Hemşire 'Sağlıkçınıza Sahip Çıkın' Dedi Ama Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Sessiz Kaldı!

Büyük özveriyle gün aşırı nöbetler tutarak koronavirüs ile mücadelede kahramanlık destanı yazan sağlıkçılardan birisi olan Malatya'da çalışan hemşire'ye otobüs şoförü tarafından yapılan terbiyesizliği dün gündeme getirmiştik. Twitter'da TumSagl grubu tarafından da yoğun şekilde paylaşımlarda bulunulan Hemşire'nin otobüsten indirilmesine Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan sessiz kalmaya devam ediyor.

Gündem 10.09.2020, 11:06 10.09.2020, 11:26 Güler Sağlam
Hemşire 'Sağlıkçınıza Sahip Çıkın' Dedi Ama Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Sessiz Kaldı!

Malatya'da bir otobüs şoförü, otobüse binmek isteyen sağlık personeli Hemşire'ye "sadece egitim ve araştırma hastanesi personellerine ücretsiz" diyerek Cumhurbaşkanlığı Genelgesini de yok sayarak hemşireyi otobüsten indirmiştir. 

Otobüs Şoförünün Sağlıkçıya Yaptığı Terbiyesizliğe Başkan Selahattin Gürkan Sessiz Kaldı!

TIKLAYIN

Yaşadığı haksızlığa twitterda adeta isyan eden sağlık personeli Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı da etiketleyerek yaptığı "Bu sabah nobetten cikarken bindiğim 44 H 0085 plakali araçtan indirildim. Sağlıkçı kartımı iki defa  gösterdiğim halde"sadece egitim ve araştırma hastanesi personellerine ücretsiz"dendi sert sekilde. Selahattin Gürkan Bey ben devlet memuruyum ve hemşireyim. Sağlıkçınıza sahip çıkın" paylaşımıyla sorunun çözüme kavuşması beklentisini dile getirdi.

Mağdur edilen hemşire'nin paylaşımı sonrasında yüzlerce sağlık personeli yaşanan olaya tepki göstererek Malatya Büyükşehir Belediyesini ve Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı sorunun çözümü için göreve davet etselerde ne yazıkki Başkan Gürkan sessiz kaldı ve kalmayada devam ediyor. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Etik guk 5 ay önce
Belediye başkanının kendinin, akrabaların otobüsü vardır yada otobüs minibüs işinden cukkası vardır. Bu tipleri tanıdık artık. Zaten ahlaklı adam kanunsuzluğu, haksızlığı gördü mü hemen müdahale eder vicdanı, fıtratı dayanmaz zaten. Bunlar zengin olmak yada zenginliği sürdürmek , arttırmak için belediye başkanı olanlar.
Murat reis 5 ay önce
Başkanın eşide emekli hemşire bu duruma sessiz kalmamalıydı
-4
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?