Hemşirenin, Bir Buçuk Saatlik Kurtarılma Bekleyişi!

Taşyaran Vadisi’ni gezerken düşerek ayağını kıran Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli hemşire B. D.’in kanamalı ve parça kırıklı ayağı ile bir buçuk saat kurtarılmayı beklediği iddia edildi.

Gündem 01.11.2021, 14:15 Zeynep Elmalı
Hemşirenin, Bir Buçuk Saatlik Kurtarılma Bekleyişi!

Olay yerine anında gelen 112 Acil ekiplerinin yaralı kadını vadiden çıkarmak için AFAD ya da UMKE ekiplerinin gelmesinin gerektiğini söylemesi üzerine Taşyaran Vadisi’nin Manisa Bölgesi ekiplerine bağlı olduğu öne sürülerek gelmediği, yaralı hemşireyi, köylülerin ve geziye gelen öğrencilerin imece usulüyle çıkardığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre D.’in ailesi, yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

Dün öğle saatlerinde kızı ile merkeze bağlı Yenişehir köyü sınırları içerisinde bulunan Taşyaran Vadisinde  gezen Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli hemşire B. D., düşerek ayağını kırdı.

Yanında bulunan kızı 112 Acil ekiplerini aradı. Olay yerine gelen ekipler, talihsiz kadını düştüğü yerden çıkarmak için UMKE ya da AFAD ekiplerinin desteği gerektiğini söyledi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

İddialara göre; annesini bir an önce vadiden çıkartmak isteyen genç kız önce Uşak AFAD’ı aradı. Uşak Afat Müdürlüğünden genç kıza; Taşyaran Vadisi’nin Manisa AFAD Müdürlüğü sınırlarında olduğu, Manisa’yı araması gerektiği söylendi.

Ne yapacağını şaşıran kız UMKE için harekete geçtiyse de kendisine “UMKE ekiplerinin komuta merkezinden talimat almadan bölgeye gelemeyeceği” söylendi.

Geçen bir buçuk saatlik süreçte yaralı kadını bulunduğu yerden çıkartan ekipler olmayınca, köylüler ve vadide gezen bir öğrenci grubu tepeye çıkararak ambulansa kavuşturdu.

Hemşire B.D.’in hastaneye kaldırıldığı ve ameliyata alındığı, ayağında parçalı kemik kırkları oluştuğu belirtildi.

Olayı öğrenir öğrenmez eşine yardım etmek için girişimlerde bulunan Uşak Üniversitesi’nde müdürlük yapan S.D., sosyal medyadan yaptığı paylaşımda; “Taşyaran Vadisi’nde ayağı kırılan ve bir buçuk saat kurtarılmayı bekleyen bir vatandaş için gelemeyen UMKE ve AFAD ne iş yapar? Hani derler ya "Devletin çivisi çıkmış" hakikaten bu noktadayız” şeklinde sitemde bulundu.

KAYNAK: UŞAK GÜNDEM

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-4
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?