Hemşire, ölen hastanın kredi kartını çalıp alışveriş yaptı

23 yaşındaki bir hemşire, hastanede vefat eden 83 yaşındaki bir hastanın banka kartını alarak kullanmaya başladı. Kartla alışveriş yapmaya devam eden hemşire, 4 gün sonra yakayı ele verdi.

Gündem 10.06.2021, 18:02 Güler Sağlam
Hemşire, ölen hastanın kredi kartını çalıp alışveriş yaptı

İngiltere'de yaşayan 23 yaşındaki hemşire Ayesha Basharat, çalıştığı Heartlands Hastanesi'nde hayatını kaybeden 83 yaşındaki koronavirüs hastasının banka kartını kullandı.

4 GÜN BOYUNCA HARCAMA YAPTI

Hasta öldükten 20 dakika sonra hastanın kartı ile alışveriş yapmaya başlayarak otomattan yiyecek ve içecek alan hemşire, bir sonraki gün de alışveriş yapmaya devam etti. Soygun, dört gün sonra bankanın kartı iptal etmesi ile son buldu.

ÖNCE İNKAR SONRA İTİRAF ETTİ

Polis tarafından gözaltına alınan hemşirenin üzerinden hastanın banka kartı çıktı. Basharat, ifadesinde kartı yerde bulduğunu söyledi. Daha sonra hastanın kartını çaldığını itiraf eden hemşireye mahkeme tarafından 18 ay hapis cezası verildi, fakat ceza ertelendi. Hastane yönetimi olayın ortaya çıkmasından hemen sonra hemşirenin işten çıkarıldığını ve hastanın ailesine gereken desteğin verildiğini söyledi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Serdar 4 ay önce
Ne saçma bir haber yahu bize ingilterede yaşanan hırsızlık olayından
Na'ber 3 ay önce
Haber ve spotlarda, tüm meslek mensuplarını bağlayacak şekilde ve o mesleğin toplumdaki popüler algısını olumsuzlayacak şekilde bir dil kullanılmaz. Suç şahsidir ve yapanı bağlar neden unvanını özellikle belirtme gereği duyuyorsunuz? Yahu az buçuk yazı çizi yazan bilir ki Rum'a Rum, Çingeneye çingene dahi yazılmazdı...
7
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?