PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hemşirenin Tik Tok'da Çektiği Videolar Tepki Topladı!

TikTok'ta bir kişi daha etik olmayan davranışlarını videoya çekerek sosyal medyada gündem oldu ve tepki çekti. Bir erkek hemşire, hastalarına karşı meslek etiğine uygun olmayan hareketlere sahip paylaşımları ile iş ahlakından bihaber olduğunu gösterdi.

Gündem 05.09.2021, 14:44 05.09.2021, 15:40 Güler Sağlam
Hemşirenin Tik Tok'da Çektiği Videolar Tepki Topladı!

TEKNOWEB'in Haberi; 

Hemşirelik eğitiminde etik kuralların ne kadar önemli olduğu defalarca anlatılır; hastalara sarkıntılık yapmak, onlarla dalga geçmek büyük bir saygısızlıktır. Üstelik hastaneye gelen insanlar zaten bir moral bozukluğu içerisindedir, bunu da göz ardı ederek bu tip davranışlarda bulunmak açık bir şekilde tacize girmektedir.

Etik kuralları çiğneyen bu kişinin takipçi sayısının fazla olması, paylaşımlarının on binlerce beğeni alması da sosyal medyada eleştirildi. Bir gün daha fazlasını yapması muhtemel olan bu hemşireyi Sağlık Bakanlığına şikayet edenler de oldu. Umarız ki meslek etiği konusunda bir aydınlanma yaşar.

Videoları kaldıran, ardından da hesabını kapatan şahıs, bu tweet ile gündem oldu.

Hafif kalçanızı açın dediğim hasta komple pantolonu indirmiştir"

Eliniz çok hafifmiş hiç hissetmedim diyen hasta annesiyle göz göze gelmişizdir

Kızımın damarları zor bulunuyor diyen hasta annesine  bakış atmışımdır

Yine de 22.600 beğeni alması, sosyal medyanın karanlık tarafının özeti adeta.

Sağlık Bakanlığı'na şikayet edilen hemşire, umarız ki benzer karakterdeki insanlara meslek etiği konusunu hatırlatmış olur. Neyin doğru neyin yanlış olduğu konusunda fikir verecektir.

Böyle kişiler sosyal medya sayesinde ifşalandığı için birileri kurtuluyor olabilir fakat belki de sosyal medyanın yarattığı etki nedeniyle böyle kişiler türüyordur. Yorum sizin...

Yorumlar (8)
bbbb 12 ay önce
millet palyaço olmuş
hemşire 12 ay önce
aynısını doktor yapsa bir şey yok ama hemşire yapınca göze çarpıyor yazık siz doktorların dönerini tartışın ilk önce sonra bize gelirsiniz
hemşire 12 ay önce
fazladan 2 yıl okudu diye saygı göstermemi bekleme hekim yanlısı
Sağlık 12 ay önce
Siz cidden hastasınız ve tedavi olmanız gerekiyor. Tıp fakültesinde de hemşirelikte de tüm sağlık bölümlerinde de meslek etiği ile ilgili çok sayıda ders verilir. Hocalar hep öncelikli olarak bu konuya değinirler. Bunun hemşiresi doktoru yok. Bu tarz paylaşımlar yapan kişi derhal men edilmelidir. Böyle sapık zihniyette olan birinin kimseye faydası olmaz. Sizinde aşamadığınız bu doktor düşmanlığı için ciddi bir tedavi görmeniz gerekiyor. Ülkede yeterince sağlıkçı şiddeti, sağlıkçıya nefret yok gibi birde çalışma arkadaşlarının bu kıskançlığı bu nefretiyle uğraşan değerleri doktorlara sabır diliyorum.
CovidAcil 12 ay önce
Çünkü doktor demek Doktor Bakani'nin gülü demek!
Tekniker 12 ay önce
Fazladan iki yıl okudu diye saygı göstermemi bekleme ne demek gerçekten akıl tutulması kardeş sende çalışıp kazanıp okusaydın elini tutan mı vardı ahlakın doktoru hemşiresi olmaz yazık birde bu sapığa sahip çıkanlar var siz ailenizi bu sapığa götürün ozaman.
ALİ 12 ay önce
atın işten o zaman
hem.ri 12 ay önce
işten atıl malı..bir an önce
23
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?