Hemşireler Maaşımız Az Diyerek Açlık Grevine Başladı!

Maaşlarına zam isteyen 5 hemşire, gerçekleştirdikleri eylemde parlamento binasından çıkmayı reddetti.

Hemşireler Maaşımız Az Diyerek Açlık Grevine Başladı!

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da, maaşlarının azlığından şikayet eden ve zam isteyen 5 hemşire, dün akşam saatlerinde parlamento binasına girerek açlık grevine başladıklarını duyurdu. Olay yerine gelen psikologlar ve güvenlik güçlerinin tüm ikna çabalarına rağmen hemşireler, binayı terk etmeyi reddetti. Geceyi parlamento binasında geçirmelerinin ardından, bugün bulundukları salonun pencere pervazlarına çıkan hemşireler, güvenlik güçleri tarafından zorla içeriye alındı.

TIKLAYIN

Eylemci hemşireler, sağlık konularından sorumlu siyasetçiler kendileriyle görüşene kadar parlamento binasından çıkmayacaklarını belirtirken, eylemlerinin siyasi arenaya çekilmesine karşı olduklarını ve protestolarını bir siyasi partinin kullanmasına izin vermeyeceklerini vurguladı.

Bulgaristan Sağlık Bakanı Kiril Ananiev, eylemin devletçiliğe karşı bir hareket olduğunu savunarak, diyalogtan kaçmadıklarını belirtti. Sağlık Bakanı Ananiev, hemşirelerin protesto gösterisinin ardında muhalefetin durduğunu ifade etti.

Öte yandan parlamento binasının dışında ise 1 Mart günü çok sayıda hemşirenin kurduğu çadır kent eylemi devam ediyor. Hemşireler, 1 Ocak’tan itibaren söz verilen maaş zammının verilmediğini söylüyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2020, 23:23

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
saglıkçılar
saglıkçılar - 3 ay Önce

darısı bizlerin başına inşAllah yıllardır yapamadığımız gösteremediğimiz tepkileri gösteririz

ALİ BAKAL
ALİ BAKAL - 3 ay Önce

KATLIYORUM ..NASIL DÖNER SERMEYE YÖNETMELİĞİ..

SIRADAKİ HABER