Hemşire İsyan Etti: Hastanede Maske Sıkıntısı Var!

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde hemşire olarak görev yapan 42 yaşındaki 2 çocuk annesi İrem Çepni, tıbbi malzeme yetersizliğini haykırdı.

Gündem 06.04.2020, 20:11 06.04.2020, 20:27 Erdoğan Can
Hemşire İsyan Etti: Hastanede Maske Sıkıntısı Var!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a malzeme sıkıntımız yok diyenlere seslenen hemşire İrem Çepni, “Üniversite hastanesi nde malzeme sıkıntısı var. Biz hasta olursak vatandaş perişan olur” diyerek yetkililere çağrıda bulundu.

TIKLAYIN

Üniversite Hastanesi’nde malzeme sıkıntısının hat safada olduğunu ve İhtiyaçlarını ücret karşılığında temin ettiklerini ifade eden Cerrahi servisi hemşiresi İrem Çepni; “Tıp Fakültesi Hastanesinde cerrahi bölüm polokinliğinde görev yapıyorum. Hastanede tıbbi malzemeyle ilgili çok büyük sıkıntı var. En son 1 Nisan tarihinde nöbet tuttum. Yanımda çalışan personele dahi N95 maske verilmedi ve sıkıntı var dendi. Sıkıntı nereden kaynaklanıyor bilemiyorum. Hastanede var da mı bilmiyor yoksa anlamış değiliz.

Cerrahi maskeler bile sınırlı veriliyor. Mesai arkadaşım müdür tarafından malzemeyi idareli kullanın diye uyarıldığını söyledi. Şu anda hastanede tulum ve maske yok. Buna bir çözüm bulun olsun yoksa her geçen gün Corona Virüslü hastaların sayısı artıyor. Biz hasta olursak hastaların hali perişandır. Hastane yönetimi sürekli malzemeyle ilgili sorularımıza halledeceğiz sıkıntıyı gidereceğiz şeklinde cevaplar veriyor. Corona servisinde bir gün nöbet tuttum ve bütün hemşireler sırayla nöbetlerini tutacaklar. Ben tulumu ve maskemi medikalden parayla kendim temin ettim” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-3°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?