Hemşirelik En Yüksek Maaşlı Meslek mi Oluyor?

CNN TÜRK tarafından hazırlanan bir haberde Geleceğin en yüksek para kazandıran meslekleri açıklanırken listenin başında hemşirelik mesleği yer aldı.

Gündem 22.10.2020, 17:05 Güler Sağlam

 Avukatlık 12. Sırada kendine yer bulurken, öğretmenlik listeye giremedi. 

Geleceğin en çok para kazandıran meslekleri belirlendi. Business İnsider sitesinin araştırmasına göre 30 meslek gelecekte çok yüksek maaş alacak.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Buna göre gelecekte en çok sağlık, finans ve yönetici pozisyonlarındaki işler para kazandıracak. Listenin başında hemşirelik var. Onu, uygulama yazılım geliştiricileri, genel ve operasyon yöneticileri, finans yöneticileri, yönetim analistleri ve pazar araştırması analistleri ile pazarlama yöneticileri takip ediyor.

CNN TÜRK ekibinden Mücahit Topçu ile Caner Emre Kınacı’nın haberi:

Geleceğin en çok para kazandıran meslekleri belirlendi. Business İnsider sitesinin araştırmasına göre 30 meslek gelecekte çok yüksek maaş alacak. Buna göre gelecekte en çok sağlık, finans ve yönetici pozisyonlarındaki işler para kazandıracak. Listenin başında hemşirelik var. Onu, uygulama yazılım geliştiricileri, genel ve operasyon yöneticileri, finans yöneticileri, yönetim analistleri ve pazar araştırması analistleri ile pazarlama yöneticileri takip ediyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
hemsire 9 ay önce
sahi mi yaaa biz bu zamana kadar ne itubar ne para gördük bu meslekte hep yergi hep yergi biri bize soruyo ne is yapiyorsun hiiii hemsire miii tabi ki ironik bir tarzla
Ahmet 9 ay önce
Bu araştırma Türkiye için yapılmamıştır..Bu ülkede en yüksek maaşları hiç bir işe yaramayanlar alıyor
Mavi 9 ay önce
Hemşirelik mesleğinde disiplinli, sorumluluk sahibi, özverili, sabırlı, vicdanlı olmak çok önemli. Herkes bu mesleği yapamaz. Hemşirelik mesleğine gönül vermiş eğitimini alan meslektaşlarımın kurumlarda sayılarınında artırılması beklentilerimizdendir. Ayrıca Maaşlarımızdaki artışın olması motivasyon unsuru olarak bizi çok mutlu edecektir. Sağlık sektöründe Mesleğini icra edenlerin fiziksel, ruhsal olarak sağlıklı olmaları önceliktir. Bu sebeple mesleğimize saygınlığın artırılmasında Mesleki olarak statü, kariyer planlanmasında Uzman Hemşire ünvan ve kadrolarının değişen toplum gereksinimleri doğrultusunda oluşturulması gerekmektedir. Sağlık Hizmetlerinde üst düzeyde branşlaşmaların oluşturularak etkin, kaliteli çözümcül yaklaşımların olduğu, hizmet anlayışıyla hasta ve çalışan memnuniyeti daha iyi seviyelerde olacaktır.
Zeki 9 ay önce
CNN nin yalanı. Güldürmeyin
Ahmet sen 8 ay önce
Bence gec bile kalindi hemsirelik is gucu olarak doktorlukla ayni olmasina ragmen ayni degeri gormuyor insAllah bundan sonra hizmet finansal olarak esitlenecektir ..
AyşeHemşireee 8 ay önce
Valla inanmam hemşirelik mi??? Bana Amerikan masalı gibi geliyor...
Atiye yıldız 5 ay önce
Doktorluk iş gücü değil beyin gücüdür. Hemsirelik mesleği çok kutsal ve zordur. Ruhunu giymek gerekir
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?