Hemşirenin Misafirhaneden Kovulduğu İddiası Asılsız Çıktı

Akşam saatlerinde Ankara Dışkapı Hastanesi’nde görev yapan hemşirenin kardeşi Avukat Ömer Kavutlu tarafından "Sağlık Bakanlığı tarafından yerleştirildiği DSİ Genel Müdürlüğü Etlik Misafirhanesinden yine DSİ ve Ankara Valiliği’nin baskılarıyla covid testi pozitif çıktığı için kovuldu." iddiası üzerine haberleştirdiğimiz konu hakkında saglikpersoneliHABER.NET olarak yaptığımız araştırma sonucunda sağlık personeli arkadaşımıza yönelik herhangi bir kovulma durumunun söz konusu olmadığını öğrendik.

Hemşirenin Misafirhaneden Kovulduğu İddiası Asılsız Çıktı
banner71

Gerçek şu ki: DSİ'nin misafirhanesinde belli sayıda sağlık personeli konuk ediliyor. Ancak içlerinde pozitif çıkanlar olduğunda ya pozitifler için ayrılmış olan Bilkent Bölgesindeki kadın yurduna transfer sağlanyor yada doktor yönlendirmesi varsa hastaneye yatış için Bakanlığın organizasyonunda yatış işlemi için hastaneye yatış işlemleri sağlanıyor.

TIKLAYIN

DSİ'ye ait misafirhanede kalan test sonucu pozitif olmayan diğer sağlık personellerine herhangi bir bulaş riski olmaması için yapılan işlemin sosyal medya paylaşımlarına konu olan SAĞLIK PERSONELİ KOVULDU şeklindeki yansıması, işini özveriyle yapan diğer sağlık personeli arkadaşlarımıza haksızlık olarak görüyoruz. 

Yatacağı hastane ve bundan sonra kalacağı misafirhanenin ilgililere gösterilmesine rağmen, HAYIR; DSİ'nin MİSAFİRHANESİNDE KALACAĞIZ demek, o misafirhanede konuk edilen diğer sağlık personeli arkadaşlarımıza yapılacak BÜYÜK HAKSIZLIK olarak değerlendiriyoruz. Saha'da ciddi sağlık personeli açığı varken kişisel istekler sonucunda ortaya çıkabilecek test sonucu pozitif sağlık personelinin ne Ülkemize nede vatandaşımıza bir fayda sağlayamacağını düşünüyoruz.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2020, 18:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sazan gibi atlamayın
Sazan gibi atlamayın - 3 hafta Önce

Habercilik bu değil doğruluğunu teyit etmeden yaparsanız böyle çuvallarsınız.

Abuziddin
Abuziddin @Sazan gibi atlamayın - 3 hafta Önce

ajans haberi olduğu çok belli, bir çok haber sitesinde de gördüm aynı haberi. Adamlar araştırıp senin gibi danalara gerçeği sunmuşlar ama yetmez demi. Linç kültürü ruhunuza işledi

Ömer Kavutlu
Ömer Kavutlu - 3 hafta Önce

Konuya ilişkin açıklamayı yapan benim. Covid pozitif olan ağrılar içinde yatan, yerinden kalkmakta zorlanan bir hastanın, tamam odadan çıkabiliriz ama eşyaların tamamının toplanması mümkün değil daha sonra eşyaları ailesi tarafından alınsın diye belirtmemize rağmen "hayır odasını tamamen şuan boşaltması gerekiyor" denilerek misafirhane önünde muhtelif kişilerce beklemesi, zorla kardeşime birçok eşyanın toplatılarak gönderilmesi söz konusudur. Pozitif olduktan sonra gönderilecekse(kovulacaksa)bu insanlar neden misafirhanelere kabul ediliyor. Hasta bir insanın bir kamyonet dolusu eşya ile oradan oraya sürüklenmesi ne kadar doğrudur?

SIRADAKİ HABER