Hemşireliği Hemşire Öğretir!

İstanbul Atlas Üniversitesi'nin 29.09.2020 Tarihli Öğretim Üyesi ve Öğretim Görevlisi ilanına göre Hemşirelik ve Ebelik Bölümü’ne ait doktor öğretim üyesi kadrolarına başvurabilmek için Tıp Fakültesi mezunu olmak gerekiyor. Halbuki Toplumumuzun iyi eğitim almış, profesyonel, etik ilkelere bağlı hemşirelerden bakım alma hakkı vardır.

Hemşireliği Hemşire Öğretir!

İstanbul Atlas Üniversitesi'nin 29.09.2020 Tarihli Öğretim Üyesi ve Öğretim Görevlisi  ilanına göre Hemşirelik  ve Ebelik Bölümü’ne ait doktor öğretim üyesi kadrolarına başvurabilmek için Tıp Fakültesi mezunu olmak gerekiyor.

Halbuki Toplumumuzun iyi eğitim almış, profesyonel, etik ilkelere bağlı hemşirelerden bakım alma hakkı vardır. Hemşirelik derslerini hemşire verir, hemşirelik kişiye göre istihdam alanı değildir. Nasıl ki hemşirelerin gidip hukuk, mühendislik vs öğretemeyeceğinden eminse bu toplum, hemşireliğide hemşirelerin öğretmesi konusunda hem firir olması gerekmektedir. Atlas Üniversitesinin yaptığı yanlıştan acilen dönmesi gerekmektedir. 

TIKLAYIN

Hemşirelik tanımı BAKIM diye tanımlanmış. Hemşireden başka kimse bakım yapamaz, bakımı hemşireden başkası öğretemez.

Bunu sağlamanın önkoşulu, sınırlı sayıda olan akademik kadroların hemşire öğretim üyeleri için kullanılmasıdır.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2020, 10:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Orası özel
Orası özel - 3 hafta Önce

İstanbul Atlas Üniversitesi Özel üniversitedir istediğini yapabilir siz kendinizi nasıl bir konumda görüyorsanız artık onlara bile ayar vermeye çalışıyorsunuz ????

Mehmet
Mehmet - 2 hafta Önce

Yahu bırakın bu işleri hemşirelerin bir kısmı istisna kapasiteleri ortada.. bir de gidip eğitim görevlisi mi olacaklar?

Keşke
Keşke - 2 hafta Önce

Keşke

SIRADAKİ HABER