PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hemşire Sendikası: Öfke Eyleme Dönüştü ve Üyelerimiz Artık Yeter Diyor

İngiltere’de artan hayat pahalılığı sonrasında yıllık %11’i aşan enflasyonun ardından hemşirelere teklif edilen düşük maaş zammını kabul etmeyen çok sayıda sendika peş peşe grev kararı alıyor.

Gündem 09.12.2022, 01:24 Cansu Polat
Hemşire Sendikası: Öfke Eyleme Dönüştü ve Üyelerimiz Artık Yeter Diyor

Hemşireleri temsil eden RCN Sendikası, 106 yıllık geçmişlerinin olduğunu belirterek ilk kez grev oylaması yaptıklarını duyurdu.

Sendikanın yaptığı grev oylaması sonucunda hemşirelerin büyük çoğunluğunun greve gidilmesi yönünde oy kullandığı öğrenildi.

İngiltere’de yaklaşık 300 bin üyesi bulunan RCN Sendikası, hemşirelerin grev kararıyla ilgili yaptıkları açıklamada “öfkenin eyleme dönüştüğünü ve üyelerinin artık yeter dediğini” açıkladılar.

Pat Cullen, hemşirelerin yıllardır maaş konusunda haksız muameleye maruz kaldığını vurguladı. İngiltere ve Galler‘de maaş zammı ve çalışma koşullarındaki anlaşmazlık nedeniyle 10 binden fazla acil sağlık ambulans personeli ve acil servis çalışanı 21 ve 28 Aralık’ta greve gitme kararı aldı.

Yorumlar (2)
%11 2 ay önce
Insanlar bu enflasyona grev kararı alıyor. Bizim sarı sendikalar ve üyeleri küçük rantlari için ülkenin ememkcilerini satıyor. Biz iflah olmayız. Yellehci toplumdan bir şey çıkmaz.
İroni 2 ay önce
Başlığı okuyunca bende Türkiyede zannettim. Hah uyandı bizimkiler dedim.
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.