Hemşirenin Misafirhaneden Kovulduğu İddiası Asılsız Çıktı

Akşam saatlerinde Ankara Dışkapı Hastanesi’nde görev yapan hemşirenin kardeşi Avukat Ömer Kavutlu tarafından "Sağlık Bakanlığı tarafından yerleştirildiği DSİ Genel Müdürlüğü Etlik Misafirhanesinden yine DSİ ve Ankara Valiliği’nin baskılarıyla covid testi pozitif çıktığı için kovuldu." iddiası üzerine haberleştirdiğimiz konu hakkında saglikpersoneliHABER.NET olarak yaptığımız araştırma sonucunda sağlık personeli arkadaşımıza yönelik herhangi bir kovulma durumunun söz konusu olmadığını öğrendik.

Gündem 08.09.2020, 02:17 12.09.2020, 18:58 Güler Sağlam
Hemşirenin Misafirhaneden Kovulduğu İddiası Asılsız Çıktı

Gerçek şu ki: DSİ'nin misafirhanesinde belli sayıda sağlık personeli konuk ediliyor. Ancak içlerinde pozitif çıkanlar olduğunda ya pozitifler için ayrılmış olan Bilkent Bölgesindeki kadın yurduna transfer sağlanyor yada doktor yönlendirmesi varsa hastaneye yatış için Bakanlığın organizasyonunda yatış işlemi için hastaneye yatış işlemleri sağlanıyor.

TIKLAYIN

DSİ'ye ait misafirhanede kalan test sonucu pozitif olmayan diğer sağlık personellerine herhangi bir bulaş riski olmaması için yapılan işlemin sosyal medya paylaşımlarına konu olan SAĞLIK PERSONELİ KOVULDU şeklindeki yansıması, işini özveriyle yapan diğer sağlık personeli arkadaşlarımıza haksızlık olarak görüyoruz. 

Yatacağı hastane ve bundan sonra kalacağı misafirhanenin ilgililere gösterilmesine rağmen, HAYIR; DSİ'nin MİSAFİRHANESİNDE KALACAĞIZ demek, o misafirhanede konuk edilen diğer sağlık personeli arkadaşlarımıza yapılacak BÜYÜK HAKSIZLIK olarak değerlendiriyoruz. Saha'da ciddi sağlık personeli açığı varken kişisel istekler sonucunda ortaya çıkabilecek test sonucu pozitif sağlık personelinin ne Ülkemize nede vatandaşımıza bir fayda sağlayamacağını düşünüyoruz.

 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Sazan gibi atlamayın 5 ay önce
Habercilik bu değil doğruluğunu teyit etmeden yaparsanız böyle çuvallarsınız.
Abuziddin 5 ay önce
ajans haberi olduğu çok belli, bir çok haber sitesinde de gördüm aynı haberi. Adamlar araştırıp senin gibi danalara gerçeği sunmuşlar ama yetmez demi. Linç kültürü ruhunuza işledi
Ömer Kavutlu 5 ay önce
Konuya ilişkin açıklamayı yapan benim. Covid pozitif olan ağrılar içinde yatan, yerinden kalkmakta zorlanan bir hastanın, tamam odadan çıkabiliriz ama eşyaların tamamının toplanması mümkün değil daha sonra eşyaları ailesi tarafından alınsın diye belirtmemize rağmen "hayır odasını tamamen şuan boşaltması gerekiyor" denilerek misafirhane önünde muhtelif kişilerce beklemesi, zorla kardeşime birçok eşyanın toplatılarak gönderilmesi söz konusudur. Pozitif olduktan sonra gönderilecekse(kovulacaksa)bu insanlar neden misafirhanelere kabul ediliyor. Hasta bir insanın bir kamyonet dolusu eşya ile oradan oraya sürüklenmesi ne kadar doğrudur?
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?