Hemşireliği Hemşire Öğretir!

İstanbul Atlas Üniversitesi'nin 29.09.2020 Tarihli Öğretim Üyesi ve Öğretim Görevlisi ilanına göre Hemşirelik ve Ebelik Bölümü’ne ait doktor öğretim üyesi kadrolarına başvurabilmek için Tıp Fakültesi mezunu olmak gerekiyor. Halbuki Toplumumuzun iyi eğitim almış, profesyonel, etik ilkelere bağlı hemşirelerden bakım alma hakkı vardır.

Gündem 03.10.2020, 10:55 03.10.2020, 10:59 Güler Sağlam
Hemşireliği Hemşire Öğretir!

İstanbul Atlas Üniversitesi'nin 29.09.2020 Tarihli Öğretim Üyesi ve Öğretim Görevlisi  ilanına göre Hemşirelik  ve Ebelik Bölümü’ne ait doktor öğretim üyesi kadrolarına başvurabilmek için Tıp Fakültesi mezunu olmak gerekiyor.

Halbuki Toplumumuzun iyi eğitim almış, profesyonel, etik ilkelere bağlı hemşirelerden bakım alma hakkı vardır. Hemşirelik derslerini hemşire verir, hemşirelik kişiye göre istihdam alanı değildir. Nasıl ki hemşirelerin gidip hukuk, mühendislik vs öğretemeyeceğinden eminse bu toplum, hemşireliğide hemşirelerin öğretmesi konusunda hem firir olması gerekmektedir. Atlas Üniversitesinin yaptığı yanlıştan acilen dönmesi gerekmektedir. 

TIKLAYIN

Hemşirelik tanımı BAKIM diye tanımlanmış. Hemşireden başka kimse bakım yapamaz, bakımı hemşireden başkası öğretemez.

Bunu sağlamanın önkoşulu, sınırlı sayıda olan akademik kadroların hemşire öğretim üyeleri için kullanılmasıdır.

Yorumlar (3)
Orası özel 4 ay önce
İstanbul Atlas Üniversitesi Özel üniversitedir istediğini yapabilir siz kendinizi nasıl bir konumda görüyorsanız artık onlara bile ayar vermeye çalışıyorsunuz ????
Mehmet 4 ay önce
Yahu bırakın bu işleri hemşirelerin bir kısmı istisna kapasiteleri ortada.. bir de gidip eğitim görevlisi mi olacaklar?
Keşke 4 ay önce
Keşke
-5
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?