PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hemşireler Gününde Hekimden Hemşireye Hakaret İddiası

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan olayda NG sondasının takılamaması nedeniyle görevli hemşire ile hekimin tartışması sosyal medyada gündem oldu.

Gündem 14.05.2022, 00:50 16.05.2022, 10:25 Cansu Polat
Hemşireler Gününde Hekimden Hemşireye Hakaret İddiası

Aksaray Eğitim Araştırma Hastanesinde yaşanan olaya ilişkin cep telefonu kamerasıyla çekilen görüntülerde hekim ile hemşirenin NG sondasının takılamaması nedeniyle tartışma yaşadığı görülürken üslupsuz tavırlar sonrası sosyal medyada hekim eleştirilerin hedefi oldu.

Genel Yoğun bakımda yaşandığı ileri sürülen olayda “öyle bir şey yok, mecbur takacaksınız. O zaman vasfınız yok burada çalışmaya, tamam mı?” şeklinde hekimin hemşireye yönelik sözlerine “buna siz karar veremezsiniz” diyerek haklı tepkisini dile getiren görevli hemşire arasında yaşanan tartışma sonrasında bir hemşirenin herhangi bir yerde çalışmaya vasfının olup olmadığına karar verecek kişinin hekim mi yoksa hastane idaresi mi oldu tartışma konusu oldu.

“Sen susacaksın, sen takamadıysan başkası takacak” diyerek hemşireler gününde hemşireye çıkışan hekimin tavırları tartışma yarattı. İşlerin kapsamı, sorumluluk ve mahiyetlerinin açık ve net bir şekilde yazıldığı bir "hemşire iş, gorev ve yetki dağılım listesi" isteyen hemşireler olaya tepkilerini sosyal medya üzerinden dile getirdiler.

Yorumlar (56)
Dr.ali 6 gün önce
Bir doktor olarak meslektaşım adına özür diliyorum böyle bir uslup olmamalı , sorun yetki ve sorumluluk değil.
Personel 3 gün önce
Değerli hekim abilerim ve kardeşlerim duyulması gereken en büyük saygı ve sevgiyi inanın size biz duyuyoruz ve sizden de aynısını bekliyoruz çünkü beraber mesai tüketiyor beraber sıkıntıları göğüslüyoruz lakin aranızdan ve aramızdan kendini bilmez, sınırlarını anlamaz meslektaşlarımız böyle sıkıntılara neden oluyor inanın aranızdaki/aramızdaki ölçüsüz arkadaşlarımıza prim vermezsek böyle problemler çıkmaz sizleri seviyoruz.
dr 5 gün önce
hemşire ali kendini doktor ilan etti desenize şizofreni belirtileri başlamış
Jkskk 6 gün önce
Burada doktorun tavrı yanlış ancak özellikle erkek hemşireler doktordan emir almayı dediklerini yapmayı ne zaman öğrenecekler acaba yediremiyorlar kendilerine bir türlü.Askeriyede nasıl 55yasindaki uzman çavuş 20 yaşındaki teğmenden emir alıyorsan buna alışmalılar. Çok zorlarına gidiyorsa gidip okuyup doktor olsunlar.
Yasemin 6 gün önce
Hemşirenin öyle bir görevi yok senin gerizekalı
Fıtrat 6 gün önce
Aç kanun oku esas gerizekalı cahil
Mustafa Serdar 6 gün önce
Millete gerizekalı demeden önce 8.Mart 2010 tarihinde resmi gazetede yayınlanan hemşirelik yönetmenliğinin Acil hemşiresi kısmının e bendine bakarsan ngs takmanın hemşirenin görevi olduğunu görürsün ve gerizekalı pozisyonuna düşmessin
dr 6 gün önce
Görev taniminizda yazıyor hocam, görev tanımlarının yeniden belirlenmesi gerek bana sorarsiniz
Turan 6 gün önce
Yönetmelikte var vasıfsızlar, damar yolu da komplikasyonlu o zaman onu da yapmayın
Hemşire saglık mem 6 gün önce
Kimin yetkisindeyse ve puanını kim alıyorsa o yapsın
Hekim 6 gün önce
Şimdi bazılarınız performansı kim alıyorsa o yapsın demiş burdaki performansın sebebi ayak işini yaptiğın için değil,kime ng takılıp kime takılmadığını bildiğin için veriliyor.
Hemşireler 6 gün önce
Arkadaşlar tamam hepimiz bırakıyoruz yoğun bakımı ayrılıyoruz deseler kıçının üstüne oturur doktor idare hepsini alamaz 1 saat olsa işler aksar hastalarin tedavileri yapılmazsa kimse bu sorumluluğu alamaz .mg takmak hepsinin ortak görevidir sadece hemşireler ait değildir hemşire takamiyorsa doktor takmaya mecburdur .sağlıkçılar güclerinin farkına ne zaman varacaklar
Yanlış 5 gün önce
Saçmalama,kimse başına buyruk bırakıyorum diyerek bırakamaz.Sen o birimde çalışmak istemediğine dair talebini iletirsin idare onaylar ve seni başka birime verir,yerine başka birini görevlendirir ancak o şekilde ayrılırsın.
Ggg 6 gün önce
Haydi ayrıl, güle güle.
Cem 6 gün önce
Doktorluğu tabii bu kadar ucuzlatirsan olacağı da budur
Doktor hemşire teknisyen ne fark eder Önce İnsan 6 gün önce
Sağlık, tıp yada bu camiaya ait her şeyi tam anlamıyla berbat ettiler 3-5 iyi niyetli doktor hemşire teknisyen güvenlik vs işini hakkıyla yapan insan hatrına dönüyor resmen sistem iki ucu b*klu değnek neresinden tutarsan elinde kalıyor
Cerrah 6 gün önce
Haklısınız..
... 6 gün önce
Valla doktoru itin götüne sokmuşlar tebrik ederim...
Eeee 4 gün önce
Seni de sokarlar
İş bilmez tembeller 6 gün önce
O parmağı bana kaldırsaydı keşke o meslektaşın. Kim kimi nereye sokuyor , neresine sokuyor görürdün. Uygulandı randıman alındı yine yapılır, keyifle. Çay kahve kısır TV den başınız dönmüş
Turan 6 gün önce
Sen heralde o itin g.tundesin ki iyi biliyorsun, ayrıca sayınız orda fazla görünüyor diye artistlik yapmayın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
8
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?