Hemşirelere Hakaret Ettiği İçin Tepkiler Üzerine İstifa Etmek Zorunda Kalan Başhekime PR Çalışması!

İzmir Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’nin Başhekimi Doğan Yıldırım’ın hemşirelere yönelik skandal mesajlar attığı ortaya çıktı. Yıldırım, "Siz doktorlar hemşirelerin komutanısınız arkadaşı değil. Emredeceksiniz ve yapacaklar" sözlerinin ardından sağlık çalışanlarının tepkisi üzerine istifa etmek zorunda kalmıştı. İstifa eden Başhekimle ilgili bazı web sitelerinde PR çalışması yapıldığı iddia edildi. Yapılan haberde " "hastanedeki bazı eksiklik ve sıkıntılara müdahale edilmesi, hastalara güleryüzlü davranılması" gibi talimat ifadelerinin de yer aldığı yazışmanın "hemşirelerin aşağılandığı" algısına dönüştürülmesine tepki gösterdi." Açıkça Hemşirelere yönelik olarak doktorlara onların komutanısınız diyen, ÖKÜZ gibi tabiri kullanan Doğan Yıldırım hakkında algı oluşturuluyormuş.

Gündem 09.01.2021, 17:02 10.01.2021, 00:17 Güler Sağlam
Hemşirelere Hakaret Ettiği İçin Tepkiler Üzerine İstifa Etmek Zorunda Kalan Başhekime PR Çalışması!

İzmir Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Doğan Yıldırım, WhatsApp grubundan doktorlara talimat veren yazışmanın saglikpersoneliHABER.NET sitemizde gündeme getirilmesinin ardından haberimiz referans gösterilerek İzmir Valiliğinden soruşturma açıldığı bilgisi gelmişti. Başlatılan inceleme sonrası Başhekimlikten istifa etmek zorunda kalan Doğan Yıldırım için sağlık personeli kelimesi üzerinden yayın yapan bazı sitelerin Komutan hakkında PR çalışması yapıldığı iddia edildi.

SOSYAL MEDYADA DESTEK ÇIĞ GİBİ BÜYÜMÜŞ

Başhekim Doğan Yıldırım'ın "görevden çekildiğini" açıklamasının ardından başhekimi sosyal medyada destek mesajı paylaşılmış ve bir anda adeta çığ gibi büyüyen destek mesajları yayınlanmış. ve bu mesajlarda Başhekim Yıldırım'dan istifa etmemesi ve göreve devam etmesi istenmiş. 

İŞTE O HABER:

YAPILAN PR ÇALIŞMASI SONRASI SAĞLIK ÇALIŞANLARI HABERE TEPKİ GÖSTERDİ

Açıkca hakaret eden ve bu hakareti Valilik açıklamasında kabul ettiği anlaşılan Doğan Yıldırım hakkında yapılan PR çalışması sonrası yine sosyal medyada sağlık çalışanları tepkilerini dile getirdi.

kaç para alıyorsunuz böyle bir haber yapmak için.sitenizede isim kaynağı olan sağlık personellerinin neredeyse yarısı olan hemşirelere hakaret etmiş adam, yüzbinlerce hemşireden dahamı önemliki böyle bir haber yapma ihtiyacı hissettiniz

Ismarlama haber kurulan cümlelerin hiçbir pembe cümleyle izahı yoktur. O kelimeleri kullanabilen vicdan yoksunu egosu nirvanada olan kişinin yapacağı işler. İstifa yazısı da iyi bir pazarlamacı olduğunu gösterir detaylara bakınca. Ülkenin birakin böyle hekime insana ihtiyacı yoktur.

Liyakat ve Meslek Etiği'nden Yoksun İdareci İstemiyoruz

Öte yandan  İzmir Sağlık Platformu 

Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi'nde psikolojik ve fiziksel şiddet yaşaşanıyor diye tepki gösterdi. Ortak bir açıklama düzenleyen Sağlık Çalışanları Platformu, Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi Başhekimi Doğan Yıldırım'ın istifasının yeterli olmadığını dile getirdi. Açıklama şöyle:

Bizler İzmir Sağlık Platformu olarak sağlık emekçilerinin hak arama mücadelesinde meslek örgütleri ve sendikalar olarak bir aradayız. Pandemi sürecinde çok zor koşullarda, yoğun iş yükü altında, meslektaşlarımızı toprağa vererek, her gün ekip arkadaşlarımıza Covid-19 tanısı konulup evine gönderildiği koşullarda emek veriyoruz. Doktorundan teknisyenine, hemşiresinden temizlik personeline, sekreterine kadar sağlık hizmetinin ekip işi olduğunu biliyor ve birbirimize kenetleniyoruz.

Önce, Antalya'da görev yerini terk ettiği gerekçesiyle 500 kere “Ben Salağım” yazdırılan hemşire arkadaşımızın haberi ile şok olmuştuk, şimdi de basına yansıyanlar üzerinden haberdar olduğumuz Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi Başhekimi Doğan Yıldırım'ın hakaretlerine şahit oluyoruz.

