Hemşire Tüm Birikimini Kripto Paraya Kaptırdı!

Kripto para dolandırıcılarının bu seferki adresi bir sağlık personeli oldu. Kolay yoldan para kazanma arzusunun son kurbanı bir hemşire oldu.

Gündem 30.05.2021, 00:45 30.05.2021, 00:48 Güler Sağlam
Hemşire Tüm Birikimini Kripto Paraya Kaptırdı!

Son dolandırıcılık vakası Avustralya’dan geldi. Sydney’de yaşayan ve 44 yıldır hemşirelik yapan Rhonda, ünlü kişilerin ismini kullanan dolandırıcıların kurbanı oldu. İnternette gördüğü bir reklama tıklayan ve dolandırıcılara kişisel bilgilerini veren Rhonda ilk aşamda 350$’lık bir yatırım yaparak dolandırıcıların bunu yükseltmesini bekledi.

Dolandırıcılar Rhonda’nın daha fazla para yatırmasını sağlamak için hesabındaki paranın sürekli arttığını gösteriyorlardı. Bu duruma sevinen Rhonda gerçekten doğru bir yatırım yaptığını düşünerek emeklilik günleri için ayırdığı tüm birikimini dolandırıcılara teslim etti.  Kısa süre sonra hesabını kontrol eden Rhonda tüm parasının çekildiğini gördü.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Emeklilik planları sona eren hemşire, kayıpları için üzgün olsa da hala sağlıklı olduğu için kendisini şanslı hissediyor.

Avustralyalı yetkililer Rhonda’yı dolandıran şebekenin yüzlerce kişiyi bu şekilde dolandırdığını ve şüphelilere ilişkin arama çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Yatırımcıların, yüksek kâr vaadi sunan kişilere itibar etmemesi ve fonlarını sadece kendilerinin yönetmesi tavsiye ediliyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Sgk calısanı 3 hafta önce
Sağlıkcida para çok nereye harçıyacağıñı bilmediği için çanta dolusu paraları sağ sola veriyorlar her ay cebe sığmayacak kadar aylık alıyorlar sonrada sağlikcı gecim sıkıntısı numaradan ağlıyor bağın üzümünü yiyorlar çöpleri başkalarına altlarından arabalar 70 bintl ile 200 bin TL babalarımı aldı bunların yüzünden ekonomi pahalanıyor devlet asgari ücret vermeli tüm kamuda çalışanlara asgari ücret calısan bu vatan evladı deyilmi bu ülke çocuğu deyilmi kuran ve hz Ömer adaleti istiyoruz
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?