Hemşire Büşra'nın Tehdit Edilmesine Bakan Koca'dan Açıklama Var! (2)

Sağlık Bakanı Koca twitter'dan yaptığı açıklamada "Büşra kızımızla telefonda görüştüm. Sağlık çalışanlarımızın ve tüm kadınların haklarının sonuna kadar yanında olduğumuzu herkes bilsin. Aşure bizim birlik, paylaşma ve dayanışma sembolümüzdür. Bu geleneği yaşatan herkese sonsuz teşekkürler." dedi.

Gündem 31.08.2020, 16:37 31.08.2020, 16:46
Hemşire Büşra'nın Tehdit Edilmesine Bakan Koca'dan Açıklama Var! (2)

NE OLMUŞTU?

"Sağlık çalışanını rezilce tehdit ettiği paylaşımına Bakan Koca'yı etiketlemekten çekinmeyen Kaan Altınok'la ilgili sosyal medya çalkanırken, sağlık çalışanları aşağılık tehdite tepkilerini gösterirken Bakan Dr. Fahrettin Koca'nın hala bir açıklama yapmaması sağlık çalışanları bu kadar mı sahipsiz dedirtti.

Sosyal Medya üzerinden Bakan Koca'nın tecavüzle tehdit edilen Büşra Hemşire'ye sahip çıkmasını bekleyen binlerce sağlık personeli "Bir hemşire belediye başkanından aşure istedi diye tecavüzle tehdit ediliyor. Üstelik bunu da sağlık bakanı Bakan Fahrettin Koca'yı etiketleyerek yapıyor. Bakan susuyor, adalet susuyor, vatandaş susuyor. Ne güzel Türkiye! " tepkileriyle dile getirdiler.

Öte yandan Bakan Koca'nın daha önce yaptığı bir paylaşımda takipçisi tarafından "Bağlaçlar arası noktalama işareti konulmaz" yanıtı ile uyarılmasına bile "Tamamdır Sude Hanım. Bağlaçlar arasına virgül, konulmaz. Bizimki sosyal mesafe tutkusundan:) Mesafe kuralına uyulur + maske takılırsa soru(n) istediği yerden gelsin." cevap verdiği akıllara geldi.

TIKLAYIN

MANSUR YAVAŞ'TAN YENİ AÇIKLAMA

Mansur Yavaş, Aybüke Ateş isimli kullanıcının, "Başkanım beni evlat edinebilir misiniz teşekkür ederim" şeklindeki ifadesine yanıt verdi. 

Yavaş, "Sevgili Aybüke, Sizler benim kendi evlatlarımdan ayırmadığım çocuklarımsınız. Ancak bir tabak aşure isteyen temiz yüreklerin bile hedef gösterildiği bir ortamda sizlere cevap vermekten çekinir oldum. Sevgi, kötülükten daima üstündür. Biz hep sevgiyle kalalım." dedi.

Yavaş, bu mesajıyla da aşure isteyen hemşireye skandal yanıt veren S. Kaan. Altınok isimli kişiye göndermede bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan aşure isteyen Aybüke hemşireye skandal sözler söyleyen şahsa sert tepki gösteren İYİ Partili Ümit Karaca dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Karaca, Kaan Altıok'u Twitter'dan takip eden isimlerden birinin Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek olduğunu söyledi. Karaca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Sırf Mansur Yavaş'tan aşure istedi diye hemşire kardeşimizi tecavüz etmekle tehdit edip bakana talimat veren trolün 73 takipçisinden biri istifa ettirilen Belediye Başkanı Melih Gökçek. Bunların ki bireysel değil organize kötülük."

Yorumlar (1)
Mustafa Gülünay 2 ay önce
Editör: Haber içeriğiyle ilgisi olmayan yorumunuz silinmiştir.
12
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?