Hemşire: Çalışana, Yalan Söylemeyene ve İdareye Laf Taşımayanlara Değer Yok!

Bir hemşire arkadaşımızın sosyal medya da paylaştığı, aslında sağlık personeli olarak hiç birimizin yabancı olmadığı sağlıkta liyakatsizlik sonucu sahada adeta maraba gibi kullanılan çalışanları kaleme dökmüş. Yorumsuz paylaşıyoruz.

Gündem 01.02.2021, 18:21 Güler Sağlam
Hemşire: Çalışana, Yalan Söylemeyene ve İdareye Laf Taşımayanlara Değer Yok!

Sağlık camiasında çalışana, fikir üretene, kıvrak zekaya sahip olana, insanlarla iletişimi iyi olanlara, yalan söylemeyenlere, idareye laf taşımayanlara heleki torpili olmayanlara hiç değer verilmiyor. Aksine sürekli çelme takarak nasıl düşürürüz, nasıl yıldırırız, politikası uygulanıyor.

Emeğe saygı mı? Bizim camiamıza bu asla yok. Büyük ihtimal doktor beyin yerine torpilli birisi görevlendirilmiştir. Liyakat şart.

İdarecilerin de kul hakkından korkmalılar, vicdanları rahat olmalı. Bu benim kendi düşüncem.

TIKLAYIN

Çalıştığım kliniğin birinde öğretmenlik için formasyon almış bir arkadaş kpss ye girmek için klinikte mesaiye geldiği günler sabah gelir gelmez formasını giyip ilk işi bize çobuk odadan çıkın ders çalışacağım demek oluyordu. 1 yıl boyunca bu arkadaş klinikte hasta takip etmedi veya iş paylaşımında o gün vizite hangi doktorun hastaları taburcu olacaksa o doktorla çalıştı. Bizim haftada 72 saat fazla mesaimiz olurken günaşırı nöbet tutarken bu kişinin asla fazla mesaisi olmadı.

Sorumlu hemşireye ve klinik sorumlu hekimine bu konu defalarca iletildi. Nöbet döndüren biz 4 maraba arkadaş ile sorumlumuz toplantı yaptı. Siz çok konuşuyorsunuz isterseniz sizi kalp damar cerrahi kliniğinde, yoğun bakıma, çocuk servisine göndereyim. Burda çalışacakssanız dedi kodu yapmayın dedi. Bu dedi kodu yapmak değil hak aramak

O günde söyledim bugünde söylüyorum hakkım helal değil. İdareci olan biraz vicdan sahibi olmalı, liyakatla gelmeli, çalışanları yalan yanlış şeyler söyleyip birbirine düşürme meli. Her şeyden önce kendisiyle barışık, içinde insan sevgisi olan, merhameti olan kişiler olmalı.

Anne babasından bile utandığı için hastanede çalıştığı kliniğe gelmesini yasaklayan, sonradan görme, Ağrı'da tıp fakültesi kazandığını uzak olduğu için babasının göndermediği için hemşire olmak zorunda kaldığını söyleyen, ve bunun gibi insanların klinik sorumluluğu yaptığı insanlardan hepimizi korusun. Bizler Utandığım için Ağrı' da tıp fakültesi olmadığını söyleyemedik sineye çektik. Birgün bunu söyleyen bir kişi ile karşılaşmasını dilerim.

Hakkıyla sorumluluk yapan meslektaşlarımı tenzih ederim.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
...... 2 ay önce
Tipik bir sağlık bakanlığı hastalığı. SSK zamanında bunların hiçbiri yoktu.
Şef Cigarettes 2 ay önce
Hemşire arkadaşımız samsun sağlık müdürlüğünü anlatmış sanki
hemşire 2 ay önce
Tüm Türkiye aynı, ne yapalım, bu duruma bir çare yok mu , hemşireler derneği var sözde onunda ne yaptığı belli değil, sendika desen torpil peşinde.
Necdet Yeşilyurt Adana 2 ay önce
Meslek felsefesi önemli.meslegi.meslektasi.meslek örgütlerini.temsilcilerini sevmeli ve saymalıyız.
6
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?