Hemşireye Başsavcı Özel Katibinden Ağza Alınmayacak Küfürler! Adalet bakanlığı Çalışanları Dokunulmaz mı!

Kırklareli Devlet Hastanesi Acil Serviste gerçekleştiği iddia edilen olayda hastaneye trafik kazası sonucu gelen ve kendisini Başsavcı Özel Katibi olarak tanıtan kişi ve eşinin, acil serviste çalışan hemşireye ağza alınmayacak küfür ve hakaretler ettiği, seni buraya hemşire olarak koyan devletinde … diyerek sinkaflı küfürler yağdırdığı iddia edildi.

Gündem 30.09.2019, 17:30 01.10.2019, 22:53
Hemşireye Başsavcı Özel Katibinden Ağza Alınmayacak Küfürler! Adalet bakanlığı Çalışanları Dokunulmaz mı!

Edindiğimiz bilgilere göre, iddialara göre; Kırklareli Devlet Hastanesi acil servis birimine trafik kazası sonucu 28 Eylül 2019 günü saat 15:30 civarında gelen çifte, ilk müdahale yapıldığı esnada bayan hastanın bağırarak konuşmaya başlaması ve etrafa emirler yağdırmasıyla başlıyor.  Görevli Hemşire A.P. tarafından bayan hastaya, bu şekilde konuşmaması gerektiği konusunda telkinde bulunulması üzerine, iddialara göre el kol haraketleri ile sen benim kim olduğumu biliyormusun hadsiz o.....pu diye bağırmaya başlayan kadın hasta, “Ben hastayım ben kaza geçirdim, ben başsavcı özel katibiyim. Seni buradan sürdürürüm K.....k ,o.....pu diye daha ağza alınmayacak hakaretler de bulunduğu iddia edildi. 

HABERLE İLGİLİ KARŞI TARAFTAN HABER MERKEZİMİZE CEVAP GELDİ. OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

HEMŞİRENİN BOĞAZINA YAPIŞTI!

Kadın hastanın hakaretlerde bulunduğu esnada sedyede yatan erkek hasta, (kadın hastanın eşi) iddialara göre sedyeden kalkarak, Kırklareli Devlet Hastanesinin Acil Servis sarı alan içerisinde hemşire A.P.’yi kovalamaya başlıyor. Güvenlik görevlileri hemşireyi darp etmek için kovalayan erkek hastayı sakinleştirmeye çalıştıkları esnada, eşi kadın hasta, yine iddiaya göre hemşire A.P.’nin boğazına yapışarak aynı hakaretlerine devam ederken, “seni buraya hemşire olarak koyan devletinde a......'na k......yım, seninde diye” küfürlerine ve hakaretlerine devam ettiği söylendi. 

TIKLAYIN

Acil Serviste görevli sağlık çalışanları tarafından beyaz kod verilen olayda, iki hastadan da şikayetçi olan Hemşire A.P., olay esnasında yanında bulunan ve şahit olarak ifade veren acil servis hekimi de dahil olmak üzere 9 kişinin şahit olarak ifade verdiği öğrenildi. 

Sosyal Medya hesabından başından geçen olayı anlatan Hemşire A.P., “Adalet Bakanlığında çalışan biri tarafından bunlara maruz kaldım. Üstelik kendisi de devlet memuru olan bir kişi devlete ve amirlere küfürler etti. Bu cezasız kalmamalı diye düşünüyorum. Saygılarımla” diyerek tepkisini dile getirdi.

ADALET BAKANI SAYIN GÜL, PERSONELLERİNİZ ADALETİ BU ŞEKİLDE Mİ SAĞLIYORLAR?

saglikpersonelihaber.net olarak Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit Gül’e sesleniyor ve soruyoruz: Sayın Gül, Bakanlığınızda görevli personelleriniz ülkede adaleti bu şekilde mi sağlıyorlar? Adalet Bakanlığı personeli olmaları hangi konularda imtiyaz sağlıyor bu arkadaşlara ve görevli bir memura hakaret etme, küfür etme hatta darp etmek için kovalama hakkını hangi güçten alıyorlar? ve son olarak yaşananlar tutanakla sabit olduğuna göre ilgililer hakkında ne gibi bir işlem yapacak sınız?

SAĞLIK BAKANI DR. FAHRETTİN KOCA’YA DA SESLENİYORUZ!

Sayın Koca, ölümle sonuçlanan sağlıkta şiddet olaylarında dahi sessiz kaldığınız biliniyor. Ülkede adaleti sağlamakla yükümlü Bakanlığın personelinin kamera kayıtlarında sabit olunan olayda, Bakanlık çalışanınıza hakaret vb. söylemlerde bulunduğu iddia ediliyor. Neredeyse her konuda twit attığınız biliniyor, yaşandığı iddia edilen bu konuyla ilgili de twit atmayı düşünüyor musunuz? Yada Adalet Bakanıyla bir görüşmeniz olacak mı? Daha da önemlisi sağlık çalışanınızın yanında olduğunuzu gösterecek misiniz?

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER
Yorumlar (3)
Hemsire sağlık memuru 1 yıl önce
Bunun tek çözümü grev ,iş bırakmaktır bakanlıkta, hükümet te halk ta bu konuda ne kadar ciddi olduğumuzu anlamalıdır,sağolsun yetkili sağlık sen bu milletin üstüne ölü toprağı serpti kimsenin tepki gösterdiği yok bir ölüye cevirdiler bir koyuna çevirdiler sağlık çalışanlarını hiçbir şeye ses çıkarmayan bir camia olduk gerçi sağlık senin üstüne de hükümet bir toprak serpti üstünü örttü çizdi koltukları uğruna ses cikartamiyorlar.tek çözümü görevdir isbirakmaktir herkes o zaman onlar değerimizi kiymetimizi
vatandaş 1 yıl önce
Başsavcı olmuş başımıza sanki terbiyesiz ahlaksız her kes haddini bilmeli..............
Nİkılıs 9 ay önce
Hiç hastaneye gitmesek görmesek sağlık çalışanları ile muhattap olmamış olsak bu habere de inanırdık ama maalesef bazı hemşirelerin, doktorların, sağlık çalışanlarının vurdum duymazlığı insanları çileden çıkarmak için yetiyor. 3-5'te sağlık çalışanı arkadaşını tanık gösterdiyse oooo artık vatandaşı suçsuzu mahkum ettirmek içten bile değil :)
12
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?