Sayın Doğan Yıldırım’ın sağlığın ekip işi olduğunu öğrenemediğini, oturduğu koltuğun ağırlığını taşıyamadığını gözlemliyoruz.

Liyakattan, meslek etiğinden ve kamu kurum kültüründen yoksun yöneticilerin sağlık hizmetlerine katkı sunması mümkün değildir.

Gaziemir Devlet Hastanesi Başhekimi’nin istifası yeterli değildir.

TIKLAYIN

Hakkındaki iddialarla ilgili soruşturma açıldığı öğrenilen Başhekim’in, sağlık çalışanlarına ve kamuoyuna hesap vermesi sağlık çalışanlarının beklentisidir.

İZMİR DİŞ HEKİMLERİ ODASI

İZMİR TABİP ODASI

BİRİNCİ BASAMAK SAĞLIK ÇALIŞANLARI BİRLİK VE DAYANIŞMA SENDİKASI

GENEL SAĞLIK-İŞ SENDİKASI

SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET EMEKÇİLERİ SENDİKASI (SES)

TÜRKİYE SAĞLIK İŞÇİLERİ SENDİKASI

İZMİR AİLE HEKİMLERİ DERNEĞİ (İZAHED)

SOSYAL HİZMET UZMANLARI DERNEĞİ (SHUDER)

TÜRKİYE AİLE HEKİMLERİ UZMANLIK DERNEĞİ (TAHUD)

İZMİR AİLE SAĞLIĞI ÇALIŞANLARI DERNEĞİ (İZASED)

TÜRK HEMŞİRELER DERNEĞİ İZMİR ŞUBESİ

TÜRK PSİKOLOGLAR DERNEĞİ

TÜM RADYOLOJİ TEKNİSYENLERİ VE TEKNİKERLERİ DERNEĞ

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (16)
Ruhsuz 5 ay önce
Toplanmış üçkağıtçılar başhekimi savunuyor.paralı troller
Anestezik 5 ay önce
Yediği halt orta da,sonra kıvırıp duruyor.Yok şöyle yok böyle,şöyle annenin böyle babanın çocuğuyum,vatan millet sakarya edebiyatıyla hala üsttekilere şirin gözükme çabaları...komik ve anlamsız.Ne olduğunuz,bakışınız ortada.Ne anlatırsanız anlatın nafile siz busunuz.Hayır bide açıklamasında hekim olarak Devletime hizmete devam edeceğim diyor,lütufta bulunuyor beyefendi! Sıkıyorsa bırak yapma.Liyakat liyakat liyakat...Siyaset ve sendika'nın idarecileri bu kadar oluyor maalesef.
Ragıp 5 ay önce
Formacıdan haberci olursa böyle olur. Bunlara prim verenleri kınamak lazım asıl
O internet sitesini birdaha tiklamayin. 5 ay önce
O internet sitesini birdaha tiklamayin
mehmet marif 5 ay önce
sevilmeyen bir kişi bir kibir abidesi olduğu izlenimi veriyor. Başına gelenler ektiği kinin nefret olarak hasat etmesi bence. Keşke insan sevgisi olan bir yönetici olsaydı.
hemşire 5 ay önce
bir doktor olarak ordaki başhekim de acilen istifasını vermesi gerek yatak toplamak hastanın alını temizlemek gibişeyler bizim görevimiz değil hekimin görevidir

hekim hastayı tedavi eder ona bakmakla yükümlü hemşirenin değil
Adam 5 ay önce
Serumu taksın senin neden amaas alıyor nöbette ceelirdek ye çay iç
Anestezik 5 ay önce
Ya tamam adamın yaptıgı ciddi terbiyesizlik ama senin yazdığın da mantıksız ve saçma.Hekim niye temizlesin hastanın altını.Refakatçisi,hasta bakıcısı nerde? Yoğun bakımdaysa onu da hemşire ve hasta bakıci yapar.
Lokman hekim 5 ay önce
Yedirmeyiz hocamızı çakallar sizi
Att 5 ay önce
Yediler bile lokman hekim. Sen uyu. Yalnız bu gün bana yarın sana. Bakmışsın bigün gelmiş polikliniğe, '' Ne oturuyon öküz gibi, hasta baksana'' demiş. Sen de geveler durursun, mhrs hasta sayım doldu falan diye. Böyle insanların arkasında durmak, şeytanın arkasında durmak gibidir. Bırak gitsin bi hava alsın. Çok yücelmiş egosu biraz erisin. Unuttuğu insanlığı hatırlasın. Dimi
Tanıdık davranışlar 5 ay önce
DeğişmezlerÇoğu böyle inanın her hemşirenin meslek hayatında dr gördüğü bir çok mobing vardır.biz hemşireler için sıradan kanıtlayamadığımız şeyler bunlar birde bir arkadaşımız dr hışmına uğradıysa aman banada yapmasın diye o dr çevrsinde pervane olur kendi arkadaşımızı yanlız bırakırız.durum bu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?