Hekimler 81 İlden Siyasilere Bordrolarını Gönderdi!

Hak ettikleri ücret karşılığını alamadıklarını belirten hekimler, TBMM Başkanlığı başta olmak üzere Sağlık Komisyonu Başkanlığı ve TBMM'de grubu bulunan siyasi partilere faksla bordrolarını gönderdiler.

Gündem 05.01.2022, 08:27 05.01.2022, 09:25 Zeynep Elmalı
Hekimler 81 İlden Siyasilere Bordrolarını Gönderdi!

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Sözcü'de yer alan habere göre, Türk Tabipler Birliği'nin (TTB) çağrısı üzerine, yurt genelinde aile hekimlikleri, devlet ve üniversite hastanelerinde görev yapan hekimler başkenti faks yağmuruna tuttu. Saat 12.30'da TTB'nin faks numaralarını paylaştığı TBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM'de grubu bulunan AKP, CHP, HDP, MHP başkanvekillerine, Sağlık Komisyonu Başkanı Recep Akdağ ile tüm partilerin Genel Merkezlerine bordrolar fakslanmaya başlandı.

“EMEĞİMİZİN KARŞILIĞINI İSTİYORUZ”

TTB'den yapılan açıklamada, “Bordrolarımız, emeğimizin karşılığını alamadığımızın tescilli belgesidir! Oyalama değil, emeğimizin karşılığını, hakkımızı istiyoruz. Koşullarımızı iyileştirecek bir düzenleme hızla Meclis’e getirilmelidir” denildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (35)
saglikci 3 hafta önce
evet simdi yarimci saglikpersonelinin hekimlere destek vermesi lazim/hekim zamminiiptal ettirdiler hekimlerin sesi cikmadi tamam herkese verilsin dediler sadece yps lilere yuzde 20 ek zam yaptilar/yps lilerde azicik haysiyet seref varsa yine soka[a dokulurler hekimlere zam yapin diye
Hiç 3 hafta önce
Sen ne kadar hasiyetli ve şereflisin ki bu lafı kullanıyorsun
Adalet... 3 hafta önce
Sağlıkçı kardeşim azcik edep azcik edep ne demek şeref haysiyet varsa ayıp...
hemşire 3 hafta önce
bana ne zorla mı doktor oldunuz sanki zorlaca doktor yaptık onları
anayasada falan doktor fazla maaş alacak dite bir madde bulunmuyor ne kadar çok ağladılar
Gülüyorum halinize 3 hafta önce
Sen çıktın mı bizim için? Doktorlara varda neden diğer sağlık personeline hicbir sey verilmiyor dedin mi? Demedin tabiki...Esas haysiyetsizlik burda gibi duruyor.Simdi bas git kendi hakkını kendin ara,senin gibiler için değil sokağa çıkmak,oturduğum yerden kalkmam,anladın mı klavye doktoru.
Aciz de re ye cevaben 3 hafta önce
Haysiyetsiz de şeref yoksunu da sensin dr bozuntusu.Tüm bunlara ilaveten ayrıca acizsin,senin elin,ayağın,dilin yok mu? Çık kendi hakkını kendin ara,banane senin alacağın paradan,çokta umrumuzda.Bu fesatlıkla daha beter olasın ne diyim.
Hekim 3 hafta önce
Sonunda sabitlerine ekstra yüzde 20 zam yapılmayan biz hekimleri haber yaptınız.Bize iyileştirme “yapılmak istenince” ortalığı ayağa kaldırıp ysp ye yüzde 20 zam geldiğinde sus pus olduğunuzu ancak böyle haberlerle unuturuz.Hakkımızı alacağız..Ya yanımızdasınız ya da değilsiniz.Güzel yürekli sağlık personeli arkadaşlarımızı hariç tutuyorum tabi ki
gri 3 hafta önce
DOKRORLARIMIZA ZAM İSTİYORUZ..
Ysp degil sp :) 3 hafta önce
Doktorcumlar bize yapilan % 20 diye telafuz ettiginiz rakam 300-400 tl ediyor bunu zam olarak algiliyorsunuz ya yirtina yirtina dile getiriyorsunuz bun miktarin aynisini versinler de size bozdura bozdura harcayabileyin:)
Mehmet Fatih 3 hafta önce
'yazık' rumuzlu şahıs. sabit ek ödemem 1525 tl. %20 si 305 tl yapar onunda %30,5 98,025 tl yapar. toplamı 398,025 tl yani 400 dahi değil benim. sen de bak öğrenmiş oldun böylece. evet aşanlar var mıdır illaki hizmet yılına gör e değişir. İnşAllah sizlere daha fazla yaparlar da şu saçma sapan , yalan yanlış yorumlarınızdan kurtuluruz.
Yazık 3 hafta önce
Hadi ordan 400 liraymış.Hastanede sıra bulamayıp hocam bize kanal tedavisi dolgu yapın diye başımızın etini yiyorsunuz.Şimdi gidip özelde 1000 tl ye yaptırırsınız artık o 400 tl de gider.
zord 3 hafta önce
gelecek zam 300 lira. sunlara da verin 300 lira da aglamasinlar artik. gerci donerden kesilecek yine onlar zararli cikar ama neyse
BİRİ 3 hafta önce
DÖNER SERMAYE OLMAZSA NERDEN GELECEK PARA
Hekimler 3 hafta önce
Sen bu karakterle hastanedeki diş hekimine “hocam bana bi kanal tedavisi yap sıra bulamıyoruz” diye ağlıyorsundur kesin.Git şimdi özelde 1000 lira bayıl da senin suratını görelim.300 tl verin ağlamasınlarmış Yarın bi gün çocuğun doktor olsa böyle karaktersizlerle savaşacak bunu da bil.Senin gibiler bozuyor sağlıkta barışı
faruk k 3 hafta önce
hadi ordan aldığınız döner ek performans maaşın 2 katı onuda göstersenize
Kadir 3 hafta önce
Arkadaşlar kendinize gelin yazdiginiz yazışmalar çok saçma Türkiye'de milyon sağlıkçı var içlerinde. Birkaçı saçma sapan yazılar yazıyor bu yazılar herkes böyle düşünüyormuş gibi söyleniyor ve tüm camiyayi bölüyor ben laborantim bir hekim kadar maaş almam beklenemez fakat bir hekiminde beni hakir görmemesi lazım kamuda endusuk maaş alan bizlerin eğitim durumuna göre ayrım. Yapılmadan ücretlerinde iyileştirme yapılması lazım donerinde hakkaniyete dagitilmasi lazım
TSM başkanı 3 hafta önce
22 yıllık hekimim. TSM Başkanıyım. Bakanlık tarafından düzenlenen İlçe sağlık müdürü-TSM – sözleşmeli- sözleşmesiz ayrımından dolayı yan ilçedeki meslektaşımın geliri benim 1.5 katım. Yeni atanan birlikte çalıştığım meslektaşımın geliri benden 3-4 bin lira daha fazla. Yan yana çalışan 2 dahiliyecinin sözleşmeli olanın maaşı diğerinin 2 katı. Yazık. Hakkımı helal etmiyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-4
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?