PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Hekimlerle Güvenlik Mensupları Nasıl Karşı Karşıya Getirildi?

Asistan Hekim Tahir Tarımer ile bir uzman çavuş arasında yaşanan arbedenin ardından olay ulusal basına iyi farklı yönden yansıtıldı. Basına servis edilen kamera görüntülerinin ardından hekimlerle Güvenlik Mensupları arasında bir polemik haline geldi.

Gündem 19.03.2022, 18:42 20.03.2022, 17:55 Zeynep Elmalı
Hekimlerle Güvenlik Mensupları Nasıl Karşı Karşıya Getirildi?

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan asistan hekim Tahir Tarımer'in bir uzman çavuş tarafından darp edildiğini iddia etmesinin ardından Uzman Çavuş'un hastaneden ayrıldığı esnada sağlık çalışanlarının alkışlı protestolarına maruz kalmış, olay Türkiye'de gündeme oturan haberler arasında yerini almıştı.

Kamera kayıtlarının ortaya çıkmasıyla olayın iddia edilenin aksine geliştiği, ilk temasın doktor Tahir Tarımer tarafından olduğu ve olaydan sonra yapılan açıklamaların gerçeklerle bağdaşmadığı ortaya çıktı.

Muğla’da Neler Olmuştu?

Günlerce konuşulan olayda Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde görevli doktor Tahir Tarımer‘in bir uzman çavuş tarafından darp edildiğini iddia etmesi üzerine olayın kamera kayıtlarına yansıdığı anlar böyle görüntülendi.

Planlı Bir Kışkırtma mı?

Uzman Çavuş A.A’nın taburcu edildiği esnada hastanedeki diğer doktorlar tarafından alkışlanarak protesto edildiği görüntüler çok kısa sürede milyonlar tarafından izlenmiş, günlerce konuşulmuştu. Olayın iddia edilenden ırak bir ahvalde geliştiğinin ortaya çıkmasının üzerine doktorlar ve kolluk kuvveti mensupları arasında bir polemik haline geldi. Tarafların sendika ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yaptığı açıklamalar gerginliği körüklemeye devam ediyor.

Öfke Kontrol Sorunu Var mı?

Olayın geçtiği Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde görevli doktor Tahir Tarımer‘in daha önce de öfke kontrol sorunu yaşadığı anlara ilişkin kamera kayıtları ortaya çıkarılmıştı. Öte yandan il sağlık müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede Tahir Tarımer‘e açılan soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

Sağduyu ve Uzlaşı Çağrısı

Her iki tarafı da temsil eden sendika ve sivil toplum kuruluşlarının objektif ve sağduyulu olması gerektiği bu süreçte, iki saygın meslek grubu temsilcilerinin fütursuz açıklamalarda bulunmaması sürecin selameti açısından elzemdir. Şüphesiz, özünde kamu yararına hizmet etme gayesi içerisinde olan meslek mensuplarının uzlaşı ve sağduyu içerisinde çözüme kavuşturamayacakları hiçbir sorunu yoktur.

