Hemşire hastanede bulduğu 20 bin lirayı polise teslim etti

Hastanenin tuvaletinde bulduğu yaklaşık 20 bin lirayı, sahibine teslim edilmek üzere polise teslim eden Kastamonu Devlet Hastanesinde görevli stajyer hemşire büyük takdir topladı.

Hemşire hastanede bulduğu 20 bin lirayı polise teslim etti

Kastamonu Devlet Hastanesine yaz dönemi stajı için Kastamonu Üniversitesi Hemşirelik bölümünden gelen Ömer Kaan Çıvgın, mesai bitimi sonrasında gittiği hastane tuvaletinde, yerde bir poşet olduğunu fark etti. Poşeti kontrol eden Çıvgın, içerisinde yüklü bir miktarda para olduğunu gördü. Hemen hastane güvenlik görevlilerine ulaşan Hemşire Çıvgın, güvenlik görevlileri nezaretinde bir süre paranın sahibi aradı. Tüm aramalara rağmen paranın sahibine ulaşamayan Ömer Kaan Çıvgın, güvenlik görevlileriyle beraber bir tutanak tutarak, parayı hastane polisine teslim etti. Paranın sahibini belirlemek için, güvenlik kamerası görüntülerinin izlendiği, bu şekilde poşetle tuvalete giriş yapan kişinin tespit edilmeye çalışıldığı öğrenildi.

HEMŞİRE ÖMER'İN ÖRNEK DAVRANIŞI

TIKLAYIN

Kastamonu Üniversitesi Hemşirelik Bölümü öğrencisi Ömer Kaan Çıvgın’ın bu duyarlı hareketi hem mesai arkadaşları tarafından hemde hastaneye gelen hasta yakınları tarafından büyük beğeni topladı. Gösterdiği duyarlı davranış nedeniyle kendisini tebrik eden çalışma arkadaşları, böyle iyi kalpli insanlar var olduğu sürece ülke olarak sırtımızın yere gelmeyeceğini vurgulayarak, parayı kaybeden kişinin belkide bu paraya çok ihtiyacı olduğunu söyleyerek Ömer Kaan’ın bu davranışıyla insan olarak üzerine düşeni fazlasıyla yaptığını söylediler. 

Hastaneye çağrılan karakol polisine teslim edilen 20 bin lira, Polis ekipleri tarafından başlatılan çalışma sonucunda sahibine ulaştırılmaya çalışılacak.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2019, 23:44

Güler Sağlam

Düşünceyi açıklama ve bilgi edinme özgürlüğü anlayışı çerçevesinde demokratik bir toplumda basın özgürlüğünün ancak ekonomik, bürokratik ve siyasi erklere herhangi bir diyet borcu olmadan, bağımsız ve gerçeklerle halkı haberdar etmeyi kendisine temel ilke edinmiş biri olarak yazılarımı kaleme alıyorum.


İletişim Hesapları

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER