetimli Serbestlik Cezası!

Kamu Sağlık Sen Genel Başkanı Ümit Karataş, F.Ü. Hastanesinde görev yapan ve Sendika üyeleri olan Hemşire Serpil ALADAĞ’a hakaret eden hastaya Mahkeme sonucunda 6.650 tl adli para cezası ve 5 yıl denetimli serbestlik cezası verildiğini söyledi.

Gündem 20.02.2020, 09:26 20.02.2020, 19:54 Güler Sağlam
Hemşireye Hakarete 6.650 Tl Para Cezası Ve 5 Yıl Denetimli Serbestlik Cezası!

Elazığ Asliye Ceza Mahkemesinde görülen dava sonunda; H.A.’ ya sözlü ve fiziki saldırıda bulunmaktan dolayı 6.650 TL. para cezası ile 5 yıl denetimli serbestlik cezası verildi.

TIKLAYIN

Kamu Sağlık Sen Genel Başkanı Ümit Karataş; "Sağlık çalışanlarının zor şartlar altında fedakarca çalışırken bir de bu tür haksız davranışlarla karşılaşmasının çalışma şevklerinin kırılmasına yol açtığını belirterek, “Bu davanın hasta ve hasta yakınlarının sağlık çalışanlarına karşı olumsuz davranışları için caydırıcı olacağına inanıyorum. Hemşire arkadaşımızı da davanın sonuna kadar gittiği için tebrik ediyorum.

Sağlık çalışanlarının değersizleştirildiği, emeklerinin karşılığının verilmediği, hastalar ile sağlık çalışanlarının çeşitli gerekçelerle karşı karşıya getirildiği bu dönemde,Hemşire ye şiddet maalesef devam ediyor.

Sağlıkta şiddetin gerçekleşmemesi için alınması gereken önlemlerin yanı sıra şiddet gerçekleştikten sonra caydırıcı yaptırımların olması da büyük önem taşımaktadır” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
son beyaz kod bükücü 12 ay önce
olayda tam olarak hakaretler neler acaba
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?