Yorumlar (15)
Popüler olmak için haber yapmayin 2 ay önce
Bu olay çok tuhaf polemikler barındırıyor, kayıtların sızdırılmasi, hekimin hareketi , haber yapma şekilleri hepsi tuhaf..... Muğla eğitim araştırma hastanesi güvenlik kamera kayıtları sızdırılmasi ile ilgili durum nedeniyle Muğla il sağlık müdürlüğü açıklama yapmalıdır. Hekimi çok pis milletin önüne attınız ( videoyu sizdiranlar) hemde yasa ile ilgili durum gündemde iken bu olaya savcilar el atmalıdır.
murat 2 ay önce
peki görüntüler ortaya çıkmasaydı uzman çavuş masumiyetini nasıl ispat edecekti,üstüne belkide yargılanacaktı....sadece gerçekler açığa çıktı....
mehmet 2 ay önce
Tuhaflık falan yok...kışkırtma falan yok.. Herşey ortada... Olay doktorun aleyhine döndü diye kıvırtmanın anlamı yok.. Adalet olsun yeter.. Kim haksızsa o cezalandırılsın..
Böyle olmaz 2 ay önce
O zaman gidin siz de uzmanın masasından elinden evrakını almaya çalışın o da seyretsin. Kaldı ki oraya uzman çavuş olarak değil hasta olarak geliyor. Bu diyalog uzman çavuş-doktor diyaloğu değil hekim -hasta diyalogu. Ama sağolsun çavuşlar çok güzel bir klik rolü üstlendiler ve kendilerini inanılmaz güzel kullandırıyorlar. Haber ilk yapıldığı günden beri adamın mesleği dönüyor piyasada bu site dahil. Hiç mi akıl izan kalmadı bu insanlarda anlamıyorum.
Firat 2 ay önce
Bi zahmet onlarda ultroson ceksinler yada hasta ile ilgilensinler surekli grevdeler aldiklari para yetmiyor bi turlu keyiflerine gore grev yapip is birakiyorlar ayin 15 in dede gidip maaslarini gonul rahatligi ile calismadan cekiyorlar iyi ce simardi saglik calisanlari askerinde can guvenligi yok istedigimiz olana kadar is birakiyoruz diyemiyorlar ama sicacik binalarda calisan doktorlarimiz istedigimiz para olmadi is birakiyoruz oh ne ala memleket
Sağlık 2 ay önce
Sizin habercilik anlayışınız daha çok kişiyi karşı karşıya getirir fitneci haber kaynağı..
Serdar 2 ay önce
Bu kutuplaştırmada katkınız büyük hem yaptığınız haberle hem her salagin salakça yorumlarını bilerek yayınlayarak buna çanak tuttunuz bilmem kim kimden ne kadar fazla maaş alıyor kim kimden fazla çalışıyor gibi salakça kıyaslamayla iyi zemin hazırladınız
Mustafa 2 ay önce
Haklıyı haksızı olaya şahit olmadan bilemem ama herşeye anlayıp dinlemeden bu kadar yaygara kopartılırsa sonunda olacağı budur farkında değilsiniz ama şiddeti birazda böyle şeyler körüklüyor biraz daha sakin olmalıyız hele meslekleri karşı karşıya getirmek daha da saçma bu olayda olduğu gibi
SAğlık 2 ay önce
Öfke kontrol problemi olan bir insan bence .kendine de yazık böyle yaşanır mı duvarlara vurmalar felan hasta psikolojisini nasıl anlasın. Önceden fark edilip çözüm üretilseydi olay buralara gelmezdi üzücü. Zaten ülkemizde en büyük eksiklerden biri davranış problemi olan personeli görmezden gelip üstünü kapatmak. Kamu kurumlarında genelde böyle çok insan var.Kavga çözüm değil maalesef .Çok yıpratıcı bu kadarı.
özal 2 ay önce
yuuhh Adamı ailesine tüm türkiye ye doktorun tiyatrosuyla ve hastane personelinin yardımcı oyuncu kabiliyetiyle rezil edip açığa aldırıyorsunuz sonra zeytin yağı kusura bakmada tüm türkiye izliyor Kendine gel beyninle düşün izle
Hekimler yargılanamaz 2 ay önce
Herhangi bir hekimin hiçbir sebepten dolayı ve asla yargılanamaması lazım. Biz hekimler toplumun en üstün, en zeki ve en eğitimli kesimiyiz. Neden sıradan vatandaşlar için konulmuş soruşturma ve yargılama prosedürleri bizim için de geçerli oluyor?
Hekimler yargılanamaz 2 ay önce
Hukuk fakültesini kazanmak ve okumak, tıp fakültesini kazanmaktan ve okumaktan daha kolay. O zaman neden bir hukukçu koskoca hekimi yargılayabiliyor? Neden hukukçuların yaptığı yasalar biz hekimleri de bağlıyor? Bir hekimi ancak başka bir hekim yargılayabilmeli.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?