Hemşire'nin Ses Kaydına Soruşturma Başlatıldı!

Konya’da son günlerde sosyal medyada dolaşan ve hemşire olduğu iddia edilen bir kişinin, şehirdeki hastanelerde koronavirüslü hastalardan dolayı yer kalmadığının ve hükümetin vaka sayılarını farklı şekillerde gösterdiğini açıklayan ses kaydına ilişkin soruşturma başlatıldı.

Gündem 05.08.2020, 15:00 05.08.2020, 16:08
Hemşire'nin Ses Kaydına Soruşturma Başlatıldı!

TIKLAYIN

Konya’da son günlerde iddiaya göre bir hemşire tarafından paylaşılan ses kaydı tartışmalara neden oldu. Koronavirüslü hastalar nedeniyle hastanelerde yer kalmadığına yönelik ifadelerin yer aldığı ses kaydında, hastanelerin yataklı bölümlerinde ve yoğun bakımlarında yer kalmadığı yer aldı. Hükümetin vaka sayılarını farklı şekillerde gösterdiği iddia edilen ses kaydında, yoğun bakım ihtiyacı olan hastaların da acil servislerin arka bölümlerinde yatırılmak zorunda kalarak tedavi edilmeye çalışıldığını ve hafif hastalarında ayakta tedavi edildikten sonra evlerine geri gönderildiği öne sürüldü. Ses kaydındaki kişinin son günlerde anormal bir şekilde hastanelere vaka gelişlerinin yaşandığını belirterek, sorumsuz vatandaşlara kendisinin ve bazı meslektaşlarının haklarını helal etmediğini söylediği de yer alıyor. Tedbir almayan vatandaşlara hakaretlerin de yer aldığı ses kaydının kim tarafından paylaşıldığı merak konusu oldu.

Hasta kabulüne başlayan Şehir Hastanesinde incelemelerde bulunan Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, sosyal medyada dolaşan ses kaydına ilişkin soruşturma başlatıldığını söyledi. Ses kaydında belirtildiği gibi bir durumun olmadığını ifade eden Prof. Dr. Mehmet Koç, yeni açılan Şehir Hastanesinde korona virüslü hastaların olmadığını, hastanelerin kendi kendine yettiğini ve herkesin maske ile sosyal mesafeye dikkat ettiği takdirde daha ileriye gitmeden durumun çözüleceğini kaydetti.

Yorumlar (5)
Murtu 3 ay önce
E haklı yalan değil ki
Torpilli taşeron 3 ay önce
Bu seferde çalışanlara korku verme haberi konyadan. Sanki korkusuz müfettişleri varmış gibi birde soruşturma açılmış. Konuşmayın diye korku verme çalışması deyinde direk anlayalım.
Sağlıkçı 3 ay önce
Yanlış yapmış. Çok iyiyiz, çok mutluyuz, çok rahat ve huzur içinde çalışıyoruz, dönerlerimizi de tavandan alıyoruz, pandemi çok iyiye gidiyor demeliydi !
Recep bicer 3 ay önce
Hastane müdürü neden görevden alındı eskiden borcunu ödeyemeyen şimdi jeep e binen ve rezidansta oturan kişilere nerden buldun diye niye sormuyor.hastane müdürlüklerine kayyum atandın müfettişler soruştursun yolsuzlukları üzerleri kapatılmanın.psikiyatride ilaç satan bile aklandı.söyleyecek çokşeyler var
Konya'da fitneyi çıkaranlar. 3 ay önce
O haber deki hemşire değil uzman doktor dur. Bu haberi size verenle Konya'da sağlıkçılar diye (A.C) kişisinin AFÖ kişinin güdümündeki haberle aynı. Lütfen bu fitnecilere itibar etmeyiniz. Fitnenin başı görevden alınsada kuyrukları hala ortalıkta geziyor. Eminim ki kuyruklarında yetkililer kesecek.
17
